Najbardziej wypaśna bateria bidonowa, do włożenia swoich aku.

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
annkaa
Forumowicz
Posty: 199
Rejestracja: 06 kwie 2018, 22:44

Najbardziej wypaśna bateria bidonowa, do włożenia swoich aku.

Post autor: annkaa »

Kupiłem MIDy i chce do nich baterie bidonową. Byłem dziś z kumplem na przejażdżce ma bidonówkę i czasem w lesie na dziurach na 0,5sekundy na stykacj mu przerywa. Wcześniejsza obudowa mu pękała wlała się woda zrobiła spięcie i uszkodziła ładujący się telefon... Mój wniosek chciałbym bidonówkę jak najlepszej jakości.
SUPER jeśli by się dało wysuwać ją w bok, bo szukam ramy downhillowej pod MID + bidonówkę, jak już coś znajdę to ma miejsca na styk. Co polecicie? Nie szukam po cenie, bardziej po jakości. Bidonówka ma przetrwać największe dziury.
Felt redemption 3 HUB:
Sabvoton SVMC72100 (M)
Mxus v3 3K-Turbo 16x4T
67V 16s16p Sanio GA
EV Computer Felga 21x1,60 Continental TKC 80 Twinduro 2.50-21
Giant Yukon FX 2 MID:
TSDZ2 750W
13s5p 48V 17,5Ah 840Wh Sanyo NCR18650GA
pumexior
Forumowicz
Posty: 171
Rejestracja: 22 maja 2018, 0:04
Lokalizacja: Pod Krakowem

Re: Najbardziej wypaśna bateria bidonowa, do włożenia swoich aku.

Post autor: pumexior »

A nie bierzesz pod uwagę wymiennej skrzynki? Ja właśnie przerabiam zjazdówkę i właśnie robię wymienną skrzynkę. Wymaga sporo pracy w porównaniu do montażu bidonówki, ale dobrze zrobiona będzie się wymieniała tak szybko jak bidon. Za to będzie zdecydowanie wytrzymalsza, 100% szczelna i będzie się dobrze trzymała ramy. Nie znam wszystkich bidonówek, ale w downhillu chyba i tak każdą trzeba będzie mocować dodatkowo jakąś opaską.
Ja robię skrzynkę z plexi 5mm i trzeba by na prawdę solidnej gleby żeby ją uszkodzić. I tak jak piszesz, będzie wsuwana od boku, żeby wykorzystać całe miejsce.
Awatar użytkownika
annkaa
Forumowicz
Posty: 199
Rejestracja: 06 kwie 2018, 22:44

Re: Najbardziej wypaśna bateria bidonowa, do włożenia swoich aku.

Post autor: annkaa »

Podaj na priva kontakt do siebie. Jesteśmy sąsiadami tz. jestem z Krakowa. To będzie mój 4 rower elektryczny, mam już jednego mocno terenowego HUBa 55kg.... teraz chcę MIDa. A zaciekawiłeś mnie tą skrzynką :-)
Felt redemption 3 HUB:
Sabvoton SVMC72100 (M)
Mxus v3 3K-Turbo 16x4T
67V 16s16p Sanio GA
EV Computer Felga 21x1,60 Continental TKC 80 Twinduro 2.50-21
Giant Yukon FX 2 MID:
TSDZ2 750W
13s5p 48V 17,5Ah 840Wh Sanyo NCR18650GA
Awatar użytkownika
Jarek Hałas
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 29 cze 2019, 13:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Najbardziej wypaśna bateria bidonowa, do włożenia swoich aku.

Post autor: Jarek Hałas »

Baterie bidonowe niestety są wykonane z dość kruchego tworzywa. Kejsy wysuwane na bok z którymi się spotkałem mają max 40 ogniw. Jeśli nie zależy Ci na tym aby bateria była odczepiana zainwestuj czas w skrzynkę z włókna szklanego i żelkotu, do tego bateria pod wymiar skrzynki i nie będzie problemów (na forum są kontakty do ludzi którzy tworzą skrzynki).
Jak coś polecam się do baterii ;)
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5833
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Najbardziej wypaśna bateria bidonowa, do włożenia swoich aku.

Post autor: pxl666 »

skrzynka spoko ale największym problemem jest szyna - bez szyny musisz otwierać skrzynkę i wyciągać pakiet - możliwe ale kłopotliwe imho...
Larix
Forumowicz
Posty: 118
Rejestracja: 25 lut 2018, 13:19
Lokalizacja: Duszniki Zdrój

Re: Najbardziej wypaśna bateria bidonowa, do włożenia swoich aku.

Post autor: Larix »

A po co szyna ? Skrzynka odkręcana od ramy z wyprowadzonym XT90 . Odkręcasz obejmy, odpinasz wtyczkę i tyle.
ODPOWIEDZ