Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Witam. Jestem swiezo upieczonym posiadaczem sterownika kelly kls7218s. Silnik po konfiguracji dziala cicho i gladko. Ogolnie obylo sie bez zadnych problemow aby wstepnie ustawic sterownik pod siebie. Mam jednak jeden problem a mianowicie pobierane ampery z baterii. Jak to mozliwe, ze po ustawieniu pradu z accu na 60% kelly pobieral okolo 90-100A? Inny uzytkownik takiego samego kelly przy ustawieniu 100% z baterii widzial na swoim watomierzu zaledwie 87A.
Załączniki
20200916_101109_compress68.jpg
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

Ciężko będzie o konkrety odnośnie tego sterownika. Też mam Kelly, ale nie ustawiałem go samodzielnie także nie pomogę. Mało popularny na tym forum niestety jest Kelly
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Z tego co zauwazylem to ogolnie Kelly jesy malo popularny w Polsce. A szkoda bo ma spory potencjal i male wymiary. Po zmianie z sabka mini az strach wcisnac manetke do oporu zeby nie zaliczyc gleby na plecy. Zastanawiajace sa jedynie ustawienia o ktorych pisalem wyzej ale moze znajdzie sie ktos kto ma o tym jakies pojecie
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

Z tego co czytałem na forum to Tombe jeździ na Kelly kls7218s w samuraiu bodajże. Może on się wypowie
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Zanim jeszcze kupilem kelly to pisalem z Tombe odnosnie programowania tego sterownika. Mam nadzieje, ze sie nie pogniewa gdyz wklejam tutaj jego odpowiedz na moje pytanie:

"7218 jest wystarczający do Mxusa 3K, aczkolwiek jak ustawisz wszystko na maxa: przyśpieszenie, prąd ciągły itp, to zdarza się, że podczas gwałtownego ruszania sterownik się wyłączy ze względu na zabezpieczenie prądowe (prąd fazy wyskakuje ponad 200A a ten stero jest do 200A fazy).
Dlatego ja u siebie ustawiłem prąd ciągły na 60A (zamiast 80A) i problem zniknął.
Nie zauważyłem różnicy w mocy między 60A i 80A.
7218 mi osobiście się nie przegrzewa.

Jeśli chodzi o wybór sterownika Kelly to trzeba zawsze zakładać 80% z tego co podaje producent.
Ale jeśli mówisz, że 99% to asfalt to powinno być ok.
Ja jeżdżę głownie po górach i zawsze to silnik wysiada mi pierwszy.

Programowanie według mnie jest łatwe ale trochę inne niż w Sabku - trzeba np policzyć prąd jaki chcesz ustawić.
Np dla Kelly 7218S (200A fazy / 80A ciągły)
Dopuszczalny prąd fazy: 80% = 200A * 80% = 160A
Dopuszczalny prąd ciągły: 50% = 160A * 50% = 80A

Reszta to już normalne wpisywanie wartości takie jakie mają być.
Można programować przez bluetooth i jak tak robię, bo jest najwygodniej."

Przeczytalem to kilka razy i juz sam nie bardzo wiem ile ten kelly ciagnie amperow przy ustawieniu poboru na 100%🤔
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2020, 10:52 przez Umbur, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Proszę o nie używanie kolorów biały/czarny w BBCode, bo przy skórkach Dark/Light nic później nie widać.
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: radasss »

