Czy ta płytka ma Balancer

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
iwi
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2019, 13:43

Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: iwi »

Witajcie.

W moim monocyklu padła bateria. Po przetestowaniu okazało się że 2 ogniwa przy poborze ponad 3A się wyłączają. Do 3A pojemność mają OK ale powyżej 3A pojemność prawie równa zeru. Przy okazji rozebrałem całą baterię i zamówiłem nowe ogniwa mocniejsze.
Zastanawiam się tylko czy nie kupić nowego kontrolera BMS do tych ogniw bo ten nie wygląda żeby miał Balanser.

Czy taki BMS jest warty uwagi http://pl.aliexpress.com/item/32982237929.html- nic nie ma na temat max prądu przy ładowaniu/rozładowywaniu. Tylko podany jest prąd balansujący

A czy są sterowniki BMS z Bluetooth żeby sprawdzać stan każdego ogniwa ?? Możecie coś polecić
Załączniki
BLDC3.jpg
BLDC2.jpg
BLDC1.jpg
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: slow »

Układ z linku to wygląda na sam balancer a nie bms
iwi
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2019, 13:43

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: iwi »

Myślę że to jest BMS (battery Menagement System) gdyż na płycie jest tylko wejście ładowania i wyjście do silnika. ładowaniem więc musi więc zarządzać ta płyta bo innej nie ma. Pytanie czy ma balanser bo ma tylko 3 tranzystory zamiast 16. Chyba że to działa inaczej i tylko 3 baterie na raz może wyrównywać a reszta czeka w kolejce :)
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: Eryk »

W linku masz aktywny balanser i nic pozatym. Są bmsy z bluetooth np taki https://pl.aliexpress.com/item/13-S-48- ... 09c0f74b-9 Niestety są rożne opinie, jedni sobie z nim radzą inni nie i uśmiercają aku. Na dłuższą metę nie są potrzebne bajery. W zupełności wystarczy porządny BMS z balanserem nadzorujący akumulator wykonany na nieużywanych ogniwach lub ogniwach o nominalnych parametrach.
iwi
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2019, 13:43

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: iwi »

Problem w tym że nie mam za dużo miejsca. Około 1,5cm grubości i wielkość 16S - tyle jest luzu pod klapką dlatego zanim coś zmienię to muszę się upewnić że się zmieści, a nie chce rozwalić tych nowych Panasoników co kupiłem. Ale jeśli to co mam jest balanserem to może nie ma co kombinować i trzeba zostawić i niech sobie działa i balansuje. Poprzednie baterie wytrzymały z 3 lata ale ile ładowań to nie wiem bo to kółko nie wyświetla żadnych informacji.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: Eryk »

Twoja płytka na tych zdjęciach jest prawię goła. Nie ma kluczowych elementów do balansowania. Jest sam BMS. Strasznie to liche. W jakim pojeździe to siedzi?
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: WojtekErnest »

iwi pisze:
19 cze 2019, 12:48
..Pytanie czy ma balanser bo ma tylko 3 tranzystory zamiast 16. Chyba że to działa inaczej i tylko 3 baterie na raz może wyrównywać a reszta czeka w kolejce :)
Te 3 tranzystory to zapewne klucze realizowane MOSFET-ami. A balanser to małutkie elementy z 16 -toma rezystorami obciązającymi segment. Czy są ? Chyba tak.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Dede
Forumowicz
Posty: 2082
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: Dede »

Ten balancer aktywny to nie jest BMS.
Mam ten balancer aktywne do baterii 4S i sprawuje sie bardzo dobrze ale powyżej 4S nie polecam sa leprze aktywne które lepiej działają przy większej ilości cel.
iwi
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: 11 cze 2019, 13:43

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: iwi »

To jest zamontowane w monocyklu Airwheel
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Czy ta płytka ma Balancer

Post autor: Eryk »

iwi pisze:
02 lip 2019, 14:59
To jest zamontowane w monocyklu Airwheel
To przyoszczedzili na BMS :/
ODPOWIEDZ