Uszkodzony sterownik GT-100 (błąd silnika E07)

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
mik84
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2020, 13:46
Lokalizacja: Poznań

Uszkodzony sterownik GT-100 (błąd silnika E07)

Post autor: mik84 »

Cześć,
mam sterownik BLDC 48V GT-100, który od nowości wyświetla błąd E07 (błąd silnika). Sprawdzony na 2 różnych silnikach, które na innym sterowniku działają poprawnie (zarówno z Hallami jak i bez). W manualu jest opis kodu błędu dla sterownika ale takowy się nie wyświetla. Ilość magnesów i napięcie ustawione poprawnie.
Na uszkodzonym sterowniku, po podłączeniu i lekkim dodaniu gazu silnik tylko lekko tyka ale się nie obraca. Przy samo-nauce jest to samo. Sprawdziłem wszystkie opcje podłączenia wg poradnika tasa.
Przepikane wszystkie 9 mosfetów, przewody fazowe i Halli wlutowane w płytkę poprawnie (nie ma zwarć pomiędzy i jest ciągłość od wtyczki do płytki). Nie jestem elektronikiem ale na pierwszy rzut oka luty na płytce wyglądają ok.
Czy macie pomysł co jeszcze sprawdzić?
Czy jest sens naprawiać taki sterownik wart c.a. 200zł?
Pozdrawiam,
Michał
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Uszkodzony sterownik GT-100 (błąd silnika E07)

Post autor: slow »

Powinno działać od strzała.
Jeśli jest nowy i jest jakaś gwarancja to reklamuj.
Jak nie i masz go wyrzucić to chętnie go przyjmę.

Jak nie odcinałeś oryginalnych wtyczek to możesz mi go wysłać to sprawdzę i spróbuję naprawić. Niejeden już udało się zrobić.
mik84
Forumowicz
Posty: 80
Rejestracja: 20 cze 2020, 13:46
Lokalizacja: Poznań

Re: Uszkodzony sterownik GT-100 (błąd silnika E07)

Post autor: mik84 »

Dzięki za odpowiedź, napisałem PW :)
Pozdrawiam,
Michał
ODPOWIEDZ