KT36/48SVPRM-SJT02L - zmienia poziom wspomagania

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
miki
Forumowicz
Posty: 1414
Rejestracja: 14 gru 2019, 11:46

KT36/48SVPRM-SJT02L - zmienia poziom wspomagania

Post autor: miki »

Zauważyłem ciekawą zmienność w zachowaniu tego sterownika. Normalnie mam ustawione ograniczenie mocy do 50% i Vmax = 25 km/h. Mogę wybrać jeden z pięciu poziomów wspomagania. W zasadzie wystarczałby mi tryb 3, gdyby nie fakt, że odcina wspomaganie przy ok. 14-15 km/h. Tryb 4 przy ok. 21 km/h i tryb 5 przy 25 km/h. Nauczyłem się z tym żyć, wiem jak używać roweru przy tych ustawieniach. Ale... wczoraj się spieszyłem, więc zmieniłem Vmax na 35 km/h, głównie po to, żeby mi nie odcinał wspomagania np. na 3 trybie przy 15 km/h. I rzeczywiście, wspomaga do ponad 23-24
km/h. Fajnie się jechało, tylko blat z przodu mam za mały (44), przy 32 km/h nie da się długo utrzymać narzuconej kadencji. I teraz do rzeczy.

Po powrocie przestawiłem znowu Vmax na 25 km/h. Wyłączyłem kontroler i ponownie włączyłem. I ta chińska bestia (mimo że zapisała nową konfigurację) wspomagała mnie na 3 trybie do 24 km/h. Ale... następnego dnia bez żadnego gmerania w konfiguracji kontroler "zapomniał" to i znowu na 3 trybie wspomaga do ok. 14-15 km/h. Taka zagadka. Zastanawiam się, czy on się próbuje uczyć stylu jazdy, czy po prostu soft jest napisany na kolanie. Macie swoje doświadczenia w tym temacie?
ODPOWIEDZ