Sabvoton 72150 i hamowanie ebrake

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Artenidas
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2021, 12:37

Sabvoton 72150 i hamowanie ebrake

Post autor: Artenidas »

Witam. Szukam jak uruchomić w swoim Falconie ebrake bo klocki hamulcowe wyciągną mi całe siano z portfela. Aktualnie mam zamontowany komputer MPe, dałem 12v z przetwornicy na fioletowy przewód (high brake) po wciśnięciu klamki. Sterownik w programie pokazuje po wciśnięciu klamki brake stop wyłącza silnik normalnie ale nie załącza się hamowanie. Nie mam w sumie już pomysłów jak mam to podłączyć żeby to hamowało silnikiem.
Artenidas
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2021, 12:37

Re: Sabvoton 72150 i hamowanie ebrake

Post autor: Artenidas »

Dodam, że jak złącze 5v + Brązowy czyli 0-5v sygnał od hamowania manetką to zapala się komunikat Electrical Brake w programie i hamowanie regen normalnie działa, a jak daje 12v na fioletowy czyli hbrake to pojawia się tylko brake stop
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2986
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Sabvoton 72150 i hamowanie ebrake

Post autor: tas »

hamujesz albo manetka albo klamka, ustawia sie to w programie :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Artenidas
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2021, 12:37

Re: Sabvoton 72150 i hamowanie ebrake

Post autor: Artenidas »

tas pisze:
12 lip 2021, 22:08
hamujesz albo manetka albo klamka, ustawia sie to w programie :)
Tak wszystko fajnie pięknie. Jak mam na switch w programie to jak podaje 12v na przewód highbrake odłącza tylko silnik nie działa hamowanie regeneracyjne, a chyba powinno. Cos jeszcze wyczytałem, że zależenie od sterownika trzeba ustawić regenerative charge z slide speed na 10 i wtedy niby działa hamowanie regen na high brake.(Ale to jeszcze sprawdzę jak wrócę do domu z pracy) Bo póki co to na żaden sposób nie odpala się regen z high brake. Sterownik widzi normalnie sygnał brake stop, a nie electrical brake. Próbowałem już wszystkich wersji programów, factory resety, zmiany z switch/throttle. Regen jedynie działa jak włączę regenerative charge i dam powiedzmy 60A lub jak ustawie na throttle i zewrze brązowy z czerwonym ale ja niestety potrzebuje coś z 12v bo muszę wysłać sygnał na komputer MPe, a tam jest do wyboru albo GNd albo 12v
Ostatnio zmieniony 13 lip 2021, 1:27 przez Artenidas, łącznie zmieniany 3 razy.
Artenidas
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 03 cze 2021, 12:37

Re: Sabvoton 72150 i hamowanie ebrake

Post autor: Artenidas »

Dziwne jest też to, że dałem te +5v z 0-5v throttle signal na guzik po prostu zamiast klaksona i jak wcisne to silnik jakby drży ale nie hamuje. Jak zmienię opcje w programie na Throttle to dopiero działa. Ale te throttle nie chce się zapisać. Po pierwszym wyłączeniu stacyjki opcja wraca znów na switch i znów silnik drży i nie hamuje.
ODPOWIEDZ