Mały sterownik Sinusoidalny

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
winner_xp
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2022, 16:03

Mały sterownik Sinusoidalny

Post autor: winner_xp »

Hej, mam pytanie do doświadczonych. Chciałbym zamienić moje sterowniki z falą prostokątną na sinus. Obecnie są to steroniki chińskie 36-48V o natężeniu max 17A i dość małej obudowie (szerokość koło 7cm). Czy znacie jakieś o szerokości 7cm ale sinus? już mnie denerwuje dźwięk podczas przyśpieszania oraz samej jazdy :twisted: coś koło 17-20A może być ;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Mały sterownik Sinusoidalny

Post autor: Yasiu77 »

winner_xp
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2022, 16:03

Re: Mały sterownik Sinusoidalny

Post autor: winner_xp »

Coś jak ten, tylko z jakiegoś tańszego źródła ? Nie jestem w stanie dokładnie rozróżnić który jest ten typowy sinus (cichy) :/
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Mały sterownik Sinusoidalny

Post autor: Yasiu77 »

Szukaj w opisie sinewave(sinus) a squarewave to te z falą prostokątną
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Mały sterownik Sinusoidalny

Post autor: slow »

Zmieniłem ostatnio KT prostokąt na KT sinus i wielkiej różnicy nie zauważyłem. Owszem jest trochę ciszej ale bez szału. Buczy tylko trochę mniej.
Mam jeszcze hulajkę na podobnym przekładniowym silniku ale na VESC w trybie FOC to tam różnica jest bardzo duża. Praktycznie cisza.
winner_xp
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 07 wrz 2022, 16:03

Re: Mały sterownik Sinusoidalny

Post autor: winner_xp »

Własnie zależy mi na kompletnej ciszy, ale jak mówisz ze wielkiej różnicy nie ma to mocno się zastanowię. Biorę pod uwagę dwa sterowniki 22a w piku, teraz mam 17a w piku i hulajka jedzie jak szalona (50km/h to pikuś), nie zależy mi na prędkości, ale cisza była by wskazana hehe ;)
ODPOWIEDZ