BMS LCD bluetooth

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

BMS LCD bluetooth

Post autor: Rugos »

Zastanawiam się nad tym BMS-em z chin w wersji 300A.
Testował go ktoś? Dobrze się sprawuje?
https://s.click.aliexpress.com/e/bU5U1qkZ
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Widać nikt nie pisze bo są zwolennicy i przeciwnicy tego BMS. Ale widać że dużo ludzi kupuje ja też osobiście kupiłem wersję 300A żeby był nie awaryjny niż wersję słabsze np 150A.
Jeszcze nie testowałem więc niech inni zrobią opinie co są po testach.
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Rugos »

Teoretycznie wydaje się spoko bo mamy go w tej samej cenie co zwykły BMS + watomierz, a gratis dostajemy większy prąd balansowania, konfigurację i podgląd na wszystkie cele jednym kliknięciem.
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: MateuszSz »

Używam od roku ,3200km przelatane na nim ,posiadam wersję 300a ale hula na nim 156a maksymalnie -wtedy kosztował 650zł z lcd i oczywiście bluetooth .
Jestem bardzo zadowolony ,śmiga bez zarzutu ,wiem że podobno nie lubi wilgoci -więc jak go zalejecie to będzie bieda.
Na pewno uważajcie na tańsze wersje bo to mogą być podróbki . Dlatego nie rozumiem złych opini -może ktoś kupił podróbkę .
Ta wersja oryginalna jest bardzo wporzo , prąd balansujący trzeba zmiejszyć z 180ma do 80-100ma ponieważ będzie się przegrzewał . Można mu dorobić radiatorek do lepszej pracy.
Wyświetlacz pokazuje to co trzeba , prędkościomierz wbudowany idzie sobie dobrze wyregulować żeby pokazywał z dokładności gps-u .
Gdyby ktos miał jakiś problem w konfiguracji to mogę zawsze pomóc .
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Rugos »

Dzięki za opinię, jak odróżnić podróbkę?
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: MateuszSz »

Nie mam pojęcia :P
To w linku twoim wygląda dobrze ;)
Każdy bms ma na sobie numer seryjny i chyba datę produkcji ,podobno oni tego bms-a ulepszali z biegiem czasu i te najnowsze wersje
(na wyświetlaczu 4.9 -5.0 wersja) chodzą już super .
Kiedyś było to w języku Chińskim ,ja już mam wersje w języku Angielskim. Ona Już od dobrego roku funkcjonuje .

Jechałem kiedyś 50km w mocnym deszczu wracając do domu i zalałem ten wyświetlacz ,niestety porobiły mi się krzaki na nim. Ale za 60zł dokupiłem sam wyświetlacz i jest już oki , Trzeba pamiętać żeby sobie zabezpieczyć ten wyświetlacz np szybką smartfonową na ramie . Ja miałem uszczelniacz dekarski ala silikon ale widocznie nie pomógł ,woda wsiąkła .
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Żadna elektronika nie lubi wody nawet minimalnej. Ja mam szybkę z plexy trochę silikonu przed montażem i przekręcona na 4 śrubki
Załączniki
BMS.jpg
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

A tu widok od środka
Załączniki
BMS2.jpg
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Goliath »

Dede pisze:
13 lis 2018, 19:55
A tu widok od środka
Czy to jest ta sławna rama od Spark-a ?? :P BMS i 2 przyciski na ramie były w zestawie... czy domówiłeś ??
Może zadam głupie pytanie... :roll: ale do czego wykorzystuje się te przyciski :? do "przerzucania" danych na ekranie ?? ...bo nie masz ich podpiętych do BMS-a ;)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Yasiu77 »

