Jak naładować baterię Rih b1 v1

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
tropas
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2022, 22:01

Jak naładować baterię Rih b1 v1

Post autor: tropas »

Hej. Nie chcę zepsuć, a nie wiem jak naładować baterię. Kupiłem dla samej obudowy, a pokazuje 39V więc chciałbym naładować i potestować pojemność. Zdjęcia pod linkiem https://photos.app.goo.gl/7yRPHvpTCavK5ysf7
Napięcie jest na skrajnych pinach, oraz jak trzymam plus z miernika w pinie od plusa baterii i minusem dotykam pozostałych pinów to ten obok minusa pokazuje 37V, a kolejny 39V.
Gdzie podłączyć ładowarkę?
Z tego co widzę to do złącza idzie przewód od lampki i jeszcze jedna wiązka z chyba 4 kolorowymi przewodami która wchodzi do środka baterii. Są jeszcze 2 brązowe przewody które idą od transformatorka obok plusa i wchodzą do złącza.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1324
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Jak naładować baterię Rih b1 v1

Post autor: zielony71 »

Bateria w stanie "nieznanym" ma prawdopodobnie rozbiegane ogniwa, a nie wiadomo czy BMS jest sprawny, więc proste podłączenie do ładowarki grozi pożarem, wybuchem itp.
Żeby w ogóle próbować to trzeba by znaleźć wyprowadzenia poszczególnych "pięter", z których każde ma napięcie w zakresie 3-4,2V. Powinno ich być 10. Wtedy każde piętro ładować indywidualnie do 4,2V. Na tych zdjęciach czegoś takiego nie widać. Spróbuj rozkręcić drugą stronę (pod lampą) i wrzucić zdjęcia jak to wygląda.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak naładować baterię Rih b1 v1

Post autor: WojtekErnest »

Wielopinowe złącze może sugerować że poza BMS/balansera jest tam zintegrowany CAN do firmowego displaya. Więc jeśli chodzi o zwykłe podladowanie ogniw, to raczej trzeba pozbyć się nieznanej elektroniki.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
tropas
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 19 mar 2022, 22:01

Re: Jak naładować baterię Rih b1 v1

Post autor: tropas »

Dzięki za odpowiedzi :)
Od strony lampy również niewiele widać (dodałem zdjęcia do linku z pierwszego posta), tylko kable od lampy i bezpiecznik od uwaga: GNIAZDA ŁADOWANIA :)
Nie zauważyłem go wcześniej bo jest mało widoczne, ale jest zwykle okrągłe gniazdko chyba 5mm z bolcem i pasuje ładowarka 42V od hulajnogi. Po podłączeniu ładowarki normalnie reaguje tzn. napięcie się powoli podnosi. Czy bardzo ryzykuję ładując ją? Mogę to zrobić na zewnątrz dla bezpieczeństwa. Obawiam się, że próby dostania się do bmsa przyniosą zniszczenia, bo silikonu nie żałowali i żeby dalej się dostać musiałbym użyć rozwiązań siłowych...
ODPOWIEDZ