LCD sw900+sterownik 26A

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
leonarl4x4
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2020, 11:02

LCD sw900+sterownik 26A

Post autor: leonarl4x4 »

Witam
Mam pewien problem ze sterownikiem sw 900
A mianowicie czy da się jakoś w nim ustawić żeby na poszczegolnych biegach dawał tylko określoną moc?
Tzn przy stracie daje przez chwilę Max mocy czyli 1000wat
Nie widzę w ustawieniach nigdzie możliwości zmiany tego
To jest rower który zrobiłem dla Ojca ja robiłem swój rower na sterowniku 45A i silniku 1500w podkreconym do 2000w i u mnie na 1 biegu na silnik idzie tylko 150wat czy to przy starcie czy podczas jazdy po górę oczywiście można to zmienić w ustawieniach na sterowanie prędkością a nie mocą i tak według mnie powinno to działać bo dzięki temu bateria o wiele więcej wytrzyma.
Czy jest na to jakiś sposób? Wgranie softu może z LCD 3?
Bo sterownik raczej nic do tego nie ma tylko sterowanie zaimplementowane w LCD
Baranski86
Forumowicz
Posty: 446
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: LCD sw900+sterownik 26A

Post autor: Baranski86 »

leonarl4x4 pisze:
29 mar 2020, 11:08
Witam
Mam pewien problem ze sterownikiem sw 900
A mianowicie czy da się jakoś w nim ustawić żeby na poszczegolnych biegach dawał tylko określoną moc?
Tzn przy stracie daje przez chwilę Max mocy czyli 1000wat
Nie widzę w ustawieniach nigdzie możliwości zmiany tego
To jest rower który zrobiłem dla Ojca ja robiłem swój rower na sterowniku 45A i silniku 1500w podkreconym do 2000w i u mnie na 1 biegu na silnik idzie tylko 150wat czy to przy starcie czy podczas jazdy po górę oczywiście można to zmienić w ustawieniach na sterowanie prędkością a nie mocą i tak według mnie powinno to działać bo dzięki temu bateria o wiele więcej wytrzyma.
Czy jest na to jakiś sposób? Wgranie softu może z LCD 3?
Bo sterownik raczej nic do tego nie ma tylko sterowanie zaimplementowane w LCD
Cześć, nie da się tak ustawić jak w przypadku kt3lcd . Też mam taki wyswietlacz i jedynie parametrem p5 zmieniam stopnie wspomagania czy chce miec 5 (1) czy 9(2) . To znaczy wspomaga mi do określonej predkosci , tak samo na pas jak i na manetce ,czyli 1 do 15kmh, 2 24kmh ale idzie już ok 26amper, 3 to już idzie prawie do 40kmh . Na 9 stopniach jest trochę lepiej z dostosowaniem, ale też bym wolał mieć to w watach ustalone. Siła wspomagania na parametrze p12 tez wg mnie niewiele daje. Nie wiem czy można wgrać inny Soft.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4995
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: LCD sw900+sterownik 26A

Post autor: tkoko »

Baranski86 pisze:
29 mar 2020, 22:21
....... To znaczy wspomaga mi do określonej predkosci , tak samo na pas jak i na manetce ,czyli 1 do 15kmh, 2 24kmh ale idzie już ok 26amper, 3 to już idzie prawie do 40kmh . Na 9 stopniach jest trochę lepiej z dostosowaniem, ale też bym wolał mieć to w watach ustalone. Siła wspomagania na parametrze p12 tez wg mnie niewiele daje. Nie wiem czy można wgrać inny Soft.
Spytam z ciekawości, te prądy pokazuje wyświetlacz czy zewnętrzny miernik. Pytam bo w moim 500C, moce pokazywane przez wyświetlacz, na PAS 1 - 8 są "bzdurne" (trzy-czterokrotnie zawyżone). Jedynie PAS 9 ma prawidłowy pomiar.
leonarl4x4
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2020, 11:02

Re: LCD sw900+sterownik 26A

Post autor: leonarl4x4 »

No właśnie miałem też ustawione na 9 stopni ale zauważyłem że jak zmieniam z 3 na 4 stopień wspomagania to nie ma różnicy za bardzo w doładowaniu
Jak dam radę to zmienię sam LCD z mojego roweru bo mam lcd8 kolorowy i zobaczę czy sterownie odbywa się za pomocą LCD czy sterownik ma też na to wpływ
W tym lcd8 jak ustawie sobie na 1 stopień to czy przy stracie czy po odpuszczeniu pedalowania i ponownym pedalowania idzie Max 150 wat a nie pelnym ogniem jak w tym sw900

Moc podaję z wyświetlacza, oraz porównuję do swojego roweru na wyświetlaczu sw900 i pas 8 magnesów więc taki sam w ubydwu rowerach

Z drugiej strony w obydwu rowerach zamontowalem te same baterie, ta sama pojemność
I w tym na lcd900 Max 70 km zasiegu robię a w tym na lcd8 ponad 90 km więc te wykorzystywanie silnika na Max przy każdym ruszaniu jakoś musi się odbić w zasięgu
Baranski86
Forumowicz
Posty: 446
Rejestracja: 04 paź 2019, 19:14

Re: LCD sw900+sterownik 26A

Post autor: Baranski86 »

leonarl4x4 pisze:
30 mar 2020, 10:11
No właśnie miałem też ustawione na 9 stopni ale zauważyłem że jak zmieniam z 3 na 4 stopień wspomagania to nie ma różnicy za bardzo w doładowaniu
Jak dam radę to zmienię sam LCD z mojego roweru bo mam lcd8 kolorowy i zobaczę czy sterownie odbywa się za pomocą LCD czy sterownik ma też na to wpływ
W tym lcd8 jak ustawie sobie na 1 stopień to czy przy stracie czy po odpuszczeniu pedalowania i ponownym pedalowania idzie Max 150 wat a nie pelnym ogniem jak w tym sw900

Moc podaję z wyświetlacza, oraz porównuję do swojego roweru na wyświetlaczu sw900 i pas 8 magnesów więc taki sam w ubydwu rowerach

Z drugiej strony w obydwu rowerach zamontowalem te same baterie, ta sama pojemność
I w tym na lcd900 Max 70 km zasiegu robię a w tym na lcd8 ponad 90 km więc te wykorzystywanie silnika na Max przy każdym ruszaniu jakoś musi się odbić w zasięgu
Ciekawe, daj znać jak z tym lcd8 ,czy da się zaadaptować. Mnie też doskwiera brak poziomów wspomagania w watach. Podałem sterownik do 42 amper ,i na pas 2 mam ok 26 amper, co prawda jak się rozpędzi to natężenie prądu maleje, ale od początku jest 1000w.Moc podaje z zewnętrznego watomierza.
leonarl4x4
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: 29 mar 2020, 11:02

Re: LCD sw900+sterownik 26A

Post autor: leonarl4x4 »

Niestety nie podmienie wyświetlaczy bo mają inne wtyczki a nie chce kombinować z przepinaniem kabli tym bardziej że nie wiem który za co odpowiada
Póki co odlaczylem ojcu pas i jeździ na samej manetce
Zobaczymy o ile się zwiększy zasięg
ODPOWIEDZ