BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
soltys_w
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2019, 19:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: soltys_w »

Esperak pisze:
18 sie 2020, 19:38
soltys_w pisze:
18 sie 2020, 19:06
Witam,
Jest możliwość zmiany tego wielkiego wyświetlacza LCD na jakiś mniejszy? Próbował ktoś?
Mam skuter, chciałbym go wszczepić w oryginalne zegary zamiast wskaźnika naładowania baterii i nie wchodzi.
to pytanie zadaj bardziej sprzedawcą na Aliexpress lub na stronie producenta może mają inne opcje.
Majfriendy to jednak nieużytki rolne są :(
Odpisali mi, że to najmniejszy z możliwych.
Robił ktoś analizę transmisji na pinach? Może jest jakiś mniejszy kompatybilny wyświetlacz, mniejsza o sposób podłączenia. W tym sensie, że nie musi być modułowo jedna płyta nad drugą, może być na kablach, byle tylko wyświetlał.
roland
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: roland »

Zauważyłem że ten bms uruchamia balansowanie pod warunkami opisanymi konfigurowalnymi parametrami (min-max napięcia, próg różnicy napięć) oraz gdy prąd ładowania < 1A. Ma to sens, ogranicza błąd pomiaru napięć spowodowany oporem połączeń.
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: bibi17 »

Witam Panowie , posiadam taki BMS z bt mam ściągniętą apke vbms jednak mam problem , tel nie widzi mojego bms'a a apka po włączeniu łączy się z nim,wchodząc w bms log jest napisane ,,the bms bluetooth link connected successfully '' ale nic mi się nie wyświetla,wszystko jest na zero,czy najpierw tel musi złapać sygnał bms'a ze by go sparować z nim czy to parowanie się przez vbms robi?
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Spróbuj na innym urządzeniu lub zmień wersję aplikacji na starszą.
Ja u siebie telefonie nie chce mi połączyć najnowszą aplikacją a kiedyś działało najnowszą wersją aktualnie uzywam starszej wersji aplikacji na telefonie. A na tablecie działa bez problemu najnowsza wersja wiec wszytko zależy od urządzenia i wersji aplikacji.
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: bibi17 »

Niestety kolego dede ta starsza wersja też się nie łączy z bms , może masz link do jakiegoś innego vbms czy jak tam się nazywa , albo jak na pc przez bt jest jakiś program to też może być....
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: bibi17 »

Sorry że tak post pod postem chciałem tylko napisać ze mam dokładnie ten bms i za chiny nie mogę się z nim sparować ,poprostu tel go nie widzi i nie wiem o co kaman
https://pl.aliexpress.com/item/32997552 ... kgroup_101
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Wydaje mi się, że to kwestia urządzenia, a właściwie zainstalowanej wersji bluetooth, nie androida. Kolega kombinował że wszystkimi jakie miał w domu i po bólach zadziałało tylko na jednym. Z ciekawości spróbowałem moim iPhonem 5s i poszło od strzała.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

dokladnie tak samo miaem - mam iphone 6s plus i dzialalo odreki - jak chcialem sprawdzic na dwóch androidach to na jednym wykyrwało tego bms-a ale polaczyc sie nie dalo (3 rozne apki probowalem)
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: ap0f1s »

Dla mnie bms lcd bluetooth jak i xiaoxiang są tak nie pewne że ich używam tylko jak klient chce. Wiem nie są to już pierwsze wersję gdzie był z nimi duży problem, jednak mają tyle innych przypadłości. Wolę proste bms typu greentime gdzie mam aku co mają po 6 lat i jest ok. Sam zalałem swojego 3 razy i działa. A spróbuj to z smart bms. Kilka sztuk rozładowało mi 1 i 2 cele do zera. Inne spaliły sterownik gdyż po zalaniu podały na hall plus aku. Po prostu ich awaryjność jest dużo większą niż proste bms.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: bibi17 »

Ja nie mam zamiaru korzystać z tego na co dzień,tylko kontrolować poszczególne cele przez czas nieużywania bajka,mowa tu o zimie....Raczej nikt nie chce że by po zimie okazało się że baterie szlag trafił.....
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: ap0f1s »