Testuję Kelly KLS 96601- 8080i - parametry do ustawiania we wszystkich KLS'ach takie same. Jeśli chodzi o % prądu fazowego to nie ma się czym przejmować, że pobiera różne prądy z baterii u różnych użytkowników ( możliwe, że różne silniki ). Najistotniejszy w/g mnie jest fakt, że program do konfiguracji pokazuje numer seryjny sterownika z tabliczki znamionowej - pewność, że posiadamy oryginał ( z Sabkami jest mizernie w tej kwestii ). Kolejny plus, to że autonauka na raz i łączy się z programem bez problemu. Małego KLS 7230S też mam i testowałem, ale za krótko.
Cytat z Tombe.
" Sterowniki Kelly nie posiadają funkcji soft-startu natomiast przyśpieszenie da się regulować, nawet tak aby rower stawiało na tylne koło (oczywiście pamiętając o tym, że max przyśpieszenie jest uzależnione od max dostępnej mocy naszego roweru).
W programie konfiguracyjnym do zmiany przyśpieszenia służą następujące parametry:
Torque Speed Kp: 3000 (+/- 1000)
Torque Speed Ki: 80 (+/- 100)
Speed Err Limit: 1000 (+/- 500)
Powyższe wartości to ustawienia fabryczne.
Jeżeli chcemy zmienić przyśpieszenie to jednocześnie korygujemy wszystkie 3 parametry o wartości podane w nawiasach.
Aby zmniejszyć przyśpieszenie obniżamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości.
Aby zwiększyć przyśpieszenie zwiększamy jednocześnie wszystkie 3 fabryczne wartości."
Od siebie dodam, że ustawiałem głównie % prądu fazowego, również czas reakcji manetki. Te powyższe opisane przez Tombe również przestawiałem i działają jak opisano.
Kolejne sterowniki jakie będę stosował to KLS'y lub Barmal'e. Sabka mam jeszcze ze starej serii, kwadratowego i ten żyje. Nowsze wersje odeszły w niebyt, dlatego Sabkom na razie dziękuję.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Jak narazie poza pradami ustawialem tylko maxymalne obroty silnika oraz czas reakcji manetki na najszybszy. Juz teraz podrywa na kolo przy mocniejszym dodaniu gazu. Mam rozumiec, ze gdy zwieksze wszystkie trzy wartosci:

Torque Speed Kp: 3000 (+/- 1000)
Torque Speed Ki: 80 (+/- 100)
Speed Err Limit: 1000 (+/- 500)

Pojazd bedzie jeszcze zrywniejszy??
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: radasss »

Pewnie trochę tak, ale jeszcze muszą popłynąć odpowiednie prądy z baterii bo nawet Salomon z ....
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

...pustego nie naleje 😉 dla tego nie chce przekraczac 80-90A zeby nie zajechac baterii🙂 pobawie sie jeszcze tymi trzema ustawieniami i zobacze jakie beda tego efekty
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Pobawilem sie dzisiaj trzema ustawieniami odpowiedzialnymi za przyspieszenie ale nie wiedzialem za bardzo na ile mozna sobie pozwolic zwiekszyc te wartosci zeby dalo sie jakos sensownie jechac. Zwiekszylem wiec wszystkie o 50%. Zmiana jest odczuwala😁 jeszcze bardziej probuje mnie zrzucic na plecy😂
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

moonkagliwicee pisze:
20 wrz 2020, 16:28
Pobawilem sie dzisiaj trzema ustawieniami odpowiedzialnymi za przyspieszenie ale nie wiedzialem za bardzo na ile mozna sobie pozwolic zwiekszyc te wartosci zeby dalo sie jakos sensownie jechac. Zwiekszylem wiec wszystkie o 50%. Zmiana jest odczuwala😁 jeszcze bardziej probuje mnie zrzucic na plecy😂
Intuicyjny jest ten software? Może się skuszę i ściągnę aplikację , żeby pogrzebać przy tym. Też by się przydało trochę dorzucić do pieca :lol:
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Software jest kwestia przyzwyczajenia. Polowy ustawien nie potrzebuje lub nie rozumiem od czego sa 😉
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Vegasnight9 »

Gdzie w Polsce można kupić kelly?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Vegasnight9 pisze:
22 wrz 2020, 1:49
Gdzie w Polsce można kupić kelly?
Ja zamawialem tutaj bo taniej nigdzie w europie nie znalazlem
https://www.ebikeparts.at/catalogue/24v ... s7218s_77/
Czas dostawy do nl 4 dni
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »








Wrzuciłem screeny z ustawień , czy to tutaj się zmienia?
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »



