Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Posiadam sabvotona mini 45A i miałem problemy z komunikacją i błąd error 30H na wyświetlaczu.
Błąd pojawią się jak wpinamy do portu kabel USB do programowania to brak komunikacji z wyświetlaczem i brak komunikacji z komputerem do programowania sabvotona.


Dużo czasu spędziłem szukania przyczyny dla czego nie działa moduł bluetooth do programowania i brak komunikacji z komputerem przez kabel USB i powiązania błędu error 30H.
Żeby działał programowanie przez USB lub przez bluetooth należy odpiąć komunikację wyświetlacza dopóki jest wpięty wyświetlacz nie można połączyć przez post USB.
Uwaga nie wystarczy odpiąć duża kosztkę z LCD żeby zadziałało komunikacja przez USB należy odpiąć małą wtyczkę gdzie są przewody czarny zielony i żółty.
Okazuje że czarny przewód to nie masa tylko sygnał do procesora jeśli kostka jest wpięta do czarny idzie do masy i procesor przełącza komunikację i wyłącza USB a komunikacja jest tylko z wyświetlaczem.
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2023, 2:55 przez Dede, łącznie zmieniany 1 raz.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Otworzyłem sterowniki i nie jest dobrze fabryka dalej buble robi.
Mogę jedynie odradzić tych sterowników mają wady co są bardzo awaryjne.
Jednym miałem źle dopasowanie mosfetów i wygięło aż płytę PCB jak banan.

I to nie jedyny bo wcześniej sabvoton mini bez LCD też miały ten problem i nic nie zmieniło od tamtej pory.

Mosfety tak mocno nie dopasowane ze oderwało od płyty PCB o co dziekawe sterownik działa przeszedł test hall.


Oczywiście następna wada to więcej podkładek ułożonych pod mosfety co bardziej izoluję termicznie od radiatora i mosfet dostaję większe temperatury pracy od radiatora.
Dla czego więcej jest podkładek bo im się nie chce usunąć zadziera na płycie aluminiowej, żeby mosfet nie miał przebicia na obudowę dodając więcej podkładek pod mosfet i pogarszają przewodność cieplną, zamiast usunąć przyczynę przebicia na obudowę postaci zaciora.



Sabvotonie stosują gorszej jakości mosfety i parametry są gorsze niż mosfety co kiedyś stosował sabvoton więc prądowo idę w dół.



Tym sterowniku co jest płyta wygięło to prąd trakcie testu hall jest mniejszy od sterownika gdzie nie ma takich wad. Idzie to szybko sprawdzić czy sterownik jest okrojony prądowo.
Robię test hall na 50A i sprawdzam ile idzie do silnika miernikiem cęgowym, mam wersję co idzie tylko do silnika max 40A więc 20% mniej niż ustawiony do testowania. Innym sabvotonie gdzie nie była plyta wygięta jak banan test hall 50A i miernik pokazuje że idzie 50A do silnika.
Więc można uznać ze jak coś im nie poszło trakcie składania i pyta im wygięło lub dodali dodatkowe podkładki pod mosfet to zmniejszają prąd fazowy.
Stwierdzam tak że to już trzeci taki przypadek u mnie z tym problemem. A miałem tylko 5 sterowniki mini 45A życiu a 3 sztuki felerne i wadliwe.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: zielony71 »

Masakra, a gdzie je kupujesz? Może jakiś chińczyk kupuje odrzuty z produkcji i je "usprawnia" i sprzedaje dalej?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

zielony71 pisze:
19 kwie 2023, 6:43
Masakra, a gdzie je kupujesz? Może jakiś chińczyk kupuje odrzuty z produkcji i je "usprawnia" i sprzedaje dalej?
Chyba nie ma znaczenia gdzie się kupuje bo takie wady jak wykrzywione płyta PCB i oderwanie ścieżki od płyty PCB lub kilka podkładek pod mosfety zamiast jednej są wady fabryce zrobione a nie przez sklep.
A kupowałem teraz przez aliexpress ale jak kupowałem przez sklep Polsce jak były dostępne sabvotony mini 2 lata temu też miałem też sam problem z tymi wadami.
Może mam po prostu pecha że kupuję takie buble ale chyba nie tylko ja mam z nimi problem bo dużo się pali tych sterowników o czas ja jeszcze nie spaliłem swoich sterowników może dla tego że mam po tuningu po swojemu.
Oczywiście po naprawie wad i zrobiony tuning sterowniki działają nawet większa mocą niż orginał.
Tym co teraz dostałem mam też zamiar poprawić fabrykę i zrobić tuning po swojemu.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: pxl666 »

a z ciekawosci posłałeś zdjecia do sporu w ali żeby chociaż 20$ oddali ?
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: lukk »

Dzięki za podzielenie się znaleziskami. Też się nastawiałem na ten sterownik, ale chwilowo zrezygnowałem z braku informacji o nim. To co piszesz jest do poprawy, ale faktycznie z takim lutowaniem FETów, że aż wygięło PCB i doprowadziło do urwania padów to ostre przegięcie. Też bym spróbował disputa założyć.

