Sparta spadek baterii error

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Rysiek198812
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:55

Sparta spadek baterii error

Post autor: Rysiek198812 »

Witam posiadam rower Sparta C4 Problem jest taki że gdy włączę sterownik bateria Pokazuje że jest pełna po czym po 10 sekundach spada do zera i wyskakuje błąd error 01 Czy ktoś może wiedzieć w czym leży problem dzień wcześniej rower jeździł normalnie
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: WojtekErnest »

Error 01 problem z aku. Jakie ma napięcie bez obciązenia ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Tsport
Forumowicz
Posty: 135
Rejestracja: 19 lut 2018, 13:53
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Tsport »

Zapewne klękło jakieś ogniwo w pakiecie baterii.
Rysiek198812
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:55

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Rysiek198812 »

40v po pomiarze
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Eryk »

Tak jak koledzy piszą padła któraś z sekcji, tam są cele pryzmatyczne. Z którego roku masz rower/baterię?
Rysiek198812
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:55

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Rysiek198812 »

Bateria i rower 2013
Rysiek198812
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:55

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Rysiek198812 »

Klikam na guzik w bateri test pokazuje full ładowarka nie chce więcej ładować
Rysiek198812
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:55

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Rysiek198812 »

Prędkośćiomierz też nie działa ani lampka postojowa tak nagle jak by przez ten błąd
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Eryk »

To że pokazuje full nie znaczy że z bateria jest wszystko ok. Któraś sekcja może być padnięta, może być problem z połączeniami, BMS nawala. itd. itp. Bateria na pewno do diagnozy. Najszybciej wykluczysz baterię podmieniając ja na chwilę z inną w 100 procentach sprawną.
Rysiek198812
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:55

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Rysiek198812 »

To fakt tylko w Opolskim mało kto ma taki rower
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Eryk »

Pytaj na forum może ktoś z twojej okolicy śmiga na podobnym pomykaczu i pomoże. Ja mam znajomego z taką bateria po regeneracji i rower śmiga jak nowonarodzony ;)
Rysiek198812
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:55

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Rysiek198812 »

Eryk a jakie miał objawy
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Eryk »

Coraz to bardziej marny zasięg. Po kilku km nagle z fula robiło się minimum na wskaźniku. Jak byś nie miał nikogo w pobliżu to możesz mi wysłać ta baterię to ja sprawdzę.
Rysiek198812
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 27 cze 2019, 14:55

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Rysiek198812 »

Eryk jaki koszt i adres?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Eryk »

Sprawdzić to powiedzmy za 4paka ;) plus koszt przesyłek. Jeżeli będzie faktycznie uszkodzona to już się dogadamy telefonicznie. Jak coś to pisz na PW po szczegóły.
palnik
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2023, 17:01

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: palnik »

Mam to samo, zwarłem przypadkiem i to bez baterii zasilający pin z sąsiednim przy gnieździe na bagażniku i są takie właśnie objawy i taki błąd Error 01. Trzeba założyć nowy sterownik a nie jak tu piszą bateria padła. Jakby padła, to by się nie rozłądowywała w 10 sekund do zera po włożeniu do roweru a na swoim wskaźniku dalej wskazywała że jest naładowana, więc skończcie bredzić internetowi eksperci.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Tooropek »

Internetowy ekspert zrobił zwarcie?

Przyszedłeś z na forum po to by znaleźć rozwiązanie swojego problemu a jedziesz od razu z grubej rury.

Dlaczego Twój pierwszy post obraża innych użytkowników?

