Dodatkowy akumulator do składaka elektrycznego?

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
marmez
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2021, 8:49

Dodatkowy akumulator do składaka elektrycznego?

Post autor: marmez »

Cześć.

To mój pierwszy post na tym forum :)

Mam pytanie, czy są jakieś sprawdzone metody dołączenia dodatkowego akumulatora?

Pytam, bo w elektryku (rower składak) jest akumulator w sztycy (25,2V; 7,8Ah; 196Wh) daje za mały zasięg (około 30km) a właściciel (znajomy) chciałby większy zasięg mieć. Myślałem o dołożeniu akumulatora na bagażnik w kasecie - są łatwo dostępne takie akumulatory.

Jednak fajnie było by móc korzystać z obu, albo mieć choćby jakiś przełącznik by raz korzystać z jednego a raz z drugiego, bo łączyć je za BMSami się boję, że elektronikę szlak trafi...

Jeszcze nie udało mi się rozkminić, jak na to forum dodawać zdjęcia, to na razie podrzucam link do galerii zewnętrznej ze zdjęciami.

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... RpYWxwY2ZR

Pozdrawiam
marmez
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Dodatkowy akumulator do składaka elektrycznego?

Post autor: slow »

Albo przełącznik wyboru jednego z nich albo oba wpięte na stałe.
Dołączanie jednego w dowolnym momencie do istniejącej i działajacej instalacji tylko przy identycznym stopniu naładowania co jest znacznym utrudnieniem.
marmez
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 15 wrz 2021, 8:49

Re: Dodatkowy akumulator do składaka elektrycznego?

Post autor: marmez »

Czytałem, że przy obu wpiętych na stałe może być problem z ich BMSami, bo każdy ma osobny i osobne ładowarki... Nie będzie problemu, że się z różną prędkością lądują? Albo, że będą ładowane "z drugiej strony"?

Prawdę mówiąc nie rozbierałem baterii tak bardzo by sprawdzić jak jest podłączone ładowanie do BMSa, ale jest wyłącznik nisko prądowy, który odcina prąd na wyjściu baterii, choć nie sprawdziłem, czy ładować wtedy też nie można.

O podpisaniu drugiego do instalacji nie myślałem, myślałem, że jeden będzie najpierw wyłączany i odpinany, a drugi akumulator podłączany zamiast pierwszego. Przełącznik byłby fajny, ale gdzie taki i to najlepiej niewielki znaleźć?
zielony71
Forumowicz
Posty: 1332
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Dodatkowy akumulator do składaka elektrycznego?

Post autor: zielony71 »

Ja tam się za bardzo nie znam, ale ktoś na forum pisał, że taki się nada:
https://allegro.pl/oferta/przelacznik-w ... 9835993944
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
ODPOWIEDZ