KT LCD3 36V wskaźnik baterii nie działa prawidłowo

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

KT LCD3 36V wskaźnik baterii nie działa prawidłowo

Post autor: Soncu »

Witam. Posiadam zestaw KT LCD3 z baterią 36V, wskaźnik naładowania baterii cały czas pokazuje Full, dopiero jak spadnie na okolice 28V miga na pusto i odcina silnik, zmiana parametru c12 zmienia punkt odcięcia i migania bateri na 30 lub 32V zależy jak ustawie ale nadal jest problem Full (42-28V) albo pusta ponizej 28V. Testowałem na zasilaczu regulowanym. Miał ktoś taki problem? Zamieszczam zdjęcia
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: KT LCD3 36V wskaźnik baterii nie działa prawidłowo

Post autor: lukk »

A co masz ustawione w P5? To ten parametr odpowiada za działanie wskaźnika baterii, a low voltage cutoff działa niezależnie.
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

Re: KT LCD3 36V wskaźnik baterii nie działa prawidłowo

Post autor: Soncu »

O Dzięki wielkie, oglądałem na yt instrukcje i jakoś ten parametr mi umknął, jak wrócę do domu to sprawdzę.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: KT LCD3 36V wskaźnik baterii nie działa prawidłowo

Post autor: lukk »

Spoko, jak masz zasilacz to możesz się pobawić tak, żeby w miarę pokazywał zgodnie z faktyczną pojemnością baterii. Ja mam 13s i na baterii z MJ1 ustawienie 18 jest ok, ale jak już wepnę VTC6 to inna charakterystyka sprawia, że wskazanie jest zbyt optymistyczne :)
Soncu
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 09 sie 2022, 14:29

Re: KT LCD3 36V wskaźnik baterii nie działa prawidłowo

Post autor: Soncu »

Niestety, zakres P5 jest od 01 do 64, na skrajnych połozeniach bez zmian, albo Full albo pusta pokazuje dopiero ok 28V. Nie ma czegoś takiego że jest 3/4 lub połowa. Może ten wskaźnik tak ma?
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: KT LCD3 36V wskaźnik baterii nie działa prawidłowo

Post autor: lukk »

Ustaw jakąś wartość typową dla 10s, czyli np. 10 i się przejedź na rowerze. Może być tak, że ten wskaźnik też jakoś bierze pod uwagę moc pobieraną.
ODPOWIEDZ