Mimo wszystko jestem ciekaw jak to się będzie sprawdzać po naprawieniu tych problemów. Rozumiem, że planujesz pełen serwis, typu wyrównanie powierzchni radiatora, podkładki ceramiczne, pasta termo, pogrubianie ścieżek i wymiana samych kluczy? Jakie FETy planujesz tam wsadzić?
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

lukk pisze:
19 kwie 2023, 8:55
Rozumiem, że planujesz pełen serwis, typu wyrównanie powierzchni radiatora, podkładki ceramiczne, pasta termo, pogrubianie ścieżek i wymiana samych kluczy? Jakie FETy planujesz tam wsadzić?
Do tej pory sterownikach tuning polegał na dołożenie drutów 2x2,5mm2 dla szyny minus i 2x2,5mm2 dla plusa. Od strony fazowej też dodawanie drutów 2,5mm2 pomiędzy mosfetami.

Podkładki pod mosfety daję ceramiczne i dobrą pastę termoprzewodzącą.

Mosfety do tej pory używałem CSD19536KCS TEXAS INSTRUMENTS

Różnica bardzo duża chińskie mają 110A i koło 4mΩ porównywać z CSD19536KCS mają 150A i 2,3mΩ co daje ~40% leprze prądowo.

Tylko ze sama wymiana mosfetów nic nie pomoże jak nie damy więcej miedźi na szynach i bez dobrej podkładek ceramicznych.

Mam sterownik kt 45A po tuningu działa na 90A z bateri a sabvotony mini 45A działają na 60A z bateri i jeszcze nic nie spaliłem do tej pory z sterowników po tuningu.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: lukk »

A wiesz już jak wyglądają możliwości konfiguracyjne tego sterownika? Zastanawia mnie jak to wygląda, skoro nie ma przełącznika 3 speed. Co można konfigurować osobno dla różnych poziomów wspomagania? Czy można ustawić tak, żeby np flux był włączony na konkretnym poziomie?
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Będę wiedział to napisze. Na razie tylko rob test hall i wstępnie czy działa.
Jedynie wiem że biegów jest od 0 do 9
0 jest bez spomagania a od 1 jest tylko parę km/h i każdy kolejny bieg spomagania prędkość wrasta.

Sterownik programuje jak normalny sabvoton przez USB albo przez aplikację telefonie przez bluetooth.

Sterownik działa bez wyświetlacza i nie ma 3 speed tym przypadku ale zastanawiam czy wystarczy tylko dorobić przewody do odpowiednich pinów żeby uzyskać 3 speed.
Kiedyś dorabiałem kable do hamulca manetki gdzie sterownik nie miał tych przewodów po odłączeniu przewodów działało mateka hamulca.

Jeśli mamy wyświetlaczem sterownik mamy 9 biegów prędkości tym przypadku po co 3 speed dodatkowo.

Jestem ciekawy czy funkcja PAS działa bez wyświetlacza czy tylko z wyświetlaczem gdzie mamy regulację biegów.

Co do fluxa powinien się uruchamiać tylko na 9 biegu ale musiałbym to sprawdzić

Instrukcja wyświetlacza:
https://enduroebikes.com/wp-content/upl ... ersion.pdf

Chyba jest możliwość zaprogramowania każdego biegów osobno według uznania prąd jak i prędkości czy ma działać manetka gazu czy i inne funkcje.
Załączniki
Screenshot_20230423-214708_Adobe Acrobat.jpg
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: lukk »

Assist levels → 1-4: gear setting → 1 for 3rd gear system; 2 for 5th gear system; 3 for 6th gear
system; 4 for 9th gear system
Ja to rozumiem tak, że w ten sposób wybiera się ile stopni wspomagania ma być, 3, 5, 6 lub 9. 3 pokazane na grafice by oznaczało 6 stopni.