Jeżeli masz dobrze zbudowany aku to nie musisz nic robić. Bms radzi sobie z sam z małymi nie równościami pomiędzy sekcjami. Może nie za pierwszym razem po długiej przerwie, ale już po 2, 3 ładowaniu wyrówna cele. Gdy masz większe rozjazdy to tylko ukrywasz problem.
Oczywiście czasem nie jesteś w stanie zrobić idealnego aku zawsze to jedno ogniwo może być wadliwe, źle zgrzane, mieć inna rezytację itp. tyle że bms nie uratuję aku tylko maskuję problem.
Na jednym z moich pierwszych rowerów elek. na lipo turnigy miałem ponad 700 cykli i prawie 50 k km. gdzie rama na widełkach odmówiła posłuszeństwa. Na moich 3 falconach 20s14p Sanyo Ga, która mają 5 lat i nadal są równe cele nie potrzebuje bms z bluetooth, żeby stwierdzić co z nimi nie tak. Po prostu dobrze zbudowane aku działa długo. W każdym z nich czujnik temp na 48st. Max amper to 80a. Nie katowany. Zbudowany zgodnie ze sztuką...
Wszystkie bajery są fajnie w diagnozie dla osoby, który buduję juz N akumulator.
Jednak dla osoby, która robi tylko dla siebie i nie jest doświadczona te bajery powodują często problem. Wynika to z nie wiedzy, z błędu ustawienia z błędu softu lub z innej usterki.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: tas »

święte słowa :)
Im więcej bajerów tym więcej problemów :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: WojtekErnest »

ap0f1s pisze:
14 paź 2020, 22:17
Jeżeli masz dobrze zbudowany aku to nie musisz nic robić. ....
Na moich 3 falconach 20s14p Sanyo Ga, która mają 5 lat i nadal są równe cele nie potrzebuje bms z bluetooth, żeby stwierdzić co z nimi nie tak. Po prostu dobrze zbudowane aku działa długo.
Dokladnie tak. Nawet można by uznać ze BMS analogowy bez balansera, czyli taki co tylko zabezpiecza przed zbyt niskim lub wysokim napięciu na każdym segmencie lub ogółem jest wystarczający. A stan pakietu (nierówność) sprawdzac 2 razy do roku. Bo taki co się stale rozjezdza i ciągle go balanser próbuje z max mocą balansowac, to nie tylko maskowanie problemu ale i często wtórne źródło problemu, gdy BMS w końcu uszkodzi pakiet.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
janukar
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 17 cze 2018, 16:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: janukar »

Koledzy powyżej.
Częściowo macie rację, ale częściowo jej nie macie :)
Wszystko jest dobrze, gdy akumulator jest sprawny i BMS jest sprawny.
Ale jak często użytkownicy testują czy sekcje są równe?
Jaka część użytkowników ma wyprowadzone złącze diagnostyczne?
Jak często użytkownicy testują poprawne działanie BMS-a (czy można to zrobić dobrze w warunkach amatorskich?)?
Większość wcale.
Co będzie gdy podczas użytkowania, sekcje akumulatora jednak się "rozjadą" (bo np. jedno ogniwo zacznie szybciej się degradować), a BMS okaże się niesprawny?
Może dojść do przeładowania jednej sekcji i wiadomo ....
Ja mam kilka akumulatorów; większość ma wyprowadzone złącze diagnostyczne; większość ma "zwykłe" BMS,
a dwa aku mają BMS-y z BT.
Staram się regularnie sprawdzać/monitorować wszystkie akumulatory, jednak zdecydowanie najwięcej wiem
na temat stanu tych z BT. Wystarczy kilka sekund i na ekranie widzę napięcia na wszystkich sekcjach
w różnych warunkach (ładowania, rozładowania, nawet podczas jazdy). Jeżeli będzie się coś złego działo,
na tych dwóch zauważę to najwcześniej.
Wiem, że te BMS-y z BT są droższe i bardziej skomplikowane, ale z punktu widzenie diagnostyki aku, są zdecydowanie lepsze od zwykłych.
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Z tym BMS-em jest tak, jak piszą niektórzy jego sprzedawcy na Ali - "nie znasz się nie kupuj". Jego awaryjność to pochodna poprawnych ustawień parametrów nie tylko względem siebie, ale także wobec sterownika, a przede wszystkim trzeba przeprowadzić ich wzorcowanie. Nie da się go bezawaryjnie użytkować po zaprogramowaniu podstawowych parametrów jak liczba cel czy wartości napięć. A wilgoć? No cóż, zakłóci pracę każdej elektroniki, jeśli tylko pojawi się w odpowiednim miejscu na płytce. Tak czy owak jest to bardzo dobry, aczkolwiek wymagający BMS. Nie dla każdego.
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 555
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: ap0f1s »

