Sabvoton 72150 V2 nieprawidłowe wskazanie predkości

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mylek
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2020, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów

Sabvoton 72150 V2 nieprawidłowe wskazanie predkości

Post autor: mylek »

Cześć,
Mam sterownik Sabvoton 72150 V2 podłączyłem odczyt prędkości do MPe i ustawiłem odpowiednia wielkość kola ale wskazywana prędkość nie jest realna rośnie trochę wykładniczo (jade 20km/h pokazuje 40km/h a jak jade 30km/h to pokazuje 75km/h).
Miał ktoś taki problem? może ten sabvoton nie zwraca po kablu prędkości tego sygnału co wysyła halla tylko jakoś inaczej? Da się to zmienić?
Jak miałem wpięte MPe pod kabel z halla to pokazywał prawidłowa prędkość
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 72150 V2 nieprawidłowe wskazanie predkości

Post autor: Dede »

Jeśli użyłeś niebieski kabel od sabvotona to szybko go odepnij i go nie używaj najlepiej i podłączyć MPe do zapasowego zestawu halla od silnika.
Sabvoton i MPe nie jest dobrym pomysłem podpinać pod jeden czujnik halla mogę być problemy działaniu nawet spaleniem sterownika Jeśli będę zakłócenia na sygnale hall.
Toperz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2022, 13:39

Re: Sabvoton 72150 V2 nieprawidłowe wskazanie predkości

Post autor: Toperz »

Siemka, Mam bardzo podobny problem z Sab72150, różnica polega na tym że nie mam MPe, a mój sabek ma dedykowany kabel do wyswietlacza H6 (takie okrągły z 5 pinami). Zapasowe podłączenie halla nie jest urzywane. Podobnie jak wyżej, H6 podaje prędkość wykładniczo, tak mniej więcej x2 faktycznej prędkości. Ustawienie rozmiaru koła takie jak być powinno (próbowałem zmienic na wyższe i niższe ale nie zauważylem różnicy). Schemat kabli tak jak w linq, silnik QS205V3-5T-50H
Wiecie może gdzie grzebać?

Obrazek
ODPOWIEDZ