Widziałem, że u tych samych sprzedających występuja te sterownki albo z PASem i obsługą wyświetlacza albo z przełącznikiem 3 speed i manetką hamulca, więc podejrzewam, że te same linie są używane. Chyba że Chińczyk tylko na kablach i konektorach chciał oszczędzić :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Mogę to sprawdzić bo mam taką możliwość ale za parę dni napisze jak sterownik poskładam i zrobię testy.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: tkoko »

Dede pisze:
23 kwie 2023, 21:20
Chyba jest możliwość zaprogramowania każdego biegów osobno według uznania prąd jak i prędkości czy ma działać manetka gazu czy i inne funkcje.
Tak jak pisał Lukk,
"Assist Level" to tylko wybór czterech zakresów "poziomów wspomagania" na wyświetlaczu.
"Current limit" to ogólne ograniczenie prądu sterownika.
wyświetlacz w zasadzie ma tylko te dwie wartości wpływające na użytkowanie. reszta to "drobiazg".
lukk pisze:
24 kwie 2023, 8:23
Widziałem, że u tych samych sprzedających występuja te sterownki albo z PASem i obsługą wyświetlacza albo z przełącznikiem 3 speed i manetką hamulca, więc podejrzewam, że te same linie są używane. Chyba że Chińczyk tylko na kablach i konektorach chciał oszczędzić :)
To są dwa "różne" sterowniki i przed wysłaniem trzeba się zdecydować co się chce.
Sterownik z wyświetlaczem ma komunikację "cyfrową" szeregową RX, TX,
Sterownik "3 speed" ma komunikację "analogową"
Być może w sterowniku są wyprowadzone wszystkie cztery PIN'y, wówczas możliwość wyboru cyfra/analog byłaby możliwa. Przez PIN'y RX, TX (sterownik z wyświetlaczem) myślę że jest niemożliwe łączenie sygnałów "3 speed".
Awatar użytkownika
WRaven
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2019, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: WRaven »

Kiedyś pisałem z producentem odnośnie PAS i zmiany bez LCD
Odpowiedz brzmiała.
„ cannot be changed if do not have display „
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Sprawdziłem przewody i nowym sterowniku z funkcją PAS i wyświetlaczem UKC-1 nie będzie działać 3 speed. Jedynie posiadanie wyświetlacza na nim jedyna regulacją jest możliwa.

Według przewodów nowym sterowniku linia high speed i low speed jest wykorzystywane dla innej funkcji jak PAS i załączanie lub wyłączenie programowania przez USB lub działanie wyświetlacza.
Bez wyświetlacza to albo pełna moc albo funkcja 25km/h na przewodach funkcja limit speed



Nowym sterowniku Jedynie puste piny to: manetka hamulca, hamulec 12V, czujnik temperatury silnika

A to dziekawe nowym sterowniku brak tych funkcji ale piny nie są wykorzystywane do innych funkcji może onne działają ale nie zrobił przewodów tylko albo wyłączone są całkowicie ale rezystory są i diody na tych pinach więc możliwe że te funkcje działają.
Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: lukk »

Zakładając, że te stopnie wspomagania są jakieś sensowne to brak przełącznika jest do przeżycia. Ale gdyby tak manetka do hamulca miała działać...to byłby bardzo fajny bonus :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Wydaje mi się że 9 pozycji spomagania jest leprze od 3 speed.
Ale nie jeździłem jeszcze terenie tylko na stojaku próbę zależności od biegów to różnica jest prędkości silnika na to wygląda że więcej możliwości dopasowania terenie będzie.
Jest jeszcze funkcja limit speed gdzieś ukryć przełącznik i obojętnie jaki będzie poziom spomagania więcej niż 25km/h nie pojedzie dobre jak będzie kontrola.
Muszę sprawdzić czy jest możliwość każdego biegów programować moc i prędkość jeśli pójdzie ustawić to było by super.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: tkoko »

Dede pisze:
24 kwie 2023, 15:22
Muszę sprawdzić czy jest możliwość każdego biegów programować moc i prędkość jeśli pójdzie ustawić to było by super.
Na wyświetlaczu tego nie zrobisz. Może jest "Open Source" do Sabvotona (sterownika) i da się przeprogramować "fabrykę" pod swoje upodobania tak jak w Bafangu, TSDZ2, KT.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Jest wybór ile ma być stopni spomagania np od 0 do 3 lub od 0 do 5 lub od 0 do 6 albo od 0 do 9.

Nie ma możliwości programowania każdego programu osobno ale wybierając od 0 do 9 mamy taką duża ilość wyboru a każdy bieg jest inna prędkość vmax więc jest co wybierać trakcie jazdy.

A prędkość jest zależna od napięcia bo jak jest 1 bieg i napięcie sterowniku 40V to vmax jest 9km/h a przy napięciu 54V już 12km/h.

