Kontroler sterowany przez SW900 grzeje kable.

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Kontroler sterowany przez SW900 grzeje kable.

Post autor: exmotech »

Mam rower z jakimś 3-fazowym silnikiem z tyłu, przekładniowym, który chciałem uchronić przed śmietnikiem.

Podpiąłem kontroler Voilamart z ekranem SW900. Te kontrolery to chyba sinus bo są kompletnie ciche. No i koło kręci się w przód, bez szarpania ale już przy kole uniesionym w powietrzu na ekranie pokazuje pobór blisko 1000W i kable się grzeją pomimo zero oporu.

Niestety ekranik/kontroler SW900 nie ma opcji samouczenia ani nie ma np ustawiania par magnesów czy kąta halli, tylko enigmatyczne:

P07 Speed measuring magnet. Range: 1-100

Czy to są te magnesy o których mowa bo piszą że to speed magnet czyli do pomiaru prędkości. Co gorsza przy ustawieniu np 10 i ustawieniu 99 efekt ten sam. Zmienia się prędkość na wyświetlaczu a kable nadal się grzeją pomimo bardzo płynnej pracy silnika.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4992
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Kontroler sterowany przez SW900 grzeje kable.

Post autor: tkoko »

Sprawdź jeszcze raz inne kombinacje faz/hali w silniku, skoro sterownik nie ma samonauki. Wyświetlacze raczej nie mają opcji samonauki. P07 (liczba magnesów) pozwala tylko ustawić prawidłowe wskazania wyświetlacza (prędkość, zasięg itd.
ODPOWIEDZ