Wymiana pakietu - obudowa bagaznikowa

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

Wymiana pakietu - obudowa bagaznikowa

Post autor: szalonyfacet »

Hej,

stary pakiet konczy zywot i chcialem wymienic go na nowy dokladajac troche ogniw jesli by weszlo. i tu moje pytanie. ile jestem w stanie wcisnac w obudowe tego typu. zdjecie pogladowe ale moja niemal identyczna. tez wsuwana od tylu w bagaznik:

Obrazek

wymiary po otwarciu to:

szerokosc: 133mm,
wysokosc: 37mm
glebokosc: 280mm

pakiet jaki tam jest nie wypelnia calosci. jest mocno oklejony jakas gruba sztywna folia wiec zakladam ze jest tam 7s5p lub 7s6p + BMS.

i teraz moje pytanie. ile tam wejdzie najwiecej ogniw, bo musze pewnie doliczyc izolacje i rozne takie + bms. Jestescie w stanie mi podpowiedziec ile tam wcisne?

i kolejne pytanie czy ukladac je tak:

Obrazek

czy tak:

Obrazek

Dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana pakietu - obudowa bagaznikowa

Post autor: WojtekErnest »

Ja w podobnym do tego typu wkladam max 60 szt czyli 10S6P ale bez koszyków. Robię jednolite moduly 9 x 6P a 10-ty to 4P+2P.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

Re: Wymiana pakietu - obudowa bagaznikowa

Post autor: szalonyfacet »

ok, dzieki. chyba pojde w 7s8p, a BMS wejdzie w ta szczeline na dole. bo obudowa jest tak wyprofilowana ze nad pakietem i pod pakietem jest komora powietrzna na przewody i tam moze wjesc tez bms, zawsze to kilkanascie km zasiegu wiecej i tylko 7 ogniw.

i do zgrewania to tez bez roznicy czy uklad pierwszy czy drugi. i robic pojedyncze modu;y ktory potem lutowac ze soba przewodem, czy jeden dlugi pakiet i "zlamac" go potem na tasme izolujac poszczegolne sekcje? Nic nie zaszkodzi takiej zlozonej tasmie?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5764
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Wymiana pakietu - obudowa bagaznikowa

Post autor: pxl666 »

Nie zaszkodzi ale z racji przewodzacej obudowy kup koszyki i dobrze zaizoluj żeby nic nigdy się nie zwarło do obudowy
Jak nie Masz rękawa to owin streczem i np tasma naprawcza typu duct tape
szalonyfacet
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 10 cze 2020, 14:10

Re: Wymiana pakietu - obudowa bagaznikowa

Post autor: szalonyfacet »

no wlasnie koszykow nie moge wlozyc. pomiedzy wloze tasme dwustronna izolacyjna by dac po milimetrze izolacji, bo ta obudowa ma 38 mm przeswitu a koszyki bo 20mm szt. i w dworz rzedach to kolo 40mm. poza tym obudowa od srodka po bokach i od gory i doly jest wylozona takimi padami co to izoluja i amortyzuja pakiet wiec to dodatkowe zabezpieczenie. plus chce dac jakis preszpan zeby to usztywnic i wzmocnic.

jedynie moje pytanie do was to:

Czy takie polaczenie jest ok? Bede bral z tego kolo 10-12 amper wiec i tych polaczen nie musi bcy duzo, ale czy i tak wystarczajaco. ogniwa w sekcjach beda polaczone w drabinke, czyli pionowo i poziomo. Jedynie sekcja 3 bedzie musiala byc "zlamana" bo chce je wcisnac jak na zdjeciu 2 z mojego pierwszego posta. Wiec musze zlamac ten pakiet i gorne zgrzeje tasma a dolne dwa ze soba polacze przewodem 2.5mm2 bo tasma leciec na wzdluz 2 sekcji ogniw to za dlugo mi sie wydaje. zerknijcie prosze na rysunek i powiedzcie czy to am rece i nogi.

Obrazek
ODPOWIEDZ