Wydaje mi się że każdy bieg vmax jest procentowy od napięcia a nie ograniczenie według prędkości
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: tkoko »

Dede pisze:
25 kwie 2023, 17:18
Wydaje mi się że każdy bieg vmax jest procentowy od napięcia a nie ograniczenie według prędkości
Wartości prędkości/mocy będą porównywalne z tabelą niżej. Maksymalna prędkość/moc na każdym zakresie będzie wypadkową stopnia wspomagania PAS i napięcia baterii. Wraz ze spadkiem napięcia baterii będzie spadać prędkość i moc wspomagania.
Załączniki
Poziomy mocy.jpg
Awatar użytkownika
WRaven
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 02 kwie 2019, 10:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: WRaven »

Widzę ze jest tez wersja opisana jako Risunmotor czy jakoś tak, niby te same parametry.Ciekawe czy rzeczywiście. Są tez wersje z wyświetlaczem o nazwie H6
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

WRaven pisze:
25 kwie 2023, 21:25
Są tez wersje z wyświetlaczem o nazwie H6
Wyświetlacz TFT H6 jest starszą wersję aktualnie najnowszą wersją to wersja z LCD UKC-1 bardziej rozbudowany graficznie i chyba też więcej ustawień idzie zrobić.


Zrobiłem testy mosfetów oryginalnych STP15810 muszę wrócić im honor są bardzo dobrych parametrach.
Według testów RDS-on na poziomie 3mΩ do 3,1mΩ wyjątkowo bardzo dobrze wypadło test.
Zazwyczaj średnio jest to okolicach 3,7mΩ montowane sterownikach a kiepskiej parametrach wypadają powyżej 4mΩ

Jeden sterownikach już po tuningu dostał mosfety CSD19536KCS według testu maja 2.1mΩ a drugi sterownik który mniej będzie obciążony zostawiłem oryginalne mosfety.

Sterowniki dostały szyny prądowe 2x2,5mm2 drutów miedziany od strony zasilania jak od strony wyprowadzeń fazowych, podkładki ceramiczne pod mosfety i dobrą pastę termoprzewodzącą.

Na koniec zabezpieczyłem az trzy razy elektronikę przed wilgocią i wodą lakierem do płytek PCB PVB 60.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: tkoko »

Dede pisze:
29 kwie 2023, 0:28
Wyświetlacz TFT H6 jest starszą wersję aktualnie najnowszą wersją to wersja z LCD UKC-1 bardziej rozbudowany graficznie i chyba też więcej ustawień idzie zrobić.
Chyba za dużo oczekujesz od tego wyświetlacza;

1. Brightness - poziom podświetlania - ustawisz zapewne raz
2. Clock - zegar i data - ustawisz raz
3. System;
* power custom - napięcie baterii - ustawisz raz
* power indicate - cyfrowe wskazania napięcia w voltah lub procentach - ustawisz raz
* auto assist / auto shift - pierwszy raz spotykam te funkcje więc trudno mi powiedzieć jak działają i czego dotyczą.
4. Auto OFF - automatyczne wyłączanie wyświetlacza/sterownika -czas 1 - 9 minut - ustawisz zapewne raz
5. Wheel - rozmiar koła - ustawisz raz
6. Adwanced - przejście do ustawień związanych z rowerem, zapewne po podaniu kodu "1801"
* speed limit - ograniczenie prędkości - ustawisz raz na max
* current limit - ograniczenie prądu - tu zapewne trochę potestujesz
* assist lewel - zapewne wybierzesz maksymalną liczbę (9), o ile przy "słabych" silnikach jeździ się na czujniku PAS praktycznie powyżej 50 % (PAS 5 - 9), o tyle przy mocnych silnikach będzie zapewne odwrotnie, i częściej w uzyciu będą moce wspomagania PAS 2 - 6.
* poles in motor - liczba magnesów prędkości (speed) - ustawisz raz
* throtte speed - tryb "walk" (pieszego) - ustawisz raz
* assist poles - ilość magnesów w tarczy PAS - ustawisz raz
* throtle level - ustawienia manetki - ustawisz raz
* clockwise start - zapewne kierunek obrotów czujnika PAS - ustawisz raz
7. Battery - parametry baterii - ustawisz raz
8. Factory setting - reset
9. Passs word - hasło - ustawisz raz
10. information - informacje o zasięgu, czasie, prędkości itp
11. Screen direct - poziome/pionowe ustawienie wyświetlacza - ustawisz raz

jak widzisz tylko "current limit" zapewne trochę "potestujesz" bo reszta ustawień jest "obligatoryjna", wynika ze specyfikacji sprzętu.
Wszelkie inne zmiany możesz jedynie przeprowadzić w sterowniku.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Zapomniałeś dodać że wyświetlać posiada watomierz i oblicza ile ma bateria mAh i ile zostało mAh ale zastanawiam czy ta funkcja działa :?:

Brakuje w tym sterowniku funkcji jak czujnik temperatury silnika starszych wersjach był teraz już tej funkcji nie ma.

