Kompatybilność zestawów LCD do sterowników

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Kompatybilność zestawów LCD do sterowników

Post autor: glebor »

Witam. Chciałbym, abyśmy w tym wątku poruszyli kompatybilność zestawów z wyświetlaczami LCD, oraz pokażę, jaki wyświetlacz dobrać do najtańszych sterowników z jednym przewodem na wyjście wyświetlacza także sinusów 48/60V i sterowników 17A które kiedyś miałem w ofercie.

Najpierw jednak pierwsze spostrzeżenia z zabawy, która dała mi popalić.
Myślicie, że każdy wyświetlacz jest kompatybilny ze sterownikiem, który posiada na niego wyjście? Otóż niestety nie...

Sterowniki z serii KT ogólnie widzę, że są najlepsze pod względem jakości i wszystkich funkcji, dobrze odczytują parametry z silników szybkich mocno przevoltowanych nie gubiąc sygnałów :) a naprawdę przetestowałem ich dzisiaj masę... no i fajnie, że pojawiły się w nexunie :)

Kolejne zestawy zintegrowane z początkiem serii KQE... przystosowane do wyświetlaczy C500B oferowanych w niektórych moich zestawach a konkretnie z jednym pojawił się problem, dla tego zacząłem drążyć temat próbując przełożyć wyświetlacz KT-LCD3 do zestawu serii KQE i ku pojemu zdziwieniu błąd error6, po 3 sekundach error9. Jakby tego było mało, to podłączyłem wyświetlacz C500B do serii sterowników KT i chciałem +- wejść w ustawienia -> nie da się i też jakiś error wywaliło.

Niestety nie każdy zestaw jest kompatybilny z każdym sterownikiem, ponadto sterowniki serii KT różnią się nawet między sobą ustawieniami np niektóre KT mają tempomat i tryb regena, ale niektóre nie mają i uwaga najdziwniejsze, zestaw w chinach może być brandowany jako KT36... z tym samym sterownikiem LCD. Z tego co zauważyłem na szczęście zestawy LCD KT są kompatybilne ze wszystkimi rodzajami wyświetlaczy, które znowu różnią się co do ilości funkcji. Podłączając pod sterownik LCD kT-1 miałem tylko 5 ustawień, gdy do tego samego kontrollera podłączyłem wyświetlacz LCD KT-3 było ich trochę więcej, choć to na pewno zależy też od oprogramowania danego sterownika (moze mieć mniej lub wiecej funkcji) Była to wersja 9 mosfet, więc blokada mocy jakieś hiper ustawieniu z tematu tempomat czy regen były tu raczej obce...

Jak ktoś ma inne doświadczenia z tymi sterownikami piszcie i dzielcie się cenną wiedzą :)

+++++++++++++++++++
Ponieważ zesatwy z wyświetlaczem wchodzą teraz w modę, chociaż ja i tak jestem fanem zwykłego prostego licznika rowerowego za 15zł z biedronki który też świetnie działa i wyświetla prędkość, a za 5 kresek z poziomu wyświetlaczy LCD LT-1-3-5 odpowiada znacznie dokładniejszy voltomierz za 2-4 dolary, to jak ktoś lubi zawiesić oko na wyświetlaczu i ma sterownik z jednym kabelskiem z opisem speed meter przedstawię wyświetlacze LCD do najprostszych sterowników różnych mocy od 13 do 45A.

https://pl.aliexpress.com/store/product ... 6365OMt8L1

Drogie, ale cieszą oko...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
ODPOWIEDZ