Pomoc w wysyłce baterii

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Pomoc w wysyłce baterii

Post autor: exmotech »

Cześć.

Pomóżcie mi proszę w kwestiach teoretyczno-praktycznych związanych z wysyłką baterii do USA.

Teoria wygląda tak, że trzeba ponaklejać rożne naklejki (jakieś UN3480 itd.) ale dalej nie wiadomo jak na to zareagują na poczcie, na sortowni, na załadunku na statek, na wyładunku w USA itd.

A praktyka wygląda tak, że jak zamawiam baterie a Aliexpress to sobie po prostu przychodzą gołe i wesołe w przesyłce. Ale nie chcę z Ali bo to są słabe baterie, dobre do latareczki LED ale do roweru nigdy bym nie kupił.

Chcę sobie przysłać z Polski komplet 200-400 baterii pocztą morską tylko nie wiem jak to ogarnąć. Chciałbym uniknąć tego, że ktoś się przyczepi. A jak się przyczepi to zabierają towar pomimo, że legalny lecz jedynie nieoznakowany? Przy ubezpieczonej przesyłce dostanę zwrot za ewentualnie zarekwirowany towar?

Jak ktoś ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie to będę wdzięczny. Ręce aż mi płoną bo chcę budować sobie rowery ale baterie tutaj są słabe i na Ali też loteria.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1324
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Pomoc w wysyłce baterii

Post autor: Yasiu77 »

Jak tu nic nie napiszą to dzwoń do ludzi co robią pakiety, sprzedają ogniwa wysyłkowo. Chłopaki z nexuna też powinni pomóc bo wysyłają za granicę.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Pomoc w wysyłce baterii

Post autor: AST034 »

Tak daleko to nie wiem, mnie do UK wiozl prywatny przewoznik w kabinie ciezarowki, bo zeby przewozic takie rzeczy na aucie to podobno trzeba miec oznakowanie na aucie, poza tym baterie liion luzem sa nielegalne w eurotunelu. Co do wysylki za ocean to zadzwon do UPS/FedEx, chyba najpredzej cos sie dowiesz :( Nie ma ogniw za oceanem?
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Pomoc w wysyłce baterii

Post autor: exmotech »

Pisałem do Nexuna ale odpowiedź była, że nie wysyłają do USA i nic więcej się nie dowiedziałem. Więc moja opcja, póki co to kupować w PL, poprosić rodzinę niech zapakuje według moich wytycznych, ubezpieczy i wyśle. Nie wiek kto robi pakiety, ale jak masz jakieś maile czy strony www to chętnie je odwiedzę, może ktoś pomoże.
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Pomoc w wysyłce baterii

Post autor: exmotech »

AST034 pisze:
14 paź 2019, 19:56
Nie ma ogniw za oceanem?
Są ogniwa, ale parametry za wysokie jak dla mnie. Jedne baterie mają 40A prąd rozładowania a drugie mają 9800mAh pojemności. Które wybierasz, bo ja nie mogę się zdecydować? hahahaha

przed minutą właśnie pobrałem trzy zdjęcia od trzech różnych sprzedawców...
baterieliion.jpg
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5861
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Pomoc w wysyłce baterii

Post autor: pxl666 »

Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Pomoc w wysyłce baterii

Post autor: exmotech »

$13 za baterię? Chyba wariata szukają. Właśnie znalazłem sklep, gdzie są samsungi 35E są za $3.65 więc bardziej znośnie.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Pomoc w wysyłce baterii

Post autor: AST034 »

Popatrz w dziale sprzedam na endless-sphere, jest tam troche ludzi z US.
ODPOWIEDZ