[Bosch] Powerpack 400 nie ładuje.

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Puklus
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2021, 21:41

[Bosch] Powerpack 400 nie ładuje.

Post autor: Puklus »

Witam.

Mam baterie z taką usterka. Po podłączeniu ładowarki, przekaźnik ja załącza, ładuje ok 10 sec, po czym rozłącza. Bateria sama w sobie jest sprawna.
Miałem ja na 2 kreskach, po czym zjechałem do jednej, ok 5km zasięgu, i podłączyłem do ładowania. Mrugało jak opisałem. Próbowałem kilka razy odpiąć wtyczkę i podłączyć ponownie, efekt taki sam. W końcu ją zostawiłem i zapomniałem o niej. Naładowała sie do ponad połowy.

Jest to do naprawienia bądź oszukania w jakiś sposób ??
zielony71
Forumowicz
Posty: 1298
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: [Bosch] Powerpack 400 nie ładuje.

Post autor: zielony71 »

Naprawić da się prawie wszystko, tylko nie wiadomo czy jest to opłacalne.
Jeżeli bateria jest w miarę nowa, a dodatkowo masz chęć i podstawowe umiejętności, żeby zrobić to samemu, to szanse znacznie rosną. Z tego co kojarzę, to na OLX widziałem takie baterie w cenie 400-500 zł z wydrukiem z testu pojemności, więc jeśli już przedtem bateria była taka sobie, to nie warto jej naprawiać.
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Bosch] Powerpack 400 nie ładuje.

Post autor: WojtekErnest »

Bosch ma blokujacy się BMS, więc jeśli JESZCZE sie trwale nie zablokowal, to może się uda (po