Złaczki do pakietów - jakie obciążenia prądowe??

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Esperak
Forumowicz
Posty: 105
Rejestracja: 16 kwie 2020, 17:06
Lokalizacja: Tychy/Lublin

Złaczki do pakietów - jakie obciążenia prądowe??

Post autor: Esperak »

Witam.

Za chwil parę będę kończyć budowę Pakietu 20s20p i w związku z tym zastanawiam się nad złączkami prądowymi do połączenia części pakietu miedzy sobą oraz połączenia pakietu z sterownikiem.

Jako że wyznaje zasade że jeśli coś robić to tak, żeby inni nie mogli tego potem ehh, to chce tak pomieszać złączki (ich rodzaje), aby nie było możliwości nic błędnie połaczyć, nawet jeśli ktoś będzie się bardzo starał :P . Do tego celu chce wykorzystać różne rodzaje złączy. zakładamy, że jeden biegun puszczamy jedną cała wtyczką. I tak w teori wszystkie 4 złaczki z poniższego zdięcia mają sumaryczną obciążalność prądową 180A ale jak to bywa, niekoniecznie teoria idzie w zgodzie z praktyką, macie jakieś doświadczenia z obciążalnością tych złaczy, może podpowiecie które się grzeją lub po prostu się nie sprawdzają????

Obrazek
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Złaczki do pakietów - jakie obciążenia prądowe??

Post autor: Umbur »

Najczęściej przy większych prądach daje się XT60 na 1 żyłę, bo zajmuje niewiele miejsca i teoretycznie może pociągnąć w sumie 120A.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Złaczki do pakietów - jakie obciążenia prądowe??

Post autor: AST034 »

XT60 albo 90 na laczeniach pieter aku, opisac. A na wyjscie mozesz dac tez XT90, zalezy jaki prad ma isc. Ja mam 4xXT60 obecnie (2x na minusie i 2x na plusie) i pod 170A jest spoko, nie grzeje sie. Przy podlaczaniu wystarczy myslec i opisac wtyczki i ciezko sie wtedy pomylic ;)
ap0f1s
Forumowicz
Posty: 558
Rejestracja: 03 maja 2017, 9:37
Lokalizacja: Kęty

Re: Złaczki do pakietów - jakie obciążenia prądowe??

Post autor: ap0f1s »

Sam używam 2x10awg na XT90 na jeden biegun do tych 150a. Nie miałem problemu. Pewnie wytrzymają więcej. Później stosuje już xt150 podwójne.
xt60 na jeden biegun też dają radę do 100a. Więcej nie testowałem.
Budowa pakietów lion, rowerów elektrycznych (Falcon, vektor, E-kross itp.)
Kontakt 513388355
Kilka moich konstrukcji
viewtopic.php?f=30&t=399
ODPOWIEDZ