Sabvoton mini SVMC072045 45A do hulajnogi

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Sabvoton mini SVMC072045 45A do hulajnogi

Post autor: Dede »

Witam.
Czy sterownik sabvoton mini programowalny 45A bedzie działać na silniku 72V 3500W ilość par magnesów 15 Opony 11 cali.

Opony małe i duże obroty są zastanawiam czy będzie działać czy będę maksymalnie obroty silnika czy z ograniczeniem z powodu dużego RPM
automoto95
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:01

Re: Sabvoton mini SVMC072045 45A do hulajnogi

Post autor: automoto95 »

Jeśli ten silnik ma sinusoidalne ułożenie uzwojeń to najlepszym sterownikiem byłby sabvoton ml60 72v jeśli ten silnik jest szybkoobrotowy to możliwe że nie będzie działać prawidłowo z tym sternikiem (szarpanie lub przerywanie w silniku) albo coś ze sterników Kelly inne nie, mini pewnie działałby ale go nie polecam pozostaje kupić i wypróbować jak nie działa to zwrócić i ognia następny testować.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton mini SVMC072045 45A do hulajnogi

Post autor: Dede »

sabvoton ml60 i ilości dwuch sztuk nie pozwalają mi na montaż takich dużych sterowników.

Właśnie kupiłem sabvoton mini będę testować. Jeśli nie przejdzie testów to wykorzystam do roweru dla żony.

Znalazłem info ze sabvoton ma ograniczenia Max ERPM = 30000

Według obliczeń dla mojego silnika powinno działać do prędkości 100km/h tylko zastanawiam czy sprawność jego będzie dobra.

Silnik hulajnogi na oponach 11 cali nie jest wolno obrotowy ani wysoko obrotowym są to silniki pomiędzy na pograniczu ERPM sterownika sabvotona, teoretycznie powinno działać zobaczę praktycznie trakcie testów.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton mini SVMC072045 45A do hulajnogi

Post autor: Dede »

Sterownik sabvoton mini podłączony, trochę roboty znalezienia odpowiedniego kombinacji faz i hall ale udało sie test ok.
Wszystko działa płynie żadnych problemów, obroty powietrzu silnik według licznika 115km/h bez fluxa, na oryginalnym blokowym sterowniku było 120km/h napięcie baterii 74V trakcie testu.

Zostało jeszcze sprawdzić trakcie jazdy pod obciążeniem czy wszystko dobrze.
pawextelinfo
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2018, 7:45

Re: Sabvoton mini SVMC072045 45A do hulajnogi

Post autor: pawextelinfo »

Hej. Tez przymieżam sie do wymiany sterowników na sabki mini w mojej hulajnodze.
Powiedz mi czy przy obciążeniom tez jest ok nie ma szarpania zgrzytów itp.
Jaka osiągasz max predkosć.?
Jakie masz ustawione prądy fazowe i czy czujesz zmianę przyspieszenia względem starych sterowników
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton mini SVMC072045 45A do hulajnogi

Post autor: Dede »

Działa płynie nie ma problemu u mnie.
Prądy na max mam ustawione z regulacją 3 Speed.
Sterowniki przeszły tuning i uzyskałem 9kW aktualnie z dwuch sterowników.
Orginalne sterowniki były na starcie zbyt mocne na starcie jak by działały albo max albo wogule manetka gazu.
Po wymianie sterowników mam płynnie ruszenie i mogę dodawać gazu ile chce.
Jest moc ale juz na starcie nie wyrywa tak mocno bo sabvoton ma soft start i jest trochę słabsza na starcie.
Prędkość nie wiem ile jest max, udało się jechać 90km/h ale podobną prędkość miałem tez na oryginalnych sterownikach.
pawextelinfo
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: 24 maja 2018, 7:45

Re: Sabvoton mini SVMC072045 45A do hulajnogi

Post autor: pawextelinfo »

Dziekuje za info
ODPOWIEDZ