KT LCD i Error 01

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

KT LCD i Error 01

Post autor: Kajman »

Hej,
Znajomemu wyrzuciło błąd 01 na ktlcd3 z kt25A, niby błąd manetki. Po jej odłaczeniu błąd znika, ale sterownik nie wspomaga na PAS, jakieś pomysły??
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: slow »

Jeśli czujnik PAS jest sprawny to pozostaje pogrzebać w ustawieniach. Szczególnie C1
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: Kajman »

sprawny, rower dojechał do celu, wyłączony, po godzinie włączony i błąd. Złośliwy gnojek ;)
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: tkoko »

Kajman pisze:
15 maja 2022, 20:46
sprawny, rower dojechał do celu, wyłączony, po godzinie włączony i błąd. Złośliwy gnojek ;)
A przypadkiem tarcza się nie przesunęła (zwiększona szczelina), lub do magnesów nie "doczepił się" jakiś paproch.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: Kajman »

Ale pas? toć to niby błąd manetki 01. Wspomaganie działało do czasu błędu. Kazałem koledze odpiąć manetkę i wspomaganie przestało działać.
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: slow »

Widzę że nie tylko ja pomyślałem że pytasz o PAS.

Manetka sprawna? Zasilanie 5V(lub koło 4,3V) i masa jest?
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: Kajman »

nie wiem, jeszcze nie miałem w rękach. Tylko dlaczego po fizycznym jej odłaczeniu nie działa pas?
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: Kajman »

Temat został chyba wyjaśniony. W każdym razie rower jeździ. A więc to jest sterownik dual mode, czyli działający z hallami i bez. W silniku jest jakiś problem z hallami i kolega jeździ bez, sterownik świetnie sobie z tym radzie, sprawa w ogóle nie odczuwalna. Jakiś czas temu zmieniał torbę w której jest sterownik i przez pomyłkę podłączył halle. Które nie powinny działać, ale jednak jakimś cudem działały przez 60km :) I któregoś razu jak wrócił do roweru i go właczył to właśnie 01 Info na lcd jako że niby to manetka. Zdziwiło mnie jednak, że po odpięciu nic nie działa, nawet walk assist. Podmieniłem sterownik, halle były wpięte to wpiąłem, wciaz problem. Przypomniałem sobie, że jednak tutaj nie miały być wpięte i... wszystko zaczęło działać :) Z tego wynika, że w dual mode awaria halli w trakcie użytkowania nie przełącza automatycznie w tryb bez halli i trzeba je wypiąć, to raz. A po drugie, niestety diagnostyka KT dual mode kuleje lub jest inna niż pozostałych i pokazuje manetkę, zamiast uszkodzonych halli. W każdym razie temat zamknięty :)
piotrekkk
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2022, 20:09

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: piotrekkk »

Witam. Mam Ten sam problem rower nowy z paczki engwe pro c20 wyswietla błąd 01 co to są halle ? jak to sprawdzic i w jakiej kolejnośći ? może ktoś coś wie ? pozdrawiam
bulek68
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:09

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: bulek68 »

piotrekkk pisze:
01 wrz 2022, 20:16
Witam. Mam Ten sam problem rower nowy z paczki engwe pro c20 wyswietla błąd 01 co to są halle ? jak to sprawdzic i w jakiej kolejnośći ? może ktoś coś wie ? pozdrawiam
Chyba nie koniecznie ten sam. Engwe jedzi na sterowniku KT?
piotrekkk
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 01 wrz 2022, 20:09

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: piotrekkk »

dzieki że napisałeś myslisz że to wada sterownika 739469218 zrobiłem fotke sterownika może podesle mmsm i coś poradzisz ?
bulek68
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 18 kwie 2022, 21:09

Re: KT LCD i Error 01

Post autor: bulek68 »

Osobiście nie mam pojęcia co tam siedzi. Wstaw zdjęcie tutaj może ktoś coś będzie wiedział.
ODPOWIEDZ