Padające sterowniki

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
tomek.de
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2021, 17:01

Padające sterowniki

Post autor: tomek.de »

Witam posiadam skuter elektryczny był orginalnie z silnikiem 800wat
Po wymianie akumulatorów z żelowych 48v na 13 S litowo jonowe po pewnym czasie sterownik może skuter nie wiem zaczoł "prychać" hamować ni z tego ni z owego przeważnie po odpuszczeniu manetki, i ruszaniu. Pomyślałem że to wina silnika ale i tak miałem go wymianić bo był za słaby. Wstawiłem silnik Boscha 2kw. I wymieniłem sterownik na mogący pracować bezhalotronowo do 70v z Aliexpres. Po kilku tygodniach ten też zaczoł prychać jak jechałem do pracy było tylko prrrrrrrr. I sterownik padł zblokowało koło ledwo go dopchałem. Założyłem więc drugi taki sam i znowu zaczyna prychać? Co robić chłopaki bo załamany już jestem. Teraz mam akumulator li-ion 15S 80Ah
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Padające sterowniki

Post autor: Tooropek »

Przejrzyj całą instalację bo gdzieś masz pewnie zwarcie które "dzięki" drganiom uszkadza Ci osprzęt.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
tomek.de
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2021, 17:01

Re: Padające sterowniki

Post autor: tomek.de »

Możesz mieć rację bo wczesniej przy poprzednim sterowniku działo mi się to na dołach. W trakcie wstrząsów. Dzięki no cóż trzeba brać się za robotę :(
ODPOWIEDZ