Powiem tak, wydaję mi się że mam pojecie o budowie akumulatora a najwięcej problemów mam właśnie z tymi bms. Kupiłem ich może z 50sztuk. Dosłownie 15% miały przygody. Pewnie, że więcej z winy użytkownika, ale sam urżnąłem 2 aku na jednej P jak i poszły z 2 sterowniki, gdzie podały napięcie +bat na przewód hall.
Jedyny problem z zwykłymi bms miałem, gdzie kupiłem od Tasa 3 sztuki bms 120a, które po prostu wybuchały w takim sam sposób po około 100km, ale tutaj coś było z nimi nie tak od początku(wada fabryczna) Akurat awarii uległy same bms, ale ich awaria była spektakularna , gdzie potrafiły się części bms przykleić do ramy. Tylko te bms to już nie wiem w jakich ilościach dawałem do swoich aku.

Co do serwisy zwykłego aku. Sprawdzam napięcia pod koniec ładowania. Po już N ładowaniu widzimy jakie napięcie końcowe jest prawidłowe. Jeżeli jest coś tak to właśnie to napięcie się różni. A później prosto diagnoza na złączu bms multimetr i wszystko wiadomo, która cela ma problem.
Jednak jak dla mnie budowa nawet z aku z demontażu. Z podobnym RW, jeden serii i z godnie ze sztuka, aby aku nigdy nawet pod stałym obciążaniem się nie osiągał wysokiej temp. powż 50st. Będzie żył długo. Tylko to jest dość długa droga od budowy, po odpowiednie ułożenie kabli, mostki między sekcjami, powtarzalne zgrzewy(bądź lutowanie) po odpowiednią eksploatację.

Ostatnio wymieniałem bms z aku lipo, któy już nie wiem ile ma lat, ale już nie jest produkowany. Z swego czasu był popularny i chodził dobrze, jednak już tak zaśniedział na złączach balansera przez wilgoć, że nie miał styku. Chciałbym, aby te bms z bajerami tyle przetrwały.
Niżej jest balanser od adaptto nie mam innego zdjecie tego bms.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 paź 2020, 4:56 przez ap0f1s, łącznie zmieniany 1 raz.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: tkoko »

janukar pisze:
15 paź 2020, 12:27
....... Jak często użytkownicy testują poprawne działanie BMS-a (czy można to zrobić dobrze w warunkach amatorskich?)?
Większość wcale.
Co będzie gdy podczas użytkowania, sekcje akumulatora jednak się "rozjadą" (bo np. jedno ogniwo zacznie szybciej się degradować), a BMS okaże się niesprawny?
Może dojść do przeładowania jednej sekcji i wiadomo ....
1. Większość użytkowników aktualnie posiada w swoich "rowerkach" wskaźniki napięcia baterii, i to w 99% wystarcza do oceny działania BMS,a/akumulatora.
2. to samo co z wadliwym BMS'em z BT który pokaże złe napięcie. Rozjazd aku odczujesz od razu podczas jazdy, spadek prędkości/mocy/zasięgu/napiecia.
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: bibi17 »