Możecie spojrzeć na to, już znalazłem ustawienia, jak ten prąd fazowy i baterii ustawić ?
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Żywiec pisze:
23 wrz 2020, 18:28


Możecie spojrzeć na to, już znalazłem ustawienia, jak ten prąd fazowy i baterii ustawić ?
Wszystko zalezy od tego ile mozesz ciagnac pradu z baterii oraz ile przyjmie silnik
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

Moje ustawienie


Temperatury silnika i sterownika po testach



Ustawienie temp silnika


Co poprawić, co zmienić? Silnik 3k turbo v3 bez ferro, bateria 16s15p na lgmj1
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Jesli temperatura silnika nie bedzie sie juz podnosic to wydaje sie byc ok. Problemem moze byc okolo 110A z 15p na lg mj1🤔
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Yasiu77 »

moonkagliwicee pisze:
23 wrz 2020, 19:45
... Problemem moze byc okolo 110A z 15p na lg mj1🤔
Oj tak. Dla bardzo ładnych 6A to górna granica
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

Ustawiłem 55% fazowego i 42% z baterii. Myślę, że będzie teraz ok.
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

moonkagliwicee pisze:
23 wrz 2020, 19:45
Jesli temperatura silnika nie bedzie sie juz podnosic to wydaje sie byc ok. Problemem moze byc okolo 110A z 15p na lg mj1🤔
Z moich obliczeń wynika, że przy wcześniejszym ustawieniu 65% z fazy i 47% z baterii było 91A
Wczoraj była o dziwo super pogoda w Żywcu przez kilka dobrych godzin, trochę pojezdzilem. Końcowe ustawienia, które już zostawię to 47% fazy i 42% baterii, co daje nam około 60A. Jest moment taki jak oczekuje , na 18" moto nie gotuje mi silnika po górach, w końcu to jest to! :D Dodatkowo wieczorem zalalem ferro, operacja się udala, także miód malina :D
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Ja dzisiaj konkretnie polatalem po lesie i "wydmach". Przy okolo 90A i ciaglym mieleniu kolem silnik byl cieply ale nie goracy. Bimetal nie zadzialal ale wolalem zrobic mala przerwe zeby silnik ostygl. W tym czasie sterownik polazywal 35° wiec byl prawie zimny
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

Jakaś fama poszła, że te sterowniki Kelly się grzeją...
U mnie podobnie sterownik letni, pokazywał max 42 stopnie a jest zamknięty z baterią. Silnik 3k turbo po górach dochodzi do 110 stopni w tym czasie...
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Żywiec pisze:
28 wrz 2020, 9:21
Jakaś fama poszła, że te sterowniki Kelly się grzeją...
U mnie podobnie sterownik letni, pokazywał max 42 stopnie a jest zamknięty z baterią. Silnik 3k turbo po górach dochodzi do 110 stopni w tym czasie...
Jakis czas temu jeden z uzytkownikow forum puscil fame, ze kelly sie grzeja i nie warto je kupowac bo potrafia nagle zmniejszyc moc same z siebie. Cioram go z dnia na dzien cos raz bardziej i nigdy nic nie ograniczylo mi mocy ani sie nie przegrzal
Ostatnio zmieniony 30 wrz 2020, 2:01 przez moonkagliwicee, łącznie zmieniany 1 raz.
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
mjentos
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 17 mar 2018, 19:08

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: mjentos »

Mam pytanie odnośnie sterownika kelly, jest w nim funkcja tempomatu z przycisku? Przeglądałem schematy i nie widzę takiej funkcji.
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

mjentos pisze:
29 wrz 2020, 21:28
Mam pytanie odnośnie sterownika kelly, jest w nim funkcja tempomatu z przycisku? Przeglądałem schematy i nie widzę takiej funkcji.
Z tego co mi wiadomo to kelly nie posiada tempomatu
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Daniel76
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 14 gru 2018, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Daniel76 »

