BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Pojemność się resetuje i będzie zaliczać od nowa cyklach, ale niech jeszcze ktoś potwierdzi bo wiem z innego forum osobiście nie sprawdziłem.
Cast
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2018, 20:58
Lokalizacja: Kendal/ Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Cast »

U mnie jest tak iż po wpisaniu prawidłowo pojemności aku ( Ah) pokazuje dokładnie na pasku procentowym stan naładowania baterii nawet przy ładowaniu. Nic nie muszę resetować.
Może wpisałeś wartość w Wh zamiast Ah? Bądź wartość Ah wpisałeś zaniżoną?
greorg
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 28 lut 2018, 11:31

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: greorg »

na pewno Ah. W obu polach wpisałeś pojemność?
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: kloclukas »

u mnie tez narazie pasek 100% 1 raz baterie naładowałem ale konstrukcja jeszcze nie złozona... to nie polata
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
Cast
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 mar 2018, 20:58
Lokalizacja: Kendal/ Bielsko-Biała

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Cast »

Ponowię pytanie. Czy da się w tym BMSie się ustawić dystans całkowity? Jest jakaś opcja? Czy zaczynamy od zera? Zapewne są tutaj osoby które mają doświadczenie w tym temacie.
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: kloclukas »

dostałem dziś odpowiedź z Chin, że pinu w bmsie "1234" nie można zmienić. Podejrzewam że dlatego, iż trzeba by było zaingerować w wewnętrzne oprogramowanie dlatego mi tak odpisali
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Jest możliwość zmiany pinu ale należy kupić programator Arduino UNO i zaprogramować nowy pin do modułu bluetooth.
złoty
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 paź 2018, 18:46

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: złoty »

Zauważyłem że niektórzy mieli problem z prawidłowym wyświetlaniem temp. Umie mianowicie po tyg użytkowania pokazuje temp tylko z mosfetow. Wiecie jaka może być przyczyna i jak rozwiązać ten problem?
Załączniki
IMG_20190726_113929.jpg
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Brak wspólnej maszy czujników, oderwany kabel lub zwarcie. Lub przepięcia instalacji i uszkodzenie układu.
Zobacz na mierniku jaka jest rezystacja czujnika powinna byc troche poniżej 10k.
złoty
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 paź 2018, 18:46

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: złoty »

czujniki są ok, sprawdzona każda kombinacja i wtyczkę do bms'a ... widocznie to jakiś grubszy problem
walus23
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 29 sie 2019, 19:24

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: walus23 »

Problem leży na plytce balansera bo mosfety trzymają temperature tzn ma masę, najprawdopodobniej wspólną dla wszystkich. Gdzieś masa uciekla, urwana sciezka, tak jak kolega Dede wyżej pisał, ale raczej nie zwarcie, bo i mosfetow by nie pokazywał.
maro
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:47

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: maro »

Jaki parametr trzeba zmienić żeby skalibrowac wskazania prędkości ? Zmienilem obwod kola ake nic sie nie zmielimo we wskazaniach . Czy powinieniem zmienic czasy impulsow z czujników halla ?
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Tire length per week - wpisujesz obwód opony w mm, czyli np. dla heidenau k63 2,5x19" 1870.
Pulse times per week - wpisujesz ilość par biegunów magnesów silnika, czyli np. dla mxusa 3k - 23.
I musi pokazywać prawidłowo.
A czujnik halla masz podłączony do płytki z wyświetlaczem?
maro
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:47

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: maro »

Tak ,
czujnik podłączony do płytki ,
jednak zmienia się ,ale zmiana o 100 jest prawie nie zauważalna ,
zmieniłem o większą ilość i działa, ale zrobiłem to na " piechotę " porównując prędkość z GPS i zmieniałem parametr.
w tym momencie wskazuje prawidłowo prędkość ale ,nijak się to ma do prawidłowego rozmiaru mojej opony.
Rozumiem że jak wpiszę prawidłową ilość magnesów to znowu się to zmieni.
Czy to ma jakieś znaczenie ( powinienem to ustawić wedle stanu faktycznego) czy można tak zostawić ? jak już się tak namęczyłem :)
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Dobre, he, he, widzę, że došć swobodnie podchodzisz do nastaw. O ile w tym przypadku nic złego nie powinno się wydarzyć, to przez przypadkowe wartośc nastaw dla parametrów zabezpieczeń napięciowych, prądowych, czasowych, termicznych, balansu, brak kalibracj i niedopasowanie napięcia ładowarki do wartości ustawionych parametrów można sobie zrobić kuku. A potem ludziska piszą, że te BMS-a są niestabilne, awaryjne, uszkadzają sterowniki silnika, regen je pali....
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

