SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: lukk »

Hej,
Mam w swoim FACie na 20" kołach sterownik KTsinus 45A (13S) i sprawdza się ok, ale chciałbym w miarę niskim kosztem wrzucić sterownik z fluxem (obecnie rower wyciąga ok 48km/h na pełnej baterii, chciałbym dobić tak do 60) i sterowany wektorowo, żeby był deczko cichszy (KTsin jednak generuje lekkie buczenie, zwłaszcza przy niskich prędkościach). Jednocześnie zależy mi na tym, żeby dalej mieć wyświetlacz i PAS.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003515352357.html

Wygląda na to, że tylko ta wersja 45A wspiera podłączenie wyświetlacza i PASa, ale bardzo mało o tym informacji. Czy ktoś miał jakąś styczność z tym zestawem? Czy może jeśli chce się mieć sterownik wektorowy z fluxem, wyświetlaczem i PASem zostaje tylko MPe i tego typu konstrukcje?
Z drugiej strony, zależy mi na dość kompaktowym rozwiązaniu, jako że nie mam skrzynki, i wszystkie dodatkowe płyteczki/boczniki itp. musiałbym chować w dodatkowych obudowach. Dlatego też podoba mi się ten zestawik.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: tkoko »

lukk pisze:
02 sty 2023, 9:48
Hej,
Mam w swoim FACie na 20" kołach sterownik KTsinus 45A (13S) i sprawdza się ok, ale chciałbym w miarę niskim kosztem wrzucić sterownik z fluxem (obecnie rower wyciąga ok 48km/h na pełnej baterii, chciałbym dobić tak do 60) i sterowany wektorowo, żeby był deczko cichszy (KTsin jednak generuje lekkie buczenie, zwłaszcza przy niskich prędkościach). Jednocześnie zależy mi na tym, żeby dalej mieć wyświetlacz i PAS. ..........
Zmiana samego sterownika bez zmiany napięcia nie umożliwi Ci podniesienie prędkości do 60 km/godz.
http://nexun.home.pl/kalkulator.php?Nap ... Kolo=20%22
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: lukk »

No o tych 60 to pisałem tak bardziej orientacyjnie :) Kolega Barszcz ma podobny pojazd (nawój 3T) i z KTsin 45A też na 13s miał podobnego Vmaxa jak ja, a po wymianie na ML w trybie z fluxem wyciąga około 60km/h. Według kalkulatora SVMC jest jeszcze trochę szybszy od MLa, ale nawet jeżeli to nie będzie dokładne 60 na blacie to nic się nie dzieje. Patrząc po kalkulatorze, SVMC jest ok 22% szybszy od KT sin, więc zamiast 48km/h powinno być 58 - też spoko.

PS. Koła FAT w rozmiarze 20x4 tak naprawdę mają ponad 22cale średnicy. Zmierzyłem teraz średnicę u siebie na Vee Speedster i jest ok 59cm, czyli jakieś 23.2" (to akurat dość spory balon). Gdy jeździłem na Vee Mission Command (terenowych) to mimo tego samego rozmiaru (20x4) balon był mniejszy, ale i tak było to ok 22.5 cala.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: tkoko »

Problem w tym że te pomiary są "na luzie". O ile zwiększenie prędkości z 10 km/godz na 20 km/godz nie jest większym problemem, o tyle zwiększenie prędkości z 48 km/godz na 60 km/godz wymaga praktycznie podwojenia mocy silnika. Tego żaden sterownik, bez zmiany napięcia/mocy nie zrobi.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: lukk »

Masz na myśli te z kalkulatora? U mnie przy Vmaxie po płaskim sterownik bierze jakieś 20-25A, więc ok. połowę mocy maksymalnej i ograniczeniem nie jest moc maksymalna, ale napięcie/nawój silnika/"prędkość" sterownika.

Prośba o info jeżeli ktoś miał styczność z tym konkretnym sterownikiem z wyświetlaczem.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: tas »

Ja miałem, na może 30 sprzedanych ze 20 się popaliło, pewnie nie tylko u mnie na sklepie były takie kwiatki i te zestawy LCD + sabek znikły z oferty wielu innych sklepów.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: Dede »

Większa prędkość większe użycie prądu.
Flux działa jeśli mamy zapas prądu ale twoich przypadku to flux będzie działać jadąc z górki.
Jadąc z fluxem będzie cały czas pobierać 45A z bateri i tutaj jest ograniczenie z sterownika max 45A 100% obciążenia sterownika.
Jak byś miał sterownik 150A z bateri to jest duży zapas na flux ale sterowniku 45A to kiepsko wypada jedynie to może się zepsuć taki sterownik kiepsko działa flux takim małym sterowniku pod obciążeniem.
Naleprzy pomysłem jest zmiana silnika na nawój szybszy lub wymienić tylko stojan z uzwojeniem.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: tkoko »

lukk pisze:
02 sty 2023, 13:07
............ U mnie przy Vmaxie po płaskim sterownik bierze jakieś 20-25A, więc ok. połowę mocy maksymalnej i ograniczeniem nie jest moc maksymalna, ale napięcie/nawój silnika/"prędkość" .......
Weź podnieś koło i zakręć silnikiem a zobaczysz że nie tylko napięcie/nawój silnika ma znaczenie. :D
Zapewne na luzie masz na kole "wymarzone" 55 - 60 km/godz.
Aby osiągnąć prędkość pod obciążeniem ~60 km/godz, potrzebujesz min 550 RPM koła i CIĄGŁĄ MOC ~2 kW / 55 A, czyli koło na luzie musi mieć z 650 - 700 RPM (powyżej 75 km/godz).
barszcz2
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 26 paź 2019, 15:06
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: barszcz2 »