Którą macie wersje AC Aduser'a do ustawień, bo u mnie trochę w innej kolejności są ustawienia
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Daniel76 pisze:
30 wrz 2020, 13:12
Którą macie wersje AC Aduser'a do ustawień, bo u mnie trochę w innej kolejności są ustawienia
https://kellycontroller.com/wp-content/ ... sh-KLS.zip
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Pierwszy miesiac z Kelly mozna uznac za bardzo udany :D pojawiolo sie za to kilka pytan i watpliwosci. Pierwsza sprawa to dziwna praca manetki po ponownym dodaniu gazu. Nastepuje tak jak by efekt hamowania silnikiem w pojezdzie spalinowym i dopiero po chwili rower wyrywa do przodu. Jest to odczuwalne tylko po puszczeniu manetki i ponownym powolnym jej wciskaniu. "Problem" nie pojawia sie gdy ponowne wcisniecie jest szybkie i zdecydowane ale wtedy pojazd chce nas wyprzedzic i staje na kolo :lol: Kolejnym "problemem" jest predkosc :?: 16s, 3kturbo 4t oraz 19" moto na oponach 2.75-19 i predkosc max tylko 53-55kmh. W ustawieniach sterownika jest opcja max rpm silnika: rpm dla danego napiecia x ilosc magnesow (moge sie mylic ale jakos tak to bylo. Wzor do obliczenia jest na stronie Kelly oraz w instrukcji sterownika) Mi wyszlo troche ponad 13000 i w ustawieniach Kelly wpisalem rowne 13tys. Mozliwe, ze gdybym wpisal dokladnie tyle rpm ile mi wyszlo to silnik zyskal by jeszcze na predkosci?
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: radasss »

Max rpm to ograniczenie obrotów silnika przez sterownik. Jeżeli z KV silnika i napięcia zasilania możliwe jest uzyskanie np. 50 k rpm to sterownik ograniczy do obrotów zadanych parametrem max rpm.
warsztatmotocykli.pl
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

A co by sie stalo gdybym wpisal wartosc znacznie przekraczajaca max rpm silnika?
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

To jest to ustwienie motor speed? Ja mam ustawione 10000
Sprzęt podobny 16s mxus 3k turbo 4t i 18 cali moto
Prędkość max 60km/h zmierzona na endomondo, także nie wiem na ile prawdziwa.
Po zmianie z 26 cali opony rowerowej zdecydowanie odczuwalna zmiana prędkości, odczucia masy tylnego koła

EDIT: przepraszam, mam ustawione 15000 Max speed
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Wlasnie wrocilem z lasu i zmiana "motor speed" z 13tys na 4tys nic nie wniosla. W dalszym ciagu 53-55kmh w zaleznosci jak wiatr dmuchnie
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Żywiec
Forumowicz
Posty: 33
Rejestracja: 26 sie 2020, 19:49
Lokalizacja: Żywiec

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: Żywiec »

Co do pracy manetki, mam tak samo, tyle że tylko na 1 i 2 trybie mocy. Bez ograniczeń mi ten efekt nie występuje
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Żywiec pisze:
18 paź 2020, 15:33
Co do pracy manetki, mam tak samo, tyle że tylko na 1 i 2 trybie mocy. Bez ograniczeń mi ten efekt nie występuje
Ja nie uzywal zadnego 3 speed ani nic co ogranicza mi moc lub predkosc. Zaczalem sie zastanawiac czy mpe nie powoduje takiego efektu🤔
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: bibi17 »

