BMS z bluetooth a ŁADOWANIE

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

BMS z bluetooth a ŁADOWANIE

Post autor: sannis »

Bms na 13S z apką Xiaoxiang. Podłączam pod baterię różne ładowarki na 54,6V tzn raz 7A, raz 8A i na JBDTools pokazuje zawsze ten sam prąd ładowania max 5,5A. Idzie gdzieś ustawić w aplikacji prąd ładowania? Parametr CHGOC jest fabrycznie ustawiony na 50000 mA.
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: BMS z bluetooth a ŁADOWANIE

Post autor: sannis »

Ktoś coś wie i się podzieli, czy znowu komnata tajemnic?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMS z bluetooth a ŁADOWANIE

Post autor: Tooropek »

Komnata tajemnic to raczej w wątkach Marka aka Graffik ale ogólnie na forum dużo osób chętnie pomaga bezinteresownie. Zapytaj moze Henia na priv bo on tego bmsa używa. Nie każdy czyta wszystkie posty użytkowników, stąd też znikomy odzew.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: BMS z bluetooth a ŁADOWANIE

Post autor: sannis »

Ja z arbitra jeszcze pamiętam pionierskie dyskusje :D Stąd czasem mnie krew zalewa...
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BMS z bluetooth a ŁADOWANIE

Post autor: Umbur »

Skąd założenie, że ktoś rozkminiał wszystkie opcje, których szukacie? Czasami trzeba samemu przetrzeć szlaki, a nie liczyć tylko na innych. ;)
viewtopic.php?f=19&t=522&hilit=xiaoxiang
W zakładce "settings" jest jakaś wartość "ChgOCP". Podejrzewam, że to skrót od "Charge Over Current Protection". Spróbuj przestawić i daj znać czy się coś zmieniło.
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: BMS z bluetooth a ŁADOWANIE

Post autor: sannis »

Sprawa się rozwiązała. W JBDTools, w zakładce calibration na dole jest panel "Current calibration". Obok przycisku Charge current calibration wpisałem w polu wartość 8000mA, kliknąć na guzik i gitara. Jest jeszcze przycisk z Discharge z możliwością wpisania wartości oraz przycisk Idle Current bez możliwości wpisana wartości. Ktoś wie o co chodzi z tym "jałowym natężeniem"?
ODPOWIEDZ