Ja potwierdzam tylko, że wynik z kalkulatora TASa jest osiągalny. Bateria 13s, silnik 45H nawój 3T. Na KTsin45A wyciągałem 52km/h. ML7260 wyciąga z fluxem 60km/h po płaskim pobierając przy tym jakieś 43A z moją grubą d. pa pokładzie. Weryfikowane na GPS.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: tkoko »

barszcz2 pisze:
05 sty 2023, 7:32
Ja potwierdzam tylko, że wynik z kalkulatora TASa jest osiągalny. Bateria 13s, silnik 45H nawój 3T. Na KTsin45A wyciągałem 52km/h. ML7260 wyciąga z fluxem 60km/h po płaskim pobierając przy tym jakieś 43A z moją grubą d. pa pokładzie. Weryfikowane na GPS.
A którą wartość/prędkość z kalkulatora potwierdzasz.
http://nexun.home.pl/kalkulator.php?Nap ... Kolo=24%22
http://nexun.home.pl/kalkulator.php?Nap ... Kolo=24%22
problemem jest zapewne drobiazg, maksymalne RPM silnika Twojego i Lukk'a i być może inny rozmiar koła.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: lukk »

Ten sam rozmiar koła, nawet ta sama opona :) viewtopic.php?p=113907#p113907
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: tkoko »

lukk pisze:
05 sty 2023, 9:55
Ten sam rozmiar koła, nawet ta sama opona :)
To policzmy to "matematycznie"
barszcz2 pisze:
05 sty 2023, 7:32
Na KTsin45A wyciągałem 52km/h. ML7260 wyciąga z fluxem 60km/h ........
lukk pisze:
02 sty 2023, 9:48
...
Mam w swoim FACie na 20" kołach sterownik KTsinus 45A (13S) i sprawdza się ok, ale chciałbym w miarę niskim kosztem wrzucić sterownik z fluxem (obecnie rower wyciąga ok 48km/h na pełnej baterii, chciałbym dobić tak do 60)
Twój max wynik na KT 48 km/godz, dzielony przez max wynik na KT barszcz2 52 km/godz = 0.92 razy max wynik Barszcza na fluxie 60 km/godz, da Ci maksymalną prędkość (w tych samych warunkach pomiaru) ~55 km/godz.
Jeszcze jeden drobiazg, jak długo barszcz2 utrzymał prędkość 60 km/godz, i jaką średnią prędkość jest w stanie utrzymać na dystansie powiedzmy 10 km
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: lukk »

No i to jest ok. Też nie chodzi o to, żeby się z kolegą Barszczem ścigać, ale mam wrażenie, że przy jeździe między samochodami mając nawet te kilka km/h więcej jakoś bardziej bym się wpasowywał w tempo jazdy :)
Ale poza tematem prędkości to i tak kusi mnie przejście na sterownik wektorowy ze względu na pozostałe zalety. Szperałem po sieci, ale baaardzo mało na temat tego konkretnego sterownika z wyświetlaczem jest. Są jakieś filmiki od chińczyków i ruskich, gdzie przeklikują się przez menu i kręcą kołem w powietrzu, wygląda to całkiem nieźle, ale brak info jak działa PAS i czy jest użyteczny.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: SVMC7245 z wyświetlaczem i PAS - warte zainteresowania?

Post autor: Dede »

tas pisze:
02 sty 2023, 13:23
Ja miałem, na może 30 sprzedanych ze 20 się popaliło, pewnie nie tylko u mnie na sklepie były takie kwiatki i te zestawy LCD + sabek znikły z oferty wielu innych sklepów.
Właśnie dotarły do mnie sterowniki sabvoton mini z wyświetlaczem UKC-1
Mogę jedynie odradzić tych sterowników mają wady co są bardzo awaryjne.
Jednym miałem źle dopasowanie mosfetów i wygięło aż płytę PCB jak banan.

I to nie jedyny bo wcześniej sabvoton mini bez LCD też miały ten problem i nic nie zmieniło od tamtej pory.

Mosfety tak mocno nie dopasowane ze oderwało od płyty PCB o co dziekawe sterownik działa przeszedł test hall.


Oczywiście następna wada to więcej podkładek ułożonych pod mosfety co bardziej izoluję termicznie od radiatora i mosfet dostaję większe temperatury pracy od radiatora.
Dla czego więcej jest podkładek bo im się nie chce usunąć zadziera na płycie aluminiowej, żeby mosfet nie miał przebicia na obudowę dodając więcej podkładek pod mosfet i pogarszają przewodność cieplną, zamiast usunąć przyczynę przebicia na obudowę postaci zaciora.



Sabvotonie stosują gorszej jakości mosfety i parametry są gorsze niż mosfety co kiedyś stosował sabvoton więc prądowo idę w dół.



Tym sterowniku co jest płyta wygięło to prąd trakcie testu hall jest mniejszy od sterownika gdzie nie ma takich wad. Idzie to szybko sprawdzić czy sterownik jest okrojony prądowo.
Robię test hall na 50A i sprawdzam ile idzie do silnika miernikiem cęgowym, mam wersję co idzie tylko do silnika max 40A więc 20% mniej niż ustawiony do testowania. Innym sabvotonie gdzie nie była plyta wygięta jak banan test hall 50A i miernik pokazuje że idzie 50A do silnika.
Więc można uznać ze jak coś im nie poszło trakcie składania i pyta im wygięło lub dodali dodatkowe podkładki pod mosfet to zmniejszają prąd fazowy.
Stwierdzam tak że to już trzeci taki przypadek u mnie z tym problemem. A miałem tylko 5 sterowniki mini 45A życiu a 3 sztuki felerne i wadliwe.
ODPOWIEDZ