Czołem,przyłącze się do tematu....kolego moonkagliwicee u mnie jest identycznie z manetką,puszczam gaz po chwili powoli dodaję i leciuteńko czuje jak bajk zwalnia , na początku myślałem ze tylko mi się tak zdaje ale czytając twojego posta zdałem sobie sprawę że jednak nie :) myślę że to nie wada ani zaleta , po prostu tak mają te sterowniki , zauważyłem że podobny set up mamy , ja mam kona stinky Mxus V3 Turbo sterownik kls7218s bateria 16s7p...Ogólnie jestem bardzo zadowolony z bajka , powiem szczerze że jest strasznie agresywny,prądu ciągłego sterownik podaje 80A na silnik , ogólnie to zjechałem teraz trochę z mocy i jest ok , ja reguluje moc przez zmianę parametru current percent i bat current limit i ustawiam je tak samo , czyli np. mam te dwa parametry na 100% bajk jest wtedy najmocniejszy , chcę go osłabić to wpisuję np.70% w current percent i 70% bat current limit im mniej procent tym bajk jest słabszy....z tyłu mam koło 24 i Vmax to tylko 54km/h szkoda ze szybciej nie pójdzie ale i tak jest dobrze :) jeszcze planuję dołożyć mpe i dorobić regena na przełączniku....
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

No to faktycznie prawie taki sam setup 🙂 co do pracy manetki to trzeba sie przyzwyczaic i jest ok
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: bibi17 »

robiłeś test/sprawdzian w ile sek. bajk rozpędza Ci się do 50km/h ?
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Nie mierzylem ale za szybko😂 niby nie jezdze z max predkoscia ale pojazd osiaga predkosc max tak szybko, ze czasami czuje niedosyt i mogl by jechac troche szybciej
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: bibi17 »

Dokładnie tak jest też u mnie , powiem szczerze , żaden skuter nie ma z moją koną szans jak i motory 125cc wymiękają na starcie :) :) :)
a warzyłeś kone,znasz jej wagę ??? jak masz zamontowane tylne koło,jest prosto czy masz je lekko przesunięte w wahaczu?????
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Wagowo cos kolo 35kg. Kolo jest idealnie prosto wzgledem wahacza nie liczac lekkiego scentrowania obreczy🙃 Zestaw 3k na obreczy moto wraz z kelly to taki maly poligon doswiadczalny przed zmiana ramy. Kona jest zbyt delikatna jak na takie moce a przede wszystkim za krotka bo na asfalcie trzeba za bardzo walczyc zeby nie stawialo na kolo przy dynamicznym przyspieszaniu
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: bibi17 »

Zgadza sie ,na asfalcie od razu chcę iść na koło i manetkę trzeba umieć odpowiednio naciskać bo jak wciśniesz za bardzo to cześć ,no mamy prawie bliźniacze bajki więc wiem co piszesz i jak to jest :) dziwi mnie natomiast to co napisałeś o kole,u mnie jest nie co przesunięte bo zacisk hamulca by nie wszedł ,tak jak mam teraz to pomiędzy zaciskiem a silnikiem jest odstęp mniejszy niż milimetr..... jaki masz hampel ze nie miałeś z tym problemu?????
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: bibi17 »

daj foto tyłu kony....
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Bede mial chwile to robie zdjecie. Hamulce Shimano zee wraz z plywajaca tarcza Clarks. Dalem pod tarcze podkladke wycieta ze starej tarczy i zacisk wchodzi elegancko. Zeby bylo ciekawiej upchalem z drugiej strony wolnobieg 7s. Wszystko zdynstansowane podkladkami i jest prosto
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: bibi17 »

to wahacz rozciągnięty musi być z pół metra :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: u mnie jest magura mt5 i wolnobieg przerabiany 5s z najmniejszą zębatką 11t i nie ma szans ze bym dał inny ,wszystko na styk pasuje a samo koło tak jak mówiłem jest przesunięte w prawo bo by mi zacisk nie wszedł ,ogólnie nie przeszkadza to podczas jazdy bo puszczając kiere bajk jedzie prosto a myślałem ze przez to będzie go ściągać na prawo... ogólnie zero problemów jednak wizualnie to widać.... czekam Marcin na foto...
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Awatar użytkownika
moonkagliwicee
Forumowicz
Posty: 294
Rejestracja: 21 cze 2019, 9:42

Re: Kelly kls7218s ustawienia pradu z baterii

Post autor: moonkagliwicee »

Napisalem priv zeby nie robic tu syfu 🙃
Dark eCruiser - mxus xf08c, bidon 36v 13Ah, sterownik lishui 18A max
ODPOWIEDZ