Jednak wszystko jest ok z tym moim bms'em , wyjechałem dziś do pracy i tak sobie pomyślałem , a może jakieś inne urządzenie blokuje mi sygnał bms'a . Włączyłem po raz milionowy apke i szukanie , niemal od razu appka znalazła mi bms , kontroler i jeszcze dwa sygnały wifi.....tak że wszystko jasne,w domu jak Jestem sygnał bms'a jest skutecznie zakucany innymi urządzeniami,ciekawe jak będzie teraz jak bms jest połączony z aplikacją, wrócę z roboty to sprawdzę....
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: WojtekErnest »

bibi17 pisze:
16 paź 2020, 12:43
....w domu jak Jestem sygnał bms'a jest skutecznie zakucany innymi urządzeniami,ciekawe jak będzie teraz jak bms jest połączony z aplikacją, wrócę z roboty to sprawdzę....
A teraz sobie wyobraź co sie moze zdarzyć gdy zakłócenia, zakłócaja logikę tego BMS, czyli okaże się ze będą de facto inne progi, lub w ogóle 'zglupieje' ? Teraz rozumiesz dlaczego uważamy takie przebajerowane BMS za niepewne a nawet niebezpieczne ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
roland
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: roland »

WojtekErnest pisze:
16 paź 2020, 17:44
A teraz sobie wyobraź co sie moze zdarzyć gdy zakłócenia, zakłócaja logikę tego BMS, czyli okaże się ze będą de facto inne progi, lub w ogóle 'zglupieje' ?
No myślę że przesadzasz. Mam ten bms dość dokładnie go oglądałem. Moje dwa egzemplarze mają PCB zalane lakierem PVB a więc w jako tako zabezpieczone przed wilgocią ale nie przed zalaniem. Mikroprocesor sterujący współpracuje z niezidentyfikowanym przeze mnie układem odpowiedzialnym za balansowanie. Bluetooth w nim jest zrealizowane przez mostek UART -> BT. Nie pamiętam jaki to był dokładnie moduł, na pewno któryś ze znanych mi typu HC-06, czy też SPP. Te moduły potrafią sprawiać niespodzianki, np. z smartfonami Sony, co wymagało jakiś tam workaroundów czasowych przy oprogramowywaniu komunikacji. Drugi port UART dla zewnętrznego LCD jest dodatkowo przepuszczony przez izolator. Jakby coś miało pierwsze nawalić to błędy oprogramowania tego mikroprocesora ale to moje subiektywne zdanie. Z aplikacji VBMS można sobie zrobić co jakiś czas restart tego procesora co powinno dobrze wpływać na działanie oprogramowania. To też moje subiektwne zdanie, z mojej pracy zawodowej czy też historii (np stacje Patriot w Iraku) dużo błędów pojawia się przy długotrwałym działaniu komputerów. Co do pakietów jako takich to zgadzam się z przedmówcami, dobrze zrobiony pakiet niemalże nie potrzebuje balansowania. Mój przez kilka pierwszych cykli był balansowany ale teraz prawie zawsze ładowanie się kończy a różnice napięć są na poziomie 0.003 V i balansowanie się nie uruchamia.

pozdrawiam

Remigiusz
Ostatnio zmieniony 16 paź 2020, 20:59 przez roland, łącznie zmieniany 1 raz.
janukar
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 17 cze 2018, 16:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: janukar »

tkoko pisze:
15 paź 2020, 21:48
1. Większość użytkowników aktualnie posiada w swoich "rowerkach" wskaźniki napięcia baterii, i to w 99% wystarcza do oceny działania BMS,a/akumulatora.
Naprawdę?
Przyjmijmy, że wskaźnik napięcia pokazuje 42V.
To może oznaczać np.
a) 10 x 4,2V
b) 8x4,2v + 1x4,0V + 1x4,4V
czyli sam wskaźnik napięcia nic nie daje.
Napiszesz, że BMS odłączy przy 4,4V.
Sprawny tak, niesprawny nie odłączy i nieświadomie jeździmy z "tykającą bombą".
O to mi właśnie chodziło.
tkoko pisze:
15 paź 2020, 21:48
2. to samo co z wadliwym BMS'em z BT który pokaże złe napięcie. Rozjazd aku odczujesz od razu podczas jazdy, spadek prędkości/mocy/zasięgu/napiecia.
Poprawność pomiarów BMS z BT łatwo można sprawdzić miernikiem. I to robię co jakiś czas.
Natomiast w przypadku zwykłego BMS pozostaje ci wiara, że on działa poprawnie, bo tego działania łatwo nie sprawdzisz.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2020, 20:25 przez janukar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: bibi17 »

