27 MOSW (BEZIOR M1 PRO) - zna ktoś ten sterownik? Potrzebny wiring diagram

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
grochproduction
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2022, 11:31

27 MOSW (BEZIOR M1 PRO) - zna ktoś ten sterownik? Potrzebny wiring diagram

Post autor: grochproduction »

Witam. Jestem nowy na forum, w rowerach elektrycznych także. Szukam schematu okablowania kontrolera 27MOSW ( tak nazywa się model, jak wynika z tabliczki znamionowej). Producent nieznany mi, kontroler jest z roweru BEZIOR M1 PRO, jak się na tym znam, pakuje się w fabryce do środka to, co aktualnie jest najłatwiej dostępne.

Szukam możliwości podłączenia manetki bez zmiany kontrolera, jest w nim wolne łącze wyglądające jak to czego szukam, ale chciał bym się upewnić.
Ktoś coś? Jakie powinno być napięcie na zasilaniu łączą dla manetki? Silnik 48v 500w
Załączniki
IMG_20220727_115025.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: 27 MOSW (BEZIOR M1 PRO) - zna ktoś ten sterownik? Potrzebny wiring diagram

Post autor: tkoko »

Prościej byłoby pokazać wolne gniazda/wtyczki z kolorami przewodów do oceny możliwości podłączenia manetki.
Na przewodach "+" i "-" manetki "typowo" jest napięcie 4.2 V a po zwarciu przewodu "sygnałowego" (zielony, biały, niebieski itp. przewód) do "plusa" (czerwony przewód) przez opór 1 - 5 k silnik powinien zakręcić.
grochproduction
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2022, 11:31

Re: 27 MOSW (BEZIOR M1 PRO) - zna ktoś ten sterownik? Potrzebny wiring diagram

Post autor: grochproduction »

Trzy przewody, plus i minus i dodatkowy zielony jak rozumiem to zwrotny dla napięcia po naciśnięciu manetki. Na zasilaniu jest 5,4 volta. Dla tego nie spróbuję go zwierać bezmyślnie, kontroler jak nie jest głupi to powyżej 4.5v powinien uznać to za zwarcie. Ale to chińszczyzna tania... Podepnę manetkę, sprawdzę jaki prąd z niej wychodzi po naciśnięciu, i dopiero wtedy podłączę do sterownika. Ale ciekawi mnie czy ktoś zna ten sterownik, czy to taki całkiem NO-NAME
twingo
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 25 sie 2020, 22:34

Re: 27 MOSW (BEZIOR M1 PRO) - zna ktoś ten sterownik? Potrzebny wiring diagram

Post autor: twingo »

Kolego, ogarnąłeś może tą manetkę ?
ODPOWIEDZ