trochę offtop ale co myślicie o zabezpieczaniu samego wyświetlacza dodatkowo sprayami np. https://multisort.pl/product/Spray-Plas ... IsQAvD_BwE część elementów się grzeje i na pewno będą miały cieplej niż w normalnych warunkach czyli gorzej bo izolujemy od powietrza, ale część układów np wyświetlacz jest bardziej narażona na wodę a temperaturę pracy mają stałą i niską. Też zalałem wyświetlacz w tk15 i mam artefakty. Płynie bms 150A lcd bt w którym bym chciał to porządniej zabezpieczyć
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Goliath pisze:
13 lis 2018, 20:15
Dede pisze:
13 lis 2018, 19:55
A tu widok od środka
Czy to jest ta sławna rama od Spark-a ?? :P BMS i 2 przyciski na ramie były w zestawie... czy domówiłeś ??
Może zadam głupie pytanie... :roll: ale do czego wykorzystuje się te przyciski :? do "przerzucania" danych na ekranie ?? ...bo nie masz ich podpiętych do BMS-a ;)
Tak to jest ta rama sławna :-)
Ekran z plexy miałem razem z ramą zestawie ale przyciski kupiłem na allegro.
Nie są podpięte bo jeszcze nie miałem czasu.
Przyciski będą to załączenia Wyświetlacza i bluetooth a drugi to zmiany danych.
Teraz jestem trakcie budowy akumulatora i malowania części pod kolor więc jeszcze mam czas na przyciski.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Yasiu77 pisze:
13 lis 2018, 20:21
trochę offtop ale co myślicie o zabezpieczaniu samego wyświetlacza dodatkowo sprayami np. https://multisort.pl/product/Spray-Plas ... IsQAvD_BwE część elementów się grzeje i na pewno będą miały cieplej niż w normalnych warunkach czyli gorzej bo izolujemy od powietrza, ale część układów np wyświetlacz jest bardziej narażona na wodę a temperaturę pracy mają stałą i niską. Też zalałem wyświetlacz w tk15 i mam artefakty. Płynie bms 150A lcd bt w którym bym chciał to porządniej zabezpieczyć
Wyświetlać idzie zabezpieczyć bez problemów bo nie ma elementów grzewczych.
Element grzewczy to mosfety i balanser a ta część to jest osobno montowana blisko baterii.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

MateuszSz pisze:
13 lis 2018, 15:56
prąd balansujący trzeba zmiejszyć z 180ma do 80-100ma ponieważ będzie się przegrzewał . Można mu dorobić radiatorek do lepszej pracy.
Też myślałem żeby radiator zamontować od strony balansera. A czy wiesz jak przestawia się grzanie od strony mosfetów?
Załączniki
BMS3.jpg
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Witt »

Też jestem przed zamówieniem tego zestawu, tylko ja chcę go stosować w oddzielnej skrzynce hermetycznej, do testowania rowerów/baterii, czyli wpinania się roboczo zamiast docelowego BMSa, na czas kilku ładowań.


Aktywny balanser, stosowaliście to urządzenie?
Wiem że są ładowarki z prądami balansującymi również na poziomie 1A, nawet do 2A, ale ograniczone są do 6-8s a tu możemy wpiąć sobie cały pakiet 10s/13s i mamy podgląd na BT, czy skończone i co się dzieje z celami.
https://pl.aliexpress.com/store/product ... 2eb1sPh0bW
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Dobry zestaw i duże prądy balansujące na pewno będzie o wiele szybciej. A tak z ciekawości ile czasu balansuje baterie przy 180mA i przy jakiej pojemności?
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Rugos »

Myślę, że po przyklejeniu jakiegoś radiatora to 1A może być osiągalne.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: pumexior »

Niedługo będę składał do kupy ten bms i mam pytanie - w instrukcji jest pokazany kabel, lutowany do ekranu, oznaczony jako "hall speed test", domyślam się, że to do prędkościomierza. Czy to miejsce mogę połączyć z niebieskim kablem z sabvotona, który jest oznaczony "hall meter", a w nexunie "wyjście przebiegu prostokątnego"? Domyślam się, że to to, ale wolę zapytać :)
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Witt »

No zamówiłem, zobaczymy jak będzie się sprawował, bardzo mnie ciekawi jakie będą faktyczne prądy balansujące i czy rzeczywiście będzie przelewał z jednego słoja do drugiego.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Witt pisze:
15 lis 2018, 21:58
No zamówiłem, zobaczymy jak będzie się sprawował, bardzo mnie ciekawi jakie będą faktyczne prądy balansujące i czy rzeczywiście będzie przelewał z jednego słoja do drugiego.
Ten balanser nie ma BMSa, więc będziesz używał BMSa z balanserem plus dodatkowo ten balanser?
Witt
Forumowicz
Posty: 267
Rejestracja: 25 kwie 2018, 12:35

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Witt »

Tak ten Balanser ma być niestety protezą PUlsar3, na którego nie udało mi się uzbierać kasy. Będę sobie wyrównywał, do 3 miejsca po przecinku cele, później pójdzie dedykowana ładowarka. Czy podczas ładowania będę organoleptycznie nadzorował CV na każdej celi, dopuki nie dojdzie ten BMS o którym rozmawiamy.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: pumexior »