Napisz swoje doświadczenie i pomóż innym jeżeli rozwiązałeś problem. Czy serwis Ci tak przekazał, że trzeba wymienić sterownik?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: tkoko »

palnik pisze:
05 lut 2023, 9:03
Mam to samo, zwarłem przypadkiem i to bez baterii zasilający pin z sąsiednim przy gnieździe na bagażniku i są takie właśnie objawy i taki błąd Error 01. Trzeba założyć nowy sterownik a nie jak tu piszą bateria padła. Jakby padła, to by się nie rozłądowywała w 10 sekund do zera po włożeniu do roweru a na swoim wskaźniku dalej wskazywała że jest naładowana, więc skończcie bredzić internetowi eksperci.
I co Twoim zdaniem stało się ze sterownikiem który nie miał podłączonej baterii/zasilania. Ostatnio przez przypadek podłączyłem odwrotnie baterię do jednego ze sterowników serii GT lub KT i nie wywaliło sterownika ani baterii. Lekko strzeliło, wywaliło zabezpieczenia BMS'a lub sterownika, i po prawidłowym podłączeniu sterownik i bateria były OK.
palnik
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2023, 17:01

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: palnik »

Kondensatory widziałeś na tej płytce czy nie zaglądałeś i pojęcia nie masz jak on wygląda? Bo skąd niby miałem przeskok iskry, z silnika? I nie porównuj tego przypadku z innymi. Tak jest w tym konkretnym modelu sparta C4.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: tkoko »

palnik pisze:
05 lut 2023, 13:50
Kondensatory widziałeś na tej płytce czy nie zaglądałeś i pojęcia nie masz jak on wygląda? Bo skąd niby miałem przeskok iskry, z silnika? I nie porównuj tego przypadku z innymi. Tak jest w tym konkretnym modelu sparta C4.
Wiem co to kondensatory na wejściu, zapewne większość sterowników je posiada, wiem jak się rozładowują. Poniżej zestaw "error code", zapewne i do Twojej Sparty. Jak widzisz jest tam 50 kodów, w tym E25, E29, E31, E33, E14, E09, E05 które bardziej odnoszą się do awarii sterownika niż kod E01. Jeżeli faktycznie u Ciebie wyskoczył "error code E01" po Twoim zwarciu kondensatorów, to bardziej świadczy o zadziałaniu oprogramowania sterownika a nie o fizycznym uszkodzeniu sterownika., i wystarczył zapewne odpowiedni "reset"/przeprogramowanie usterki. Nie wykluczam w Twoim przypadku uszkodzenia sterownika, ale określam taki przypadek na mało prawdopodobny.
Załączniki
sparta1.JPG
palnik
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2023, 17:01

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: palnik »

Wiem co to kondensatory na wejściu, zapewne większość sterowników je posiada, wiem jak się rozładowują. Poniżej zestaw "error code", zapewne i do Twojej Sparty. Jak widzisz jest tam 50 kodów, w tym E25, E29, E31, E33, E14, E09, E05 które bardziej odnoszą się do awarii sterownika niż kod E01. Jeżeli faktycznie u Ciebie wyskoczył "error code E01" po Twoim zwarciu kondensatorów, to bardziej świadczy o zadziałaniu oprogramowania sterownika a nie o fizycznym uszkodzeniu sterownika., i wystarczył zapewne odpowiedni "reset"/przeprogramowanie usterki. Nie wykluczam w Twoim przypadku uszkodzenia sterownika, ale określam taki przypadek na mało prawdopodobny.
[/quote]

Kolego, roumiesz co pisał autor postu i co piszę również ja? Po 10 sekundach bateria zjeżdża z full do zera i wyskakuje error 01. Po przepykaniu multimetrem tam gdzie powinien być opór jest poza odczytem i bez serwisowego urządzenia do którego można podpiąc sterownik lub oskalpowania płytki z zalewy silikonowej (powodzenia) i sprawdzeniu który mosfet i\lub więcej elementów jest do wymiany można by dopiero coś z tym zrobić.
Można w tym krótkim locie na baterii włączyć światła, o czym to świadczy? Czyżby o tym, że jak pisałem mosfet lub coś jeszcze który odpowiada za obsługę silnika i pojemność baterii się wywalił (odkręcając manetkę boost koło się nie kręci, a powinno) czy jednak będziecie dalej zaklinać rzeczywistość, że to bateria albo że można to w cudowny sposób naprawić wpisując magiczne kody, choć jedyne co jeśli poprawnie wszystko działa można tu zmienić w trybie serwisowym to godzina i rozmiar koła, pozostałe dane to odczyt z cel baterii, a w tym przypadku pokazuje "--" z cykli, z cel itd