Panowie niech mi ktoś naświetli parametr SOC% on jest na apce vbms , do czego służy ,za co odpowiada,dzięki
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fcf856a99781cfea
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
tkoko
Forumowicz
Posty: 4925
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: tkoko »

janukar pisze:
16 paź 2020, 20:08
....
Naprawdę?
Przyjmijmy, że wskaźnik napięcia pokazuje 42V.
To może oznaczać np.
a) 10 x 4,2V
b) 8x4,2v + 1x4,0V + 1x4,4V
czyli sam wskaźnik napięcia nic nie daje.
Napiszesz, że BMS odłączy przy 4,4V.
Sprawny tak, niesprawny nie odłączy i nieświadomie jeździmy z "tykającą bombą".
O to mi właśnie chodziło.
Prawidłowo zbudowany akumulator, z prawidłowo działającym BMS'em i ładowarką, dadzą jakieś maksymalne napięcie naładowania np 42V (dla 36V aku). Po zbalansowaniu powiedzmy 41.7V, a minimalne napięcie kończy się między 30 - 33 v (zależy od obciążenia). Jeżeli z jakiegoś powodu te napięcia nagle się zmieniają, i tak musisz sprawdzić zarówno aku, jak i BMS. Nagle aku z 4.2 V na ogniwo, nie dostanie 4.4 V na ogniwo, chyba że od początku był problem z aku i BMS'em. Prawidłowo działający BMS z prawidłowo dobraną ładowarką, ma praktycznie dwa poziomy ograniczenia maksymalnego napięcia na ogniwie.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Goliath »

bibi17 pisze:
16 paź 2020, 20:23
Panowie niech mi ktoś naświetli parametr SOC% on jest na apce vbms , do czego służy ,za co odpowiada,dzięki
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fcf856a99781cfea
SOC% jest to aktualna procentowa wartość pojemności akumulatora.
Prawdopodobnie przy cyklu ładowania/rozładowania aku wartość pojemności zarejestrowana przez BMS była kilkukrotnie większa niż zadeklarowałeś w ustawieniach pojemność akumulatora.
np. wpisałeś że aku ma 1Ah... a BMS sprawdził podczas ładowania/rozładowania że akumulator ma ładunek 50Ah... dlatego może nie wyświetlać 100% tylko 5000 ;) to tak w teorii ;)
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Sa zwolennicy i przeciwnicy tego BMSa, u siebie mam dwuch pojazdach tego BMSa z LCD 300A i jak narazie wszystko działa.

Jednym mam BMS 32S 300A podłoczony do akumulatora 26S i sabvoton 96120

Drugim mam BMS 300A LCD nowa wersja produkcji 20S podłoczony sabvoton 74200

Ja lubię jak wszytko mam pod kontrolą akumulator i podgląd każdej chwili na LCD napięcia i prąd.
Predkoscimierz mam podłoczony przez Transoptor i jak narazie nic nie mam uszkodzone.

Zła opinia jest tego BMSa bo nie każdy potrafi dobrze zaprogramować i ustawić odpowiednie parametry a jest dużo funkcji, a jak wiadomo zle zaprogramowany moze uszkodzić nawet sterownik sabvotona lub inny sterownik.

Jeśli kiedyś mi sie popsuje ten BMS to na pewno kupie ten model lub leprza wersja z wyświetlaczem LCD
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: bibi17 »

Dzięki kolego Goliath za wyjaśnienie :) tak nawiązując do tego co napisałeś że mam wpisaną złą pojemność aku.to muszę Ci powiedzieć że bateria ma pojemność 17,5Ah i taka jest wpisana w vbms'ie ( pierwsza rubryka od góry ) https://www.fotosik.pl/zdjecie/d59eccd1f0e3ffea
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

bibi17 pisze:
19 paź 2020, 18:50
Dzięki kolego Goliath za wyjaśnienie :) tak nawiązując do tego co napisałeś że mam wpisaną złą pojemność aku.to muszę Ci powiedzieć że bateria ma pojemność 17,5Ah i taka jest wpisana w vbms'ie ( pierwsza rubryka od góry ) https://www.fotosik.pl/zdjecie/d59eccd1f0e3ffea
dla czego u ciebie total circulating capacity jest wartość 0,06Ah?




