akumulator problem

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
kongo
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2023, 10:42

akumulator problem

Post autor: kongo »

Witam wszystkich ,mam problem z baterią 36v 7a (bateria z rowerka wystawowego ,nie ładowana nowa ale leżak nie wiem ile lat)po podłaczeniu ładowarki dioda pierwsza tylko miga nie ładuje .Po podłaczeniu miernika na wyjsciu brak napięcia ,Po rozebraniu zasilanie na ogniwach 39,8V .Po pomiarze poszczególnych ogniw 3,93v poza dwoma 3,63v ogniw jest 20 szt .Czy bms nie przepuszcza ?
kongo
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2023, 10:42

Re: akumulator problem

Post autor: kongo »

i czy można spróbować wyrównać napięcie na wszystkich ogniwach taką ładowarką 5V 1A TP4056
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: akumulator problem

Post autor: Yasiu77 »

można ale to będzie trwać wieki. Na początku wyrównaj tą słabszą sekcję czyli te dwa 3,6V podciągnij do 3,9V i zobaczysz
kongo
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2023, 10:42

Re: akumulator problem

Post autor: kongo »

ok tak zrobię
kongo
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2023, 10:42

Re: akumulator problem

Post autor: kongo »

Niestety brak reakcji ze strony bsm-a wyrównanie nic nie dało ,jak i naładowanie wszystkich ogniw powyżej 40 V .Połaczenie zasilania z ominięciem tego bsm normalnie uruchamia rower ,rowej jezdzi bateria trzyma .Po wciśnieciu przycisku test bat. zapalają się po kolei diody a nastepnie tylko jedna przez chwilę miga .czy jest możliwość resetu ?czy jest możliwość wymiany na inny ?
1
1
2
2
3
3
c64club
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2023, 22:34

Re: akumulator problem

Post autor: c64club »

Czy po kilku cyklach cele wyrównały się w miarę?
Skoro rower przyjmuje zasilanie z "gołej" baterii nie grymasząc, BMS możesz zamontować dowolny który:
-obsługuje tak długi szereg
-zmieści się w obudowie
-(opcjonalnie) będzie mieć funkcję wyrównywania - wtedy zyskasz więcej niż z oryginalnego.


Drugi warunek możesz pominąć jeśli jesteś w stanie umieścić BMS w osobnej obudowie lub kawałku obudowy doklejonym do głównej. Wtedy znalezienie odpowiedniego układu zajmie Ci parę minut.
Nie mogłeś kupić fabrycznego zamiast rzeźbić? Nie mogłem.
kongo
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 12 wrz 2023, 10:42

Re: akumulator problem

Post autor: kongo »

dziękuje za odpoiedz
tak wyrównały się mają około 40,5-40,7 V mam nadzieje ze te drobne różnice nie mają wpływu na działanie bsma
na pewno sam nie będę tego robił ,penie komuś zlecę
a co do starego bmsa to czy jest mozliośc sprawdzenia jeszcze czy da się go resetnąć ,pobudzić ?
viracha
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 20 lis 2023, 0:43

Re: akumulator problem

Post autor: viracha »

Witam
Też mam problem z baterią 36v panasonic na wyjściu niema prądu ,przed BMSem bezpośrednio na ogniwach jest 38,1V,
Myślę o podmianie orginalnego BMSa na inny. Na wtyczce mam oznaczenia T - S C +
Proszę o pomoc.
ODPOWIEDZ