Sabvoton prąd fazowy mniejszy niż zaprogramowany

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Dede
Forumowicz
Posty: 2079
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Sabvoton prąd fazowy mniejszy niż zaprogramowany

Post autor: Dede »

Ostatnio kupiłem dwa sabvotony od jednej firmy te same modele ale odbiegają od siebie parametrami prądu fazowego.

Posiadam miernik UNI-T UT219DS True RMS i trakcie testów Halla na 100A koło powoli obraca trakcie testu i śmiało można miernikiem sprawdzić prąd fazowy, według miernika pierszy sterownik wykazuje 98A a w drugim sterowniku wykazuje tylko 85A.
Z prostych wyliczeń pierszy sterownik ma tylko 2% rozbieżności a w drugim ma az 25% rozbieżności od zaprogramowanego testu halla.
Oczywiście programie MQCON podgląd parametrów wykazywał prąd zędu 100A na pierwszym i jak na drugim sterowniku.

Więc drugim sterowniku zrobiłem ruskiego moda żeby zwiększyć prąd udało zwiększyć o aż 24% prąd zaprogramowany 100A według miernika 99A.

Mimo ze zrobiłem ruskiego moda drugim sterowniku i zwiekrzyłem jego prąd i tak jest kolicach prądu pierwszego sterownika gdzie orginalne pracuje do 98A bez ruskiego moda.

Nie wiem dla czego jest taka ruznica prądu tych sterownikach.

Zrobiłem pomiary napięcia czujników prądu sterownikach i odbiegają od siebie wykresem napięcia na to wygląda ze działają prawidłowo czujniki.
Przypuszczam ze to wszystko sprawa softu procesorze zły przelicznik prądu.

Pierszy sterownik ma porządku programowanie a drugi sterownik ma zaprogramowany soft start inaczej mówiąc sterownik myśli ze jest prąd 100A a zeczywistości jest 25% mniejszy prąd.

Muszę jeszcze sprawdzić następnym sterowniku sabvoton SVMC 72200 ile % ma różnicy pomiędzy zaprogramowanym a rzeczywistym na mierniku

Jeśli macie możliwość sprawdzić to prosiłbym o jakieś pomiary i wpisanie czy u was jest tyle ile zaprogramowany?

Chyba ze ktoś ma wątpliwość zrobienia testu hall na pozomie 100A.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2021, 0:54 przez Dede, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Sabvoton prąd fazowy mniejszy niż zaprogramowany

Post autor: 2kola »

Test hali na 100A? :o
Załączniki
asdas.png
asdas.png (6.44 KiB) Przejrzano 886 razy
Dede
Forumowicz
Posty: 2079
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton prąd fazowy mniejszy niż zaprogramowany

Post autor: Dede »

2kola pisze:
23 kwie 2021, 23:55
Test hali na 100A? :o
Tak. Ale zapomniałem dodać ze pierwszej kolejności sprawdzamy na 30A czy mamy prawidłowo podłoczony przewody hall i fazowe musimy mieć programie test hall OK
Jesli zrobimy test na 100A a nie mamy test hall na OK to może skończyć uszkodzenia sterownika.

Wiec nie jest to test trakcie szukania odpowiedniej kombinacji fazy i hall gdzie mamy błąd hall i musimy obniżyć prąd testu zeby nie spalić sterownika.

Nie widzę tutaj problemu na 100A jesli mamy dobrze podłączone i wykazuje test hall OK wcześniej na 30A bo instalacja ma byc sprawna.

Czególnie ze 100A fazy to dla modelu SVMC72150 gdzie może pracować do 350A to tylko 29% mocy trakcie testu.

Z drugiej strony możemy test zrobić 30A ale przelicznik odchylki będzie inny, bo każdy 1A mniej z 30A to az 3,33%.
Dla tego łatwiej i dokładniej będzie test na 100A każdy 1A to 1% odchylki.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2021, 0:58 przez Dede, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Sabvoton prąd fazowy mniejszy niż zaprogramowany

Post autor: 2kola »

A robiłeś testy prądu z aku i fazowego w normalnym trybie?
Dede
Forumowicz
Posty: 2079
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton prąd fazowy mniejszy niż zaprogramowany

Post autor: Dede »

Z akumulatora nie robiłem bo jeszcze nie jeździłem na tych sterownikach, pod koniec tygodnia będę testować.
Aktualnie sterowniki juz po tuningu wymienione mosfety i zrobione ruski mod więc nie mam możliwości testować wartości prądu na oryginalnych konfiguracjach.

Oczywiście po tuningu zobaczę jakie wartości udało sie uzyskać z sterowników.
ODPOWIEDZ