Starszej wersji aplikacji nie ma parametru SOC% po aktualizacji aplikacji pojawiło opcja SOC %
uruchomieniu aplikacji SOC% miałem wartość 4551 a pojemność akumulatora 45,51Ah wiec pokazywał SOC% pojemość akumulatora
po obciążeniu akumulatora na pare minut automatycznie wartość SOC% sie zmieniała na 89% wiec pokazywał prawidłowa wartość ile procent zostało z akumulatora.
później za każdym razem logowaniu pokazywał prawidłowa wartość SOC%

parametry mam ustawione:
Battery total capacity 51Ah
battery reserve capacity 51Ah
total circulating capacity 51Ah

najpierw naładowałem akumulator do pełna 20S 84V i wpisywałem 51Ah i jak do tej pory wszystko działa jak należy.
Załączniki
Screenshot_20201019-210150.1.png
Awatar użytkownika
bibi17
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 15 lip 2020, 20:35
Lokalizacja: Kraków

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: bibi17 »

Nie mam pojęcia kolego dede czemu tam mam wpisane 0,06Ah... możesz mi wierzyć lub nie ,ale ja tylko wpisywałem tą całkowitą pojemność aku.innych ustawień nie ruszałem,aczkolwiek może nie opacznie mi się tam coś nacisnęło... czyli co ? wyzerować,czy w tych trzech rubrykach wpisać pojemność baterii ?????
Kona eStinky - Kelly 7218s - MXUS V3 3K TURBO - Bateria: 16s7p Samsung 25r + MPe V6
Paragon
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2021, 17:11

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Paragon »

Dede pisze:
18 wrz 2020, 10:13
Aktualizacja
VBMS 2.1.5
Uwaga opcja o nazwie Maximum output current jest to korekta prądu licznika, zmiana tego parametrów skutkuje źle odczytywanie prądu lub jak ma źle odczyty to można zrobic korekty licznika prądu.

Idzie sie pomylić bo myślałem ze to max prąd ktury ma zabezpieczyć a tu okazało ze to korekta licznika prądu
hej masz może najnowsza aktualizację 2.1.6?
Kateos
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2021, 12:39

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Kateos »

Panowie szybkie pytanie odnośnie wyświetlacza w tym BMSie. Wiecie może jak podłączyć się pod niego tak, aby włączał się wraz z przekręceniem stacyjki? I nie chodzi mi o to jak go podpiąć pod stacyjkę ale żeby pominąć klikanie przyciskiem na tym wyświetlaczu w celu włączenia, tylko żeby włączał się bezpośrednio po podaniu zasilania na niego. Dzięki.
roland
Forumowicz
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, 8:14
Lokalizacja: Wrocław

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: roland »

Dwa wyświedlacze do ANT BMS które przeszły przez moje ręce automatycznie się włączały po podaniu zasilania, tzn pojawiał się ekran z prędkościomierzem i włączało się podświetlenie, nic nie trzeba było naciskać. Może masz jakiś felerny wyświetlacz?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Tooropek »

Ja mam v2.2 i też trzeba lcd włączać samemu.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Ja mam wersję RV4.8 i po podaniu zasilania od razu załącza wyświetlać.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Tooropek »

Rv4.8 to nie jest przypadkiem wersja płytki a nie LCD? Ewidentnie mamy to samo.

Edit: Mój jednak włącza się sam, miałem odłączone wyjście prądu z bmsa w apce. 😉
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Tooropek pisze:
01 lut 2021, 10:16
Rv4.8 to nie jest przypadkiem wersja płytki a nie LCD? Ewidentnie mamy to samo.

