Kontroler Crystalyte - pas działa, manetka nie

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
kris85
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2019, 14:50

Kontroler Crystalyte - pas działa, manetka nie

Post autor: kris85 »

Witam. Zakupiłem jakiś czas temu rower z założonym zestawem do konwersji: sterownik crystalyte model: ctpl-jny-r3615, silnik crystalyte 408 H, wspomaganie pas, manetka. Rower kupiłem w stanie nieznanym, padnięta była bateria (głęboko rozładowana). Po podładowaniu jej okazało się, że całkiem dobrze działa, ale wspomaganie działa tylko z czujnikiem pas. Brak reakcji na manetkę. Podłączyłem inną manetkę (przetestowana, sprawna) - też nie działa. Na złączu manetki od strony sterownika są 4 przewody (oryginalna manetka ma wskaźnik poziomu baterii). Znalazłem masę, +4,8V, napięcie baterii i sygnał manetki. Nie wiem jak ten silnik powinien chodzić, nie miałem z takim jeszcze styczności. Czy jeśli byłyby uszkodzone czujniki halla w silniku to pas by działał a manetka nie ?
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kontroler Crystalyte - pas działa, manetka nie

Post autor: tkoko »

Jeżeli bez problemu silnik wspomaga na PAS'ie, to tym bardziej nie powinno być problemu z manetką. Hale w silniku nie wpływają na działanie PAS'a/manetki. Weź zwykła bateryjkę 1.5V i podaj napięcie między masą a sygnałowym z manetki (w sterowniku). Jeżeli koło się obróci, problemem jest manetka, jeżeli brak reakcji, zapewne jest problem z wejściem/sygnałem manetki w sterowniku
ODPOWIEDZ