BTW,
error 01 - baterij leeg - z holenderskiego na polski to bateria pusta a nie że jest uszkodzona, a dlaczego patrz wyżej
error 03 to bateria uszkodzona!
I nie zwarcie kondensatorów tylko gównego przewodu zasilania (gruby czerwony po lewej) i cienkiego przewodu wchodzącego do środka płytki (czarna wtyczka, przewód czerwony), na pinach na bagażniku są obok siebie. Nie wiem co się wydażyło u autora postu, może też nieświadomie zwarł jakieś piny przy wyciągniętej baterii albo wystarczyło, żeby cokolwiek padło na odpowiedniej linii i ma tak samo.
Załączniki
ster
ster
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: tkoko »

Powiem tak, autor tematu sprzed czterech lat nie pochwalił się co było przyczyną awarii i jak ją rozwiązał, jedno jest pewne, jakiekolwiek "grzebanie" w firmowych rowerach kończy się wizytą w serwisie.
palnik
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2023, 17:01

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: palnik »

tkoko pisze:
08 lut 2023, 8:03
Powiem tak, autor tematu sprzed czterech lat nie pochwalił się co było przyczyną awarii i jak ją rozwiązał, jedno jest pewne, jakiekolwiek "grzebanie" w firmowych rowerach kończy się wizytą w serwisie.

Kolego, jakbym był złośliwy, a nie jestem, to bym napisał, że jak nie wiesz co pisać, to pisz niewyraźnie.
Naprawdę szkoda mi klawiatury ścierać na takie pogawędki i oczu żeby czytać takie mądrości.
EOT
zielony71
Forumowicz
Posty: 1299
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: zielony71 »

Przyszedł całkiem nowy i chce zamykać cudzy temat :-D
To wymień ten swój sterownik i napisz czy pomogło.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Tooropek »

Rower z 2013 prosi się o nowy sterownik i nie ma, że boli.
Kto to naprawia jeszcze? Sterowniki zalane żywica, blokady na każdym kroku, ładowarki tylko do danego modelu. Niestety ale powoli (nie od dziś) odchodzą metody naprawy i wymienia się na nowe podzespoły - to dość powszechne. Może i w tym przypadku tak ma być.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: tkoko »

palnik pisze:
08 lut 2023, 17:41
tkoko pisze:
08 lut 2023, 8:03
Powiem tak, autor tematu sprzed czterech lat nie pochwalił się co było przyczyną awarii i jak ją rozwiązał, jedno jest pewne, jakiekolwiek "grzebanie" w firmowych rowerach kończy się wizytą w serwisie.

Kolego, jakbym był złośliwy, a nie jestem, to bym napisał, że jak nie wiesz co pisać, to pisz niewyraźnie.
Naprawdę szkoda mi klawiatury ścierać na takie pogawędki i oczu żeby czytać takie mądrości.
EOT
https://spartavus.pl/o-napedzie/informacje-ogolne
https://www.roweryholenderskie.net/rowe ... gi-bledow/
Firmowy serwis masz we Wrocławiu.
https://www.rowerystylowe.pl/kontakt
Załączniki
sparta2.JPG
palnik
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2023, 17:01

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: palnik »

ROTFL, to nie jest ION!
Naprawdę dziekuję za informacje z internetu w dodatku nie na temat.
palnik
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2023, 17:01

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: palnik »

Tooropek pisze:
05 lut 2023, 9:34
Internetowy ekspert zrobił zwarcie?