Edit: Mój jednak włącza się sam, miałem odłączone wyjście prądu z bmsa w apce. 😉
Zeczywiście LCD V2.2
płyta sterownika LCD RV4.8
płyta BMS RV1.9
Tylko ze płyta sterownika RV4.8 steruje wyświetlaczem wiec odpowiedzialność za załączenia LCD.
Sam model wyświetlacza V2.2 nic wspólnego nie ma z załączenia automatycznego po załączeniu zasilania.

Jeszcze tak ciekawości gdzie apce idzie to funkcje załączyć lub wyłączyć?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Tooropek »

Mi chodziło o to, że LCD podłączony mam pod -C i w bmsie podczas sprawdzania czy LCD włącza się sam miałem ustawione discharge na off. Jak jest normalnie włączone wyjście to po stacyjce normalnie LCD sam się uruchamia.Obrazek
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Ok to miałaś wyłączony discharge i brak prądu instalacji i do wyświetlacza.
Ja mam inaczej podpięte pod -B a nie pod -C wyświetlać.
Wyłączenie LCD jest przez osoby przełącznik ON/OFF

Połączenie wyświetlacza pod -B jest korzystniejsze bo można zobaczyć stan baterii nawet trybie zablokowania BMS i zobaczyć co z baterią jest nie tak.

Jeśli BMS jest trybie zablogowanym i wyłączony bluetooth nie mamy możliwości zalogować i uruchomić BMS odblokowanie tylko przez ładowarkę tu jest problem jeśli jesteśmy terenie brak dostępu do ładowarki, podłączenie LCD do -B i uruchomienie wyświetlacza automatycznie uruchamia bluetooth i można zalogować i uruchomić BMS zdalnie lub zobaczyć co jest nie tak z bateria i z jakiego powodu jest trybie zablogowanym.

Podpięcie LCD do -C i BMS trybie zablogowanym wyłączy LCD i bluetooth po 2 min i nie mamy jak zalogować i jak uruchomić BMS ponownie i zobaczyć co jest nie tak baterią, Awaryjnie zostaje ładowarka lub połoczenia -C z -B celu ponownego uruchomienia BMS.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Tooropek »

A co z przyciskiem aktywacji? Masz odłączony? On chyba także uruchamia bluetooth i powoduje wyjście z trybu czuwania. Dobrze myślę?
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Kateos
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2021, 12:39

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Kateos »

Ja mam wersję płytki RV4.8 tej sterującej ukranem. Pomijając sposoby podłączenia, u mnie w momencie podania zasilania na płytkę nie dzieje się niestety nic. Na tej płytce są dwa przyciski monostabilne zamontowane. Jeden po przytrzymaniu właśnie uruchamia wyświetlanie i także steruje przejściem pomiędzy opcjami. Jest to wkurzające kiedy załączając instalację trzeba dodatkowo klikać jeszcze w oddzielny przycisk żeby uruchomić wyświetlacz. Zastanawiałem się czy można by zmostkować coś na płytce aby pominąć przycisk i uzyskać uruchomienie po podaniu zasilania. Dziwne, że mamy te same płytki a inaczej działają. W apce raczej nie ma nic do wyświetlacza żeby można to zmienić. Może jeszcze ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić?
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Tooropek pisze:
01 lut 2021, 13:00
A co z przyciskiem aktywacji? Masz odłączony? On chyba także uruchamia bluetooth i powoduje wyjście z trybu czuwania. Dobrze myślę?
Ja mam wersję 20S i takiego przycisku nie ma aktywacji.
Przycisk aktywacji jest wersji 24S.
Wersja 20S jest inna płyta sterująca niz wersji 24S
Kateos
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2021, 12:39

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Kateos »

Zgadza się, mam 24S i taki przycisk jest.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Tooropek »

No właśnie ja mam 24S i posiadam ten włącznik, a u Ciebie trzeba lcd odpinać i podawać zasilanie z liiona. Więc pytania nie było. Sprawdzę to na dniach bo wiem to tylko z informacji "ze słuchu".
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Kateos
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2021, 12:39

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Kateos »