Już pytałem ale niestety bez odpowiedzi także muszę zapytać drugi raz :) do ekranu lutuje się przewód na potrzebę prędkościomierza, w instrukcji jest coś o hallach, mogę go podłączyć pod niebieski przewód z sabvoton oznaczony "hall meter"? Na nexunie jest opisany jako wyjście dla prędkościomierza także wszystko by się zgadzało, ale wole zapytać :)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Nie testowałem i też jestem ciekawy. Wydaje się że powinno działać jak BMS dostanie impulsy od sterownika. Jak nie zadziała to podłączyć pod halle.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: radasss »

Jest jakiś patent by podczas włączenia BMS'a włączył się automatycznie również LCD ?
warsztatmotocykli.pl
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: pumexior »

Podpinam się pod pytanie wyżej, też mnie to ciekawi :)
A ze swojej strony dodam, że sposób opisany wcześniej przeze mnie działa, tzn niebieski kabel z sabvotona można podpiąć pod wyświetlacz i wtedy będzie wskazywał prędkość :)
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: KrzysiekEV »

Ale co się stanie jak BMS odetnie zasilanie (masę sabka) od reszty BMS ? nie będzie wtedy pełnego napięcia akku na tym kabelku ?
Testuję dla kolegi tego BMS i ciekawe czy da się tak ustawić tam ilość impulsów z 23 i obwód koła żeby dało się zwykłą czujkę
na koło dać .
I z kąt z ciągnąć ten inny programik do obsługi na androida ? ja znalazłem jakiś BMS (VBMS) a na fotkach jest inny.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: pumexior »

Ja korzystam właśnie z vbms i ustawienia prędkościomierza są dwa, ilość impulsów i najprawdopodobniej obwód koła ( po ang jest napisane "długość koła na tydzień" cokolwiek to ma znaczyć ;))
Co do pierwszego pytania to może średnio kumam, ale nie wiem jakim sposobem miało by się tam znaleźć napięcie aku, z sabka wychodzi dedykowane wyjście do prędkościomierza, i idzie w sumie nawet nie do samego bmsa, tylko do ekranu :)
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Rugos »

Jak kupowałem BMSa to chińczyk napisał w aukcji że jak ktoś chce apke to żeby do niego pisać. Pewnie u ciebie było podobnie.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: radasss »

Ponawiam pytanie. Jest jakiś patent by podczas włączenia BMS'a włączył się automatycznie również LCD ?
warsztatmotocykli.pl
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: KrzysiekEV »

Kondensatorek elektrolityczny na guziczku ? spróbuję jak wrócę z pracy . Tak ze 100-1000 uF pewnie trzeba żeby te 5 sek trzymało.
Tylko że panel led jest zasilany stale z akku i to nic nie da.
Pomyśle jak z głównej płytki sygnał reset wyciągnąć.
Awatar użytkownika
radasss
Forumowicz
Posty: 494
Rejestracja: 31 mar 2018, 8:50
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: radasss »

Panel LED można zasilić po BMS'ie a w/g mnie nawet trzeba. Z zasady przed BMS'em nic nie powinno być podłączane. W starszej wersji było ok i komu to przeszkadzało...
warsztatmotocykli.pl
Cast
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2018, 20:58
Lokalizacja: Kendal/ Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Cast »

Na ktoś może schemat podłączenia tego bmsa? Chińczyk wysłał ale bardzo słabo czytelny i nie wiem teraz czy w przypadku 20s zostawić 4 ostatnie kable na balanser wolne i ostatni 24ty lutować jako +? Czy 20ty plus lutować jako ostatni? Poradzi ktoś
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Umbur »

Cast pisze:
25 sty 2019, 5:29
Na ktoś może schemat podłączenia tego bmsa? Chińczyk wysłał ale bardzo słabo czytelny i nie wiem teraz czy w przypadku 20s zostawić 4 ostatnie kable na balanser wolne i ostatni 24ty lutować jako +? Czy 20ty plus lutować jako ostatni? Poradzi ktoś
Zacznij od tego, żeby podać model jaki posiadasz.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Dede »

Cast pisze:
25 sty 2019, 5:29
Na ktoś może schemat podłączenia tego bmsa? Chińczyk wysłał ale bardzo słabo czytelny i nie wiem teraz czy w przypadku 20s zostawić 4 ostatnie kable na balanser wolne i ostatni 24ty lutować jako +? Czy 20ty plus lutować jako ostatni? Poradzi ktoś
Kabel 21 połączyć z ostatnim 26.
Załączniki
20190125_074402.jpg
Cast
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2018, 20:58
Lokalizacja: Kendal/ Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Cast »

Dzięki bardzo za odpowiedź
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth

Post autor: Umbur »

W niektórych BMSach zdarzają się puste piny, ale podłączenie wygląda podobnie, z tym że omijasz te puste.
ODPOWIEDZ