przebudowa pakietu

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dareus36
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 21 lis 2019, 10:09
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

przebudowa pakietu

Post autor: dareus36 »

Kolejne pytanie składam w Wasze ręce nie będąc pewnym czy to jest możliwe , a pomocne odpowiedzi upewniły mnie że jednak warto pytać .
Przebudowa kolejna roweru (x3) i robota z AKU ;
-czy jest możliwe przebudowanie posiadanego AKU wraz z BMS kontrolą celi itp i kto może polecić wykonawcę ?

-tak aby użyć gotowej obudowy z szyną do zdejmowania aku ale długiej i wąskiej jeśli takie są
-lub wykonać obudowę mocowaną na stałe
-uzyskując w ten sposób z posiadanego HL 700W 36V coś na przykład jak na rysunku (carrera titan lub podobne ) w zależności od ilości miejsca (preferowane pod ramą )
pozdr
Załączniki
titan.jpg
Dareus36
ORP Wilk RC
ORP Orzeł RC
b'twin hub
haibike sduro mid
carrera tsdz2b mid
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2054
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: przebudowa pakietu

Post autor: Tooropek »

Daj jakieś zdjęcie pakietu i konkretnie opisz co Cię interesuje. Napięcie pakietu 36V? 50 ogniw? Oczywiście, że da się przerobić, tylko jak masz ogniwa z depakietu to ostrożnie trzeba je wyszlifować i zgrzać ponownie. Do zrobienia ogólnie. Zrób sobie skrzynkę z laminatu albo sklejki, wydrukuj szablon koszyków plaster miodu i policz czy wejdzie pakiet z bmsem i dodaj zapas po 2/3mm na ewentualności które wynikną z układania przewodów itd.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
dareus36
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 21 lis 2019, 10:09
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: przebudowa pakietu

Post autor: dareus36 »

hej
mam standardowy HL ,który używam na co dzień i ma zrobione 8500 km . szukam kogoś kto ew rozmontuje pakiet (zgrzewany) i zgrzeje od nowa w inny układ/kształt.
aktualny rower już się rozpadł i pora na przebudowę .
skrzynkę/obudowę zrobię sam lub coś kupię na Al bo widziałem nowe długie obudowy .
pozdr
Załączniki
image1.jpeg
Dareus36
ORP Wilk RC
ORP Orzeł RC
b'twin hub
haibike sduro mid
carrera tsdz2b mid
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: przebudowa pakietu

Post autor: slow »

Pytanie tylko czy warto się bawić z odzyskiwaniem ogniw z pakietu który przejechał ponad 8k km i pewnie ma kilka lat.
Lepiej zmierzyć kondycję i realną pojemność i sprzedać podając te dane a sobie zrobić z nowych. Bedzie na lata.
Jakby co to kompletną pustą puszkę HL mogę odkupić.
Awatar użytkownika
dareus36
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 21 lis 2019, 10:09
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: przebudowa pakietu

Post autor: dareus36 »

hej
ma trzy lata , puszka połamana miejscami to bym za darmo dał ale nie jest idealna.
odzyskać bym chciał te aku ,trzyma nadal dobrze i tyle ile potrzeba to mi daje ,jeszcze z dwa lata pośmiga (choć zalany był nie raz:-) )
a teoretycznie usługę za pln pomiaru kondycji i pojemności wraz z przełożeniem do nowej obudowy to byś wykonał?
Dareus36
ORP Wilk RC
ORP Orzeł RC
b'twin hub
haibike sduro mid
carrera tsdz2b mid
Cord
Forumowicz
Posty: 152
Rejestracja: 04 lip 2021, 13:48

Re: przebudowa pakietu

Post autor: Cord »

8 tys km to przecież tylko 160 cykli ładowania na oko.
Dlaczego radzimy gościowi sprzedawać Aku przed połową deklarowanej żywotności?

To wyjście byłoby ok jeśli mógłby sobie pozwolić na zwiększenie pakietu - jeśli ma miejsce w nowej ramie.

Ja bym to rozebrał i polutowal na nowy kształt. Ale to ja 🤣
Ostatnio zmieniony 29 lip 2021, 19:21 przez Cord, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