Ogniwa nowe czy depakietowane?

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
zielony71
Forumowicz
Posty: 1332
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: zielony71 »

No to nieciekawie. Poczekaj aż wróci z urlopu i go zapytaj. Jak ja pytałem czemu nie podają rw to mi odpisał, że są zgodne ze specyfikacją fabryczną.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: WojtekErnest »

Współczesne specyfikacje fabryczne coraz częściej podają zawyzona wartość RW, jakiej jeszcze kilka lat temu sie nie spotykalo. Jaki DOKLADNIE model tych ogniw kupiles ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Pefronteam
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2020, 14:32

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Pefronteam »

Ja otrzymałem informację od Tasa że producent podaje rw 45 max jako dobry parametr :)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Tooropek »

Jak jedno ogniwo z tej samej partii ma 24mhom AC 1khz a drugie 48 to ogniwa wyeksploatowane są wymieszane z tymi które jeszcze się nadają do użytku. 48mohm jak dla mnie to jedynie nadaje się na fotowoltaikę jako bufor energii litowej w ogromnych ilościach w sekcji lub do latarek chińskich ultafire na pojedyncze ogniwo. 25/30mohm to jest max co nadaje się do użytku i to z dużym przymrużeniem oka na niektóre aspekty taki jak grzanie się, pojemność, jeszcze raz grzanie, upływność i na koniec jeszcze raz grzanie. Rozbieżność 1mohm da się w większych pakietach ładnie zniwelować ale różnica 100% nie do przyjęcia bo jakby odrzucić te gorsze to połowa ogniw chociaż zostanie?

Kolega chociaż niech napisze czym mierzy te ogniwa to może sam fakt przedstawienia sprzętu nas ustosunkuje i pozwoli wyciągnąć jakieś wnioski.
Także chciałbym wiedzieć jakie to ogniwa mają takie odpały.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: WojtekErnest »

Jak kupujesz depakietowe, to nie możesz zakładać ze są nowe. Fabryczny parametr RW/AC do 45 mOhm, niestety oznacza w praktyce że wprawdzie nowe egz moga mieć nawet połowę mniej, ale nieszczelne, po wielokrotnym podgrzaniu niestety stają się niepewne, mają zmienne i coraz wyzsze RW. A poza tym maja wtedy również najczesciej upływność.
Czyli musisz je teraz solidnie mierzyć, sortować. Bo jest tak jak pisze @Tooropek. Stabilne RW w okolicach 25 mR, daje szanse do pracy w pakiecie powiedzmy 2-2,5A na ogniwo. A powyzej, znajdz dla nich inne zastosowanie, najlepiej do prądu < 1A. I to nie tylko z powodu temperatury czy SAG ale takie egz są po prostu niepowtarzalnie, nieliniowe i laczenie ich w pakiet rownolegle powoduje problemy z ich wzajemnych przeladowywaniu. I taki pakiet nie pozwala na utrzymanie 4,20V (1S), bo sie samoczynnie rozladowuje, często grzejąc. Czyli szmelc do nadzorowanej zabawy a nie do ebajka.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
zielony71
Forumowicz
Posty: 1332
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: zielony71 »

Pozostaje wciąż pytanie czy kolega poprawnie mierzy. I czym?
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Pefronteam
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 08 wrz 2020, 14:32

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Pefronteam »

Cześć. Miernik yr1035
tkoko
Forumowicz
Posty: 4991
Rejestracja: 03 maja 2017, 8:07
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: tkoko »

Proponuję jeszcze raz sprawdzić testowo ogniwa ze skrajnymi wynikami rw 24 i 48 z dwa trzy razy. Podejrzewam zły kontakt sond przy pomiarze.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: Tooropek »

Bez przesady tkoko, źle przyłożone sondy mogą przekłamać wynik o kilka miliohmów a nie dwukrotnie...

Do autora:
Pokaż zdjęcia tych ogniw, jakie partie, jakie roczniki, bo za pewne jest tam spory mix.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2995
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Ogniwa nowe czy depakietowane?

Post autor: tas »

troche duzy ten przedzial RW Ci wyszedl. Dziwnie duzy, pisz do fotona na sklep@e-foton.pl po jakies szczegoly
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
ODPOWIEDZ