Nie rozśmieszaj mnie.

Przyszedłeś z na forum po to by znaleźć rozwiązanie swojego problemu a jedziesz od razu z grubej rury.

Nie, poczytać co ciekawego piszą jakieś jełopy na ten temat.

Dlaczego Twój pierwszy post obraża innych użytkowników?

Jesli poczułeś się urażony bo jesteś głąbem który uważa że jest ekspertem bo udziela rad w tematach o których nie ma pojęcia lub namawia innych na kosztowną wymianę sprawnego podzespołu to znaczy, że jest to skierowane do Ciebie.

Napisz swoje doświadczenie i pomóż innym jeżeli rozwiązałeś problem. Czy serwis Ci tak przekazał, że trzeba wymienić sterownik?
No właśnie piszę ale niektórzy dalej wiedzą lepiej albo proponują wymianę baterii zamiast pięciokrotnie tańszego sterownika. Po wymianie nie trzeba nawet nic wpisywać bo rozmiar koła przebieg itd są zakodowane w display. I to bardzo ciekawe zjawisko że przez tyle lat nikt tu nie udzielił poprawnej diagnozy ale teraz się zlecieli eksperci bo temat się odświeżył i będą wklejać z internetów ciekawostki ktore nie dotyczą tego modelu.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Tooropek »

Rozumiem Cię doskonale i Twoje oburzenie. Niestety serwisy wiedzy tajemnej od tak sobie nie udostępniają a jedynie uchylają rąbka tajemnicy i musimy się na to godzić. Dlatego forumowicze albo budują sami rowery na uniwersalnych komponentach które są łatwo naprawialne albo tak tanie, że nie wymienia się je po prostu na nowe. Taka polityka jest już wszechobecna w każdej dziedzinie. Zobacz ile jest serwisów składających ebajki a ile fachowych tylko pod konkretny typ producenta. Daje do myślenia?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
palnik
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 04 lut 2023, 17:01

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: palnik »

Ale ja byłem w serwisie (bardziej sklepie) tylko po to, żeby zamówić sterownik a nie ich pytać o cokolwiek. Nie jestem jakimś ekspertem ale trochę wiedzy z elektryki pozwoliło mi zdiagnozować co się stało, skoro bateria jest ok to znaczy że ze sterownikiem było coś nie tak. Prosta eliminacja sprawnych elementów i wymiana uszkodzonych. Dużo ich nie było i nie był to jakiś skomplikowany błąd bo wyświetlacz dokładnie pokazywał co się działo i to nie była jakaś kabała żeby mógł ją rozwiązać tylko autoryzowany serwis albo trzeba było angażować w to jakiegoś speca tylko wystarczył multimetr i przepykać sloty przy sterowniku. A tu? Poczytaj co od razu proponują, choć (jeszcze raz to napiszę) autor pisał że bateria naładowana i ładowarka więcej w nią nie napcha prądu i w klika sekund zjeżdża do zera. Inna sprawa że faktycznie te bardziej zaawansowane modele wymagają parowania stera z baterią ale ja świadomie wybrałem ten właśnie model bo jest prosty i niezawodny, części wciąż dostępne a uszkodzenie to tylko i wyłącznie moja wina. W pół roku najeździłem nim 2000 km i dalej 10 letnia bateria ma się dobrze, jak się skończy to wymienię płaskie pakiety na aku 18650 i z 11Ah i 350 Wh zrobię 20Ah i 700Wh, po tym zabiegu zapewne wskaźnik naładowania lekko zwariuje choć nie jest to pewne, bo rózne czytałem na ten temat rzeczy dotyczące konkretnie tego modelu.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Sparta spadek baterii error

Post autor: Tooropek »

Będzie to informacja na przyszłość dla kolejnych użytkowników forum i nie tylko. Opisz dokładnie co zrobiłeś. Przyczynisz się tym samym do rozwoju forum.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