Nie wiem czy parametr obwodu koła ma coś wspólnego z rzeczywistością, ja również ustawiałem na czuja i porównywałem z gps na telefonie.
Niestety, ale najpierw trzeba było zaczął od ilości magnesów :D Nie wiem, czy ma to duże znaczenie, ale wpisz poprawną ilość i ustaw jeszcze raz, to przecież nie jest dużo roboty :). Najlepiej, żeby rower jechał ze stałą prędkością np na ograniczniku prędkości, wtedy łatwiej jest porównywać, bo wskazania gps zawsze mają lekkie opóźnienie.
p.s. Tak jak kolega wyżej pisze, resztę nastaw to sobie posprawdzaj parę razy, ja już jednego sabka usmażyłem przez grzebanie w tej apce :)
maro
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2019, 14:47

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: maro »

Wojtek, nie podchodzę swobodnie do tych ustawień mam świadomość że akurat te parametry raczej nie będą miały wpływu na pracę BMS i dlatego tak to zrobiłem :)

Zgodnie z sugestią kolegi zrobię jak się należy , nie wpadłem tylko na to że to jest ilość magnesów w silniku , rozszyfrowałem to jako ilość impulsów i nie skojarzyłem :)

dzięki za poradę
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Ważna informacja odczyt z czujników temperatury odbywa się cyfrowo i bardzo wrażliwe na zakłócenia.
Nie polecam montażu silniku lub sterowniku czujnika temperatury dla tego BMSa.
Próbowałem filtrować sygnały ale nic nie pomaga tylko pogarsza sytuację sprawdzone na oscyloskopie.
Sygnał cyfrowy o bardzo niskim napięciu jedynie co może pomóc to przewód ekranowany z ekranem na czujnik.
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Nie polecam podpiąć niebieskiego przewodu od sabvotona ani nie używać czujnika halla do wyświetlacza BMSa celu wyświetlania prędkości.

Według oscyloskopu podpięcie do czujnika halla od sterownika nie ma negatywnego wpływu na działanie czujników sprawdzone na oscyloskopie.

Ale ma duży negatywny wpływ trakcie wyłączenia prądu do sterownika przez BMS.

Trakcie pracy silnika wyłączenie BMSa skutkuje wyłączenie minusa sterownika, spowoduje to ze wszędzie będzie dodatnie napięcie z akumulatora więc duże napięcie wejściowe do wyświetlacza przez wejście sygnałowe halla

Według oscyloskopu gwałtownie wzrasta napięcie moim przypadku było napięcie 75V i jest duże ryzyko uszkodzenia BMSa co może skutkować przebicie układu zabezpieczenia od strony BMSa co może skutkować drugim etapie przebicie prądu kierunku do sterownika i uszkodzenia układu wejściowego sterowniku.
Mimo wyłączenie minusa sterowniku i powiększania napięcia wejściowego to witać ze czujniki halla pracowały bo jeszcze miały napięcie na kondesatorach zasilania i witać ta pracę na oscyloskopie.

Pomiędzy sterownikiem a BMS dałem rezystor 2k celu ograniczenia prądu na wykresie witac spadek 1,7V co by dawało prąd rzędu 1,5mW kierunku BMSa.

Tym razem nic nie poszło z dymem możliwe uratowało mnie rezystor ktury ogranicza prąd, nie chce wiedzieć co było by bez rezystora i jak długo wytrzyma taka instalacja pod wysokim napięciem wyjściowym.
Załączniki
BMS in hall.png
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Kupował może ktoś ostatnio tego BMS-a i dostał apkę od Chińczyka na IOS-a? Była by szansa żeby przesłać mi instalkę? Gdy ja kupowałem była tylko na androida, na co dzień używam iphona i gdy chcę coś pozmieniać w nastawach, to muszę pożyczać telefon od mojej drugiej połowy. Sprzedawca, na moją prośbę o apkę odpisał mi, że mam kupić sobie nowego BMS-a, bo rzekomo mi nie zadziała. Czy ktoś to sprawdzał? Sabvotona też kupiłem, gdy nie było programu na IOS-a, a śmiga mi na iphonie aż miło.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1010
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

to podłącze się pod pytanie bo kiedyś okło 2016 ja kupowałem bms to była do niego dostępna apka na telefon z prędkościomierzem i innymi bajerami a teraz nie mogę jej znależć ma ktoś może jakiś namiar na takie cudo
złoty
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 paź 2018, 18:46

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: złoty »

Zobacz apke "VBMS" jest z prędkościomierzem z gps ale ta apka jest płatna.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

Masz może tą płatną apke vbms? Działa normalnie z bmsem z tego wątku? Bo trochę mnie denerwuje ta darmowa apka, liczby nakładają się na siebie, każda pozycja to Voltage z kolejnym numerem zamiast poprawnych nazw. 30 zł to nie dużo byle działała poprawnie i wyświetlała wszystkie informacje (nie widzę na screenach wyświetlania napięć na poszczególnych celach)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Yasiu77 »

jak obrócisz telefon to ta darmowa wyświetla poprawnie i nie nakładają się na siebie liczby.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

Faktycznie, dzięki :D
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Aktualizacja BMS aplikacja APK
Wersja 2.1.2
Udostępniam najnowszą wersję VBMS dla kolegów z forum, koszt ktura jest na Google Play za 28,99zł tutaj na forum za Free.
Wersja na androida.
Załączniki
2.1.2.zip
(2.32 MiB) Pobrany 728 razy
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1327
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Yasiu77 »

Wielkie dzięki Dede. Myślałem o niej ale się żydziłem i wiszę Ci dobrego browara :)
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

U mnie masz czteropak :D Dzięki Dede, w końcu ta aplikacja wygląda jak należy, i bardzo podoba mi się funkcja zapisu rekordowych wartości.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

Wybaczcie post pod postem :)
Mam takie pytanie - aktualnie wszystkie czujniki temp monitorują aku, natomiast chciałbym zainstalować sobie zewnętrzny pomiar temp silnika (tj mam w sterowniku a chce jeszcze jeden) i pierwszy pomysł padł na pomiar przez bms. Tyle że słyszałem że bms ma dość niską górną granice pomiaru, jakieś 100 stopni albo coś koło tego. Ktoś sprawdzał i może potwierdzić? Może kontroluje ktoś temp silnika przez ten bms?
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Nie polecam z powodu zakłóceń, jest bardzo czuły na zakłuczenia od silnika i zakres temperatury ustawienia zbyt niski więc nie polecam montażu silniku.
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: pumexior »

O, o to mi chodziło, dzięki! W takim razie muszę poszukać innego rozwiązania :)
Robikson
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:57

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Robikson »

Wojtek pisze:
01 paź 2019, 17:06
Kupował może ktoś ostatnio tego BMS-a i dostał apkę od Chińczyka na IOS-a? Była by szansa żeby przesłać mi instalkę? Gdy ja kupowałem była tylko na androida, na co dzień używam iphona i gdy chcę coś pozmieniać w nastawach, to muszę pożyczać telefon od mojej drugiej połowy. Sprzedawca, na moją prośbę o apkę odpisał mi, że mam kupić sobie nowego BMS-a, bo rzekomo mi nie zadziała. Czy ktoś to sprawdzał? Sabvotona też kupiłem, gdy nie było programu na IOS-a, a śmiga mi na iphonie aż miło.
Ściągnij sobie z App Store: ANT BMS
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Dzięki! Nie znalazłem tego wcześniej. Wygląda jednak na to, że Chińczyk nie "bujał". Apka nie " widzi mojego BMS-a i niestety nie działa.
Robikson
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:57

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Robikson »

Spotkał się może ktoś z takim błędem: Cell Volt Check Error ??
Pojawia się od razu po włączeniu i dodatkowo sygnalizuje akustycznie, podczas ładowania nie ma problemu, po zakończeniu wraca.
Załączniki
11.png
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Dla tego masz balasowanie na OFF?
Jaki masz zaprogramowany BMS na przeładowanie i jaki próg alarmu?

Moze być spowodowane ze jedna cela masz powyżej 4,202V a podejrzewam ze masz zaprogramowany na 4,20V wyłączenie i alarm.
Robikson
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:57

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Robikson »

Balansowanie samo się wyłącza, gdy pojawia się błąd.
Zauważyłem, że podczas rozładowywania błędu nie ma, ale wystarczy odłączyć odbiornik i od razu wraca błąd.
Nawet jeśli pakiet jest rozładowany w połowie lub całkowicie błąd jest.
Moje ustawienia:
Załączniki
22.png
Robikson
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 20 sty 2019, 18:57

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Robikson »

Balanser
Załączniki
33.png
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1010
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

Dede pisze:
11 lis 2019, 13:52
Aktualizacja BMS aplikacja APK
Wersja 2.1.2
Udostępniam najnowszą wersję VBMS dla kolegów z forum, koszt ktura jest na Google Play za 28,99zł tutaj na forum za Free.
Wersja na androida.
dzięki Dede za apke, pobrałem zainstalowałem ale nie działa, nie łączy sie z BMS , o co może chodzić ?
Xantus
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 12 maja 2018, 12:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Xantus »

Witam jakie parametry trzeba ustawić by bateria ładowała się do 90% i nadmiernie nie rozładowywała? Pakiet 16S12P Sterownik Barmal X2 50A lub chiński blokowiec 55A.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1010
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

qurna nie łączy mi się t aplikacja, może chodzi o wersie androida?
Panowie którym działa ta wersja, jaką macie aktualizacje androida ?
Wojtek
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 02 maja 2019, 9:48

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Wojtek »

Aj, tam nie działa, musi. Mam androida 4.4.2., na jakimś nowszym też próbowałem i było ok. A, no i w moim przypadku BMS jest w starszej wersji, nie obsługującej IOS, ale to raczej nie powinno mieć znaczenia. Na płytce balansera jest wlutowany moduł bluetooth, obok niego, przy samym narożniku jest wlutowany LED opisany bodajże jako DD26. Sygnalizuje on stan pracy modułu - gdy miga bluetooth pracuje. Po włączeniu przyciskiem BMS-a, bluetooth na ustawieniach"fabrycznych" jest gotowy do nawiązania połączenia przez 180 sekund, jeśli go nie nawiąże - usypia się. Trzeba ponownie nacisnąć na przycisk. Ja sobie tego LED-a profilaktycznie wylutowałem i zamontowałem do obudowy z wyświetlaczem. Podobnie zrobiłem z LED-ami ON/OFF i WORKING/SLEEP, by w razie czego wiedzieć w jakim trybie jest BMS i się nie motać. Czas oczekiwania na połączenie można zdaje się wydłużyć w parametrze "automatic standby".
Krótko mówiąc, musisz nacisnąć przycisk BMS-a, szybko włączyć apkę, w prawym dolnym rogu wybrać narzędzia, kliknąć na "Remove connected Bluetooth device" - powinien pojawić się obok różowy "ptaszek", wrócić na główną stronę apki i tam kliknąć obok "Volts" w szary symbol bluetooth i powinien telefon zacząć szukać dostępnych urządzeń. Jak znajdzie, kliknij w BMS-ANT - przejdzie z powrotem na główną stronę i kliknij jeszcze raz w symbol bluetooth. Powodzenia.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1010
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

Wojtek pisze:
11 sty 2020, 12:54
Aj, tam nie działa, musi.....
No wiec czytam co piszesz i se myślę aaaaa tam dup.sz :P
Robiłem tak wiele razy i nic, wiec biorę telefon żeby udowodnić swoją racje :twisted: idę do roweru w drodze włączam to ustrojstwo i widzę :shock: łączy sie dziad sam bez proszenia a jeszcze mam z 10 metrów :o
cholera sto razy próbowałem i nic a tu nagle se sam działa :roll:
dzięki, w dalsza czesc instrukcji wczytam sie jak sie już naciesze "nowymi" wskazaniami ;) , pozdro, dziękować ;) chociaż nic nie zrobiłem, może ty coś zdalnie pokombinowałeś hehe 8-)
kloclukas
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: 18 mar 2018, 19:41
Lokalizacja: Łódź

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: kloclukas »

Cześć problemy z pokazywaniem temperatury w tym BMSie rozwiażecie używając niebieski kabel jako masowy. Z reguły uzywalo sie czarny albo krańcowy ale nie, niebieski jest wspólny, mowa tutaj o tej starszej wersji bmsa
Kiedyś Falconik :-) dziś nic :-)
Chillmaster
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 26 sie 2019, 18:39

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Chillmaster »

Panowie, mam pewien kłopot z ustawieniem obwodu koła. Wyswietla się 1900 i nie mogę twgo za Chiny zmienić, podobnie ma się sprawa z magnesami. Bms w trakcie korekty popiskuje wesoło a ustawienia po chwili wracają. Różnica w km wynosi ok 1/3.
Pozdrawiam
kazmirzLajonek
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 07 mar 2020, 12:27

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: kazmirzLajonek »

To jakie macie sprawdzone ustawienia ,aby podczas jazdy nie zostało odłączone zasilanie i nie zepsuły się sterowniki. ?. Jestem w fazie kończenia pakietu 16s12p. Chciałbym nie popełnić błędu w konfiguracji.

Bardzo dziękuję za aplikację .działa u mnie ok.. tylko mam problem z minusową temperatura. Jedna dodatnia i ma 10 kOhm,a drugi ponad 11.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1010
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Przemek »

Panowie ,mam problem z przekłamywaniem danych przez aplikacje VBMS , bms 150A z bluetooth, mam sterownik sabvoton 92120, wszystkie ustawienia na max czyli 120A + max flux, aplikacja pokazuje przy przyspieszaniu pod + -260-270A, a przy ładowaniu 10A ładowarką pokazuje +- 20A, to jakaś kwestia ostawień w programie czy o co chodzi ?
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Dwa razy więcej niz powinno albo uszkodzony boczniak jeden bo sa dwa na płycie to by sie zgadzało.
Lub programie pod nazwą Current sensing range masz złe ustawienia bo tam robi sie korekty jak źle sa odczyty wskazań.
Awatar użytkownika
szczur333
Forumowicz
Posty: 451
Rejestracja: 18 maja 2019, 1:19
Lokalizacja: Kraków/Busko-Zdrój
Kontakt:

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: szczur333 »

zamowiłem tego ant-a wersje 2019 20S 200A, i takie pytanie, czy w apce bms-a mozna zmieniac prąd ładowania?

moge kupic bardzo dobrą ładowarke 25A ale az taki prąd na te chwile mi nie jest potrzebny, poza tym w domu wystarczy mi w zupełnosci 5A - nie chce zażynać aku takimi pradami
falcon v2 - qs205 5T - sabvoton - 20s14p vtc5a - 54kg - 76kmh/vmax
energica eva esse esse 9+ 80kW, 21,5kWh 0-100kmh 3,1s
tesla model 3 2018 (US) 75kWh RWD 0-100kmh 5,6s
Dede
Forumowicz
Posty: 2100
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Dede »

Prąd ładowania zawsze ustawiać na max lub minimum 50A.
Dla czego proponuje na max a nie inne wartości bo idzie szybko spalić sterownik.
Jesli mamy funkcje sterowniku hamowanie regen i dostanie impuls ładowania regenu hamowania i trakcie regenu nam wyłączy BMS dopływ energii do akumulatora to spali sie sterownik bo skończy duże napięcie w sterowniku.
I tez dotyczy max napięcie ogniwa ustawiać zawsze na 4,25V nigdy nie ustawiać na 4,20V lub 4,10V co nie którzy co chcą mniejsze napiecie ładować ogniwa nie wskazane takie ustawienia grozi to uszkodzeniem sterownika.
Aleksiej44
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: 14 gru 2019, 19:02

Re: BMS LCD bluetooth ustawienia APK instrukcja

Post autor: Aleksiej44 »

To mam pytanie jak bezpiecznie ustawić max V przy 20 s i min V 20s na sterowniku tak aby ustawiając na bms ładowanie do 4.15V czyli 83V calosc aku- było bezpiecznie dla sterownika.
Chce wydlurzyc życie ogniw.
ODPOWIEDZ