Sterownik w podstawce Hailonga - przewody?

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Sterownik w podstawce Hailonga - przewody?

Post autor: Rychu »

Z góry przepraszam za banalne pytanie, ale jakoś tak mam, ze zawsze jakieś zwarcie zrobię i już wolę się zapytać zanim zepsuję ;)
Kiedyś pisałem na forum, że mi się przegrzewa sterownik, więc kupiłem inny, taki jak chciałem mieć od początku - w podstawce bidonu baterii.
Tylko, że baterię mam od Glebora z wyprowadzonym złączem XT90 i teraz muszę wywalić oryginalne złącze na pinach i się wlutować do dwóch kabelków wychodzących z kontrolera.
Niby wszystko jest jasne - czerwony (plus) do czerwonego, a czarny (minus) do czarnego. Ale proszę o zerknięcie czy przypadkiem Chińczyk nie pomylił kolorów kabelków... Bo mam wrażenie, że gdzieś widziałem opis pinów wychodzących z kontrolera i po lewej stronie był minus, a w moim wygląda, że z lewej strony jest plus podłączony.
Wiecie dlaczego kilka kabeków jest podłączonych do takiej małej płytki owiniętej termokurczką z napisem WOER? W innych kontrolerach na ali tego nie było.
20210326_132840.jpg
20210326_132831.jpg
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sterownik w podstawce Hailonga - przewody?

Post autor: Dede »

Dla pewności sprawdzić połoczenia kondesatora 63V 680uf jest na nim oznaczony minus i sprawdź ktury pin jest podłoczony do kondesatora.

Ale wygloda ze czarny jest minus bo idzie do bocznika pomiaru prądu a on zawsze jest na minusie.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Sterownik w podstawce Hailonga - przewody?

Post autor: sky »

Po prostu weź miernik do ręki i po sekundzie będziesz znał odpowiedź :)
Rychu
Forumowicz
Posty: 127
Rejestracja: 28 mar 2019, 0:27

Re: Sterownik w podstawce Hailonga - przewody?

Post autor: Rychu »

sky pisze:
27 mar 2021, 16:54
Po prostu weź miernik do ręki i po sekundzie będziesz znał odpowiedź :)
Miernikiem to ja potrafię co najwyżej stwierdzić który kabelek to plus, ale w przypadku, gdy jest to kabel wyprowadzony z baterii :D
Źle szukałem wcześniej odpowiedzi na moje pytanie, bo nie zerknąłem po prostu w tematy o budowie hailonaga, a wg nich raczej się wszystkie strony strony wyprowadzeń zgadzają i Chińczyk mi niczego złośliwie nie zlutował, więc może uda mi się tego nie spieprzyć. Chociaż moje lutowanie to dramat ;)
Jeszcze nie wiem, czy wlutować od razu kabel zakończony wtykiem XT90 do baterii, czy wcześniej wyprowadzić ze sterownika XT60 i dopiero potem kabelek do baterii.
Jeśli bym miał zmierzyć miernikiem ten sterownik to co powinienem wybrać na mierniku, gdzie przyłożyć i jakiego wyniku oczekiwać? :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sterownik w podstawce Hailonga - przewody?

Post autor: WojtekErnest »

Rychu pisze:
27 mar 2021, 19:02

Miernikiem to ja potrafię co najwyżej stwierdzić który kabelek to plus, ale w przypadku, gdy jest to kabel wyprowadzony z baterii :D
,,,,Chociaż moje lutowanie to dramat ;)
Twoje szczere wyznanie, skłania mnie do takiej podpowiedzi : podejdz do dowolnego serwisu elektronicznego gdzie za parę zl podlutuja Ci prawidłowo. Bo samemu zrobisz sobie duuzo droższe straty.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