VESC zabezpieczenie przed przerwanyą masą??

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

VESC zabezpieczenie przed przerwanyą masą??

Post autor: 2kola »

Czy orientuje się ktoś czy w VESC jest jakieś zabezpieczenie przed przerwanym kablem od masy? Takie coś jak w KLS, że jak napięcie na manetce pójdzie za wysoko to sterownik nie daję 100% mocy?

Zrobiłem test i przeciąłem masę od manetki kombinerkami i silnik od razu wystrzelił na 100% mocy, w lesie przy 9kW może to być nie bezpieczne jak urwie mi się kabelek. A w opcjach jakoś nie mogłem się doszukać takiej opcji. Znalazłem tylko killswitch na czujnik hamulca.
Dede
Forumowicz
Posty: 2082
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: VESC zabezpieczenie przed przerwanyą masą??

Post autor: Dede »

Nie wiem jak vesc ale innych sterownikach zabezpieczenie jest tylko trakcie załączania sterownika jak wykrywa że jest za duże napięcie manetki to nie idzie uruchomić silnika. Jeśli przerwa będzie trakcie jazdy to jedynie to manetka hamulca uratuje sytuację i odcina napęd bo inaczej będzie max moc.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: VESC zabezpieczenie przed przerwanyą masą??

Post autor: 2kola »

Ja myślałem, że KLS cały czas monitoruje napięcie manetki i jak przekroczy górny próg podczas jazdy to wywali nam błąd.
To jednak trochę lipa, bo jak mamy mocnego mida 10kW i nam się przerwie masa od manetki to możemy nie zdążyć nawet złapać za hamulec i wylądujemy w drzewie. Szczególnie mój MID, który rwie na koło jak ***** nawet przy 40km/h, a w lesie 40km/h to już dosyć sporo.
Awatar użytkownika
aditech.pl
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 11 mar 2022, 20:38
Lokalizacja: Zabrze

Re: VESC zabezpieczenie przed przerwanyą masą??

Post autor: aditech.pl »

2kola pisze:
16 maja 2023, 18:46
Ja myślałem, że KLS cały czas monitoruje napięcie manetki i jak przekroczy górny próg podczas jazdy to wywali nam błąd.
To jednak trochę lipa, bo jak mamy mocnego mida 10kW i nam się przerwie masa od manetki to możemy nie zdążyć nawet złapać za hamulec i wylądujemy w drzewie. Szczególnie mój MID, który rwie na koło jak ****** nawet przy 40km/h, a w lesie 40km/h to już dosyć sporo.
Sprawdzałem w cheap focer v2 i on wykrywa ale tylko przy włączeniu ,jeśli się odłączy podczas jazdy pozostaje tylko szybko wyłączyć sterownik ,nie wiem tylko czy jeśli jest druga manetka lub przewodu pełniący funkcję hamulca to czy jest ważniejszy niż gaz
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 271
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: VESC zabezpieczenie przed przerwanyą masą??

Post autor: 2kola »

A jak by podłączyć pod manetkę dwie masy? Wtedy jak nam się przerwie jeden kabelek od masy to mam cały czas manetkę podłączoną pod masę przez drugi przewód.
ODPOWIEDZ