Mógłby być wyświetlany na ekranie temperatura silnika a tu takiej możliwości nie ma a szkoda ze takiej możliwości nie zrobił chińczyk.

Co do ustawień możliwe że raz ustawiony to tak zostanie jak każdy inny sterownik wystarczy raz zaprogramować.
Najważniejsze że będę miał dostęp do zmiany spomagania 9 biegów i ograniczenie prędkości.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: tkoko »

Dede pisze:
29 kwie 2023, 10:20
Zapomniałeś dodać że wyświetlać posiada watomierz i oblicza ile ma bateria mAh i ile zostało mAh ale zastanawiam czy ta funkcja działa :?:
Powinna działać, lecz podobnie jak z graficznym wskaźnikiem napięcia w KT, "precyzja" wskazań może być "niekomfortowa/umowna". W moim wyświetlaczu 500C Bafanga, "cyfrowy" watomierz pokazuje w miarę prawidłowo moc jedynie dla "PAS 9" (dla maksymalnej mocy wspomagania. Dla "PAS 1 - 8" wartość mocy jest abstrakcyjna (zawyżona 3 - 4 razy). Żeby było ciekawiej "graficzny" (procentowy) wskaźnik mocy dla "PAS 1 - 8" działa prawidłowo. Jak ta funkcja będzie działać u Ciebie dowiesz się po testach.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Wzmocniłem sygnał halla, wymieniłem rezystory 10kΩ na 2,2kΩ co ta tym idzie sygnał 0,5mA zwiększyłem na 2,2mA według pomiarów bardziej odporne na zakłócenia.

Awatar użytkownika
lukk
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 05 lut 2020, 11:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: lukk »

Dede pisze:
29 kwie 2023, 15:31
Wzmocniłem sygnał halla, wymieniłem rezystory 10kΩ na 2,2kΩ co ta tym idzie sygnał 0,5mA zwiększyłem na 2,2mA według pomiarów bardziej odporne na zakłócenia.
Czy udało się już poskładać maszynę i potestować ten sterownik?
Przypadkiem znalazłem dobrą ofertę: https://pl.aliexpress.com/item/1005005590137103.html
Przy obecnym kursie dolara ze zniżką na poczet potenacjalnych opłat wychodzi poniżej 8 stówek, więc kusi :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Oficjalnie u siebie będę testować za 2 miesiące pojazd trakcie budowy.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Sabvoton 45A + lcd ukc-1 error 30H coomunication error

Post autor: Dede »

Sterowniki działają z LCD i bez LCD jeśli mamy podłączony LCD to bierze ustawienia z LCD jeśli mamy wyłączony LCD bierze ustawienia jakie mamy zaprogramowane przez USB lub Bluetooth.
tkoko pisze:
29 kwie 2023, 9:43
* auto assist / auto shift - pierwszy raz spotykam te funkcje więc trudno mi powiedzieć jak działają i czego dotyczą.
Auto assist- automatycznie zmianę biegów co przy małych prędkościach mamy najmniejszy bieg i najmniejszą moc i wzrasta moc zależności od prędkości czym szybciej jedziemy to większy bieg wspomagania i jak większa moc.
To coś ala soft start i automatu zmieniają się biegi spomagania.

Możemy LCD ustawić bieg na stałe to zależności od biegu to zmiana mocy i jak ograniczenie prędkości po przekroczeniu prędkości na danym biegu silnik hamuje nie pozwala przekroczyć prędkość np. Bieg 1 to u mnie ~8km/h jeśli chcemy rozpędzić pojazd z góry i chcemy szybciej jechać to przy ~10km/h silnik hamuje i nie pozwala rozpędzić pojazd szybciej.
Jeśli załączam 5 bieg pełna moc (wersja 1 do 5 biegów) i rozpędzić pojazd 50km/h i zmiana biegów z 5 na 1 to od razu mamy blokadę koła i mocne hamowanie aż do momentu poniżej 10km/h.


U mnie nie działa PAS albo źle zaprogramowany albo mam uszkodzony lub źle podłączony to jeszcze będę sprawdzał.
Nie wiem jak z fluxem z regenem na razie te funkcje mam wyłączone będzie później stopniowo załączać.

Małą prezentacja jak się jedzie na tym wyświetlaczem w dzień bardzo czytelny i bez problemu z odczytem.

ODPOWIEDZ