Tooropek pisze:
01 lut 2021, 20:33
No właśnie ja mam 24S i posiadam ten włącznik, a u Ciebie trzeba lcd odpinać i podawać zasilanie z liiona. Więc pytania nie było. Sprawdzę to na dniach bo wiem to tylko z informacji "ze słuchu".
Będziesz próbował obejść przycisk i aktywować wyświetlacz wyłącznie poprzez podanie zasilania?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Tooropek »

Chyba nic nie będę kombinować... Czas pokaże. Rower jest w trakcie budowy także zobaczymy co wyjdzie... O wszystkim będę informował.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Tooropek pisze:
01 lut 2021, 20:33
No właśnie ja mam 24S i posiadam ten włącznik, a u Ciebie trzeba lcd odpinać i podawać zasilanie z liiona. Więc pytania nie było. Sprawdzę to na dniach bo wiem to tylko z informacji "ze słuchu".
No właśnie odpiąć przewody od LCD zeby podac napięcie z liiona to trochę kiepskie rozwiązanie zrobili.

Dla tego mam wyświetlacz podpięty do -B i osobnym przyciskiem załączony LCD.
Wersji 20S po podaniu prądu na wyświetlać automatycznie uruchamia wyświetlanie LCD i uruchamia BMS i bluetooth.
Wiec tez dobre rozwiązanie po zablogowanym BMS moge uruchomić LCD i zobaczyć stan bateri i automatycznie uruchamia odblokowanie jeśli nie ma poboru prądu zwarcia itp.
Kateos
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2021, 12:39

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Kateos »

Dobra, to już wiemy, że BMS 24S nie odpala po podaniu zasilania i trzeba to klikać osobno. Ja w sumie jeszcze nie wiem czy tak to zostawie, czy zrobię automat. Jakby ktoś chciał zrobić auto włączanie wyświetlacza 24S to może iść moimi krokami. Nie będę grzebał na płytce bo nie mam schematu, więc kupie prosty układ za 15-17zł na aledrogo, który ma nastawny czas zamykania obwodu. Czyli po podaniu zasilania zamykany jest obwód na zadany czas - np regulacja od 1 do 100 sekund, po tym czasie obwód jest otwierany. Czyli zadziała jak przycisk, którym włącza się wyświetlacz. Prosta rzecz a cieszy i działa.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

byłoby zbyt pieknie jakby wszystko dzialalo w nowym sezonie

z 2tyg temu wyłaczylem calkiem bms-a bo mialem robic nowe gniazdo ładowania, ale nie mialem czasu tego ruszyc wiec rower stał, dzis właczylem rower i wyjechalem, napiecie 77V wiec regena mozna uzywac odrazu - przy hamowaniu na lcd zobaczyem na chwile (ułamek sekundy) napiecie 10V po czym wrocilo do normalnego ale regen nie dzialala, po dluzszym przytrzymaniu manetki regena jest taki strzał 1-2sekundowy i jakby hamuje, ale na te 1-2sek, do tego manetka gazu przestala dzialac na chwile

wchodze w apke a tam DISMOS error, slychac pikanie z bms-a, reset w apce daje tyle ze dismos error na chwile znika ale potem znowu sie pojawia

dlugie przytrzymanie guzika (od wylaczania calkiem bms-a) nie dziala teraz :/

Obrazek
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Kolega miał taki przypadek i mosfet dostał przebicia od napięcia ostatecznie został zwarty na stałe normalka przy mosfetach uszkodzonych.
Wiec do puki nie wymienisz ten mosfet uszkodzony to będzie błąd systemie i nie wyłączysz zasilania przez niego.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

koszt? i gdzie mi to zrobią?
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Awatar użytkownika
mylek
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 23 sty 2020, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: mylek »

Mam problem z tym BMS bo jak podłącze zasilanie 4,2V na te 4 PINy jak tu na zdjęciu:
Screenshot from 2021-04-26 13-15-02.png
to BMS włącza się i można połączyć się aplikacja na BT ale po pewnym czasie BMS się wyłącza i nie da się z nim połączyć i na nowo trzeba podpinać te 4,2V
Czy to zasilanie musi być stale podłączone żeby BMS działał z BT ?
ODPOWIEDZ