Sterownik gt-100

Tematy związane ze sterownikami, wyświetlaczami oraz ich konfiguracją sprzętową (połączenie przewodów) i programową (MENU konfiguracyjne, serwisowe)
ODPOWIEDZ
Budzilekkamil
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2023, 23:52

Sterownik gt-100

Post autor: Budzilekkamil »

Cześć. Mam problem z sterownikiem gt-100 . Zamontowałem go do hulajnogi elektrycznej i silnik/koło kręci mi się do tylu . Próbowałem przepinać kable . Jeżeli po zamieniam i zakreci się do przodu jest straszny dźwięk. Czy można zamienić obrócić koło napedowe i jeździć czy też szukać problemu w sterowniku
Ostatnio zmieniony 17 lip 2023, 23:59 przez Budzilekkamil, łącznie zmieniany 1 raz.
Budzilekkamil
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2023, 23:52

Re: Sterownik gt-100

Post autor: Budzilekkamil »

Silnik mam 350w czy też nie za mocny jest sterownik ?
Załączniki
Screenshot_20230717_235739_Chrome.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 5001
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sterownik gt-100

Post autor: tkoko »

Budzilekkamil pisze:
17 lip 2023, 23:55
Cześć. Mam problem z sterownikiem gt-100 . Zamontowałem go do hulajnogi elektrycznej i silnik/koło kręci mi się do tylu . Próbowałem przepinać kable . Jeżeli po zamieniam i zakreci się do przodu jest straszny dźwięk. Czy można zamienić obrócić koło napedowe i jeździć czy też szukać problemu w sterowniku
Nie przeprowadziłeś "samonauki" stąd problem. Włącz zasilanie, na wyświetlaczu wybierz "PAS" większy od "1", złącz przewody od "samonauki" (białe/zielone itp), silnik powinien zakręcić. Jeżeli silnik zakręci w prawidłową stronę, rozłącz przewody "samonauki" i wyłącz dla pewności zasilanie. Po ponownym włączeniu układu powinno być OK. Jeżeli silnik kręci w odwrotną stronę, ponownie przeprowadzasz cała procedurę aż silnik zakręci prawidłowo i bez "dziwnych" dźwięków (wycia, brzęczenia itp).
Większa moc sterownika nie wpłynie generalnie na parametry jazdy. Jedynie przy większym obciążeniu, jak jazda pod górę, zwiększa się ryzyko spalenia silnika. Remedium jest zmniejszenie mocy wspomagania "PAS" na wyświetlaczu, szczególnie podczas dłuższych podjazdów.
Budzilekkamil
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2023, 23:52

Re: Sterownik gt-100

Post autor: Budzilekkamil »

Dziękuję za podpowiedź. A mógłbym jeszcze uzyskać trochę informacji ? Jestem zielony w tej kwestii . Podesłałem zdjęcie manetki który to program ?
Załączniki
Screenshot_20230719_102801_Chrome.jpg
Budzilekkamil
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2023, 23:52

Re: Sterownik gt-100

Post autor: Budzilekkamil »

Te kostko zostaja luźno czy też coś łącze ze sobą?
Załączniki
20230719_105233.jpg
tkoko
Forumowicz
Posty: 5001
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sterownik gt-100

Post autor: tkoko »

Za działanie manetki odpowiada "PO9" = "0", i "P10" = "1", sterowanie silnika tylko manetką, lub "2", sterowanie silnika zarówno manetką jak i czujnikiem "PAS" (korbą). Złącze do manetki które pokazujesz pozostaje wolne jeżeli korzystasz z manetki wyświetlacza, Jeżeli zastosujesz zewnętrzną manetkę i podłączysz ją do sterownika (do tego złącza) sterownik "automatycznie" przechodzi na sterowanie zewnętrzną manetka.
Budzilekkamil
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2023, 23:52

Re: Sterownik gt-100

Post autor: Budzilekkamil »

Dziękuję za podpowiedzi. Narazie hulajnoga działa. Tylko zastanawiam się do czego w baterii służą trzy kable kolorowe
Budzilekkamil
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 17 lip 2023, 23:52

Re: Sterownik gt-100

Post autor: Budzilekkamil »

Przedtaawiony na zdj
Załączniki
20230721_142626.jpg
ODPOWIEDZ