Aktywny balancer aliexpress

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Aktywny balancer aliexpress

Post autor: Perszing1800 »

Chciałbym zapytać o aktywny balancer:
https://www.aliexpress.com/item/DYKB-3S ... dbbc3a5244
Czy ktoś z bardziej obytych ode mnie forumowiczów miał do czynienia z tą konstrukcją i co najważniejsze czy działa?
Zastanawia mnie cena bo zwykle aktywne balansowanie kosztuje więcej no ale nie jest to kompletny bms.
Pytanie czy da się go użyć razem z klasycznym bms.
Zastanawia mnie też uniwersalność tego urządzenia,no chyba że po prostu porównuje napięcia,nie koniecznie na końcu naładowania i wyrównuje jeśli jest różnica między sekcjami 0,1 jeśli dobrze rozumiem opis.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Aktywny balancer aliexpress

Post autor: Vegasnight9 »

To szajs. Nie zaryzykowałbym żeby to podłączyć do ebike'a. Jak już bym miał kupować to ten:
https://pl.aliexpress.com/item/EBike-Bl ... 7e88f6a6-0
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Perszing1800
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 03 sie 2018, 9:27

Re: Aktywny balancer aliexpress

Post autor: Perszing1800 »

Tylko że jeśli chodzi o mnie to w e-bajku mam zwykły a ten aktywny chce do aku LiFePo4 4s podpiętego do paneli PV,projekt budżetowy to i balancer budżetowy.
Ten z Twojego linku to kompletny BMS a ja podałem tylko balancer z tym że aktywny.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Aktywny balancer aliexpress

Post autor: Dede »

Obydwaj z linku są to aktywne balancery a nie BMS.

Pierwszy z linku to wartości aktywnego balancera 0-1,2A na kanał i zaczyna działać jak jest różnica 0,1V i kończy swoją aktywność transferu energii jak wyrówna do 0,03V.
Jest jedna wada tego aktywnego ze robi transfer energii z celi obok więc dla dużej ilości cel to będzie mniej wydajny system dla tego też tego powodu nie ma produkcji 20S.

Drugi z linku to tez aktywny balancer 24S z bluetoothem jest aplikacja na telefon i można ustawić według swojego uznania li-ion lub lifepo4 ustawić prąd i napięcia i dokładność działania jest podgląd na wszytkie cele.
Według opinii jest bardzo wydajny i dobrze działa.

Dla 20S to bym polecił ten z bluetooth.

Teraz robie projekt na 4S25P i chyba sobie kupie ten aktywny tańszy bo jest dobra cena 41,50zł dla 4S.
Zaczyna działać od 0,1V i wyrówna dokładnością 0,03V dla mojego projektu byłby dobrym wyborem.

Z drugiej strony ten aktywny z bluetooth jest bardzo dobrym produktem ale kupić aktywny 24S a wykorzystać tylko 4S i jeszcze dopłacać sporą sumę kasy to wybrałem ten tańszy aktywny.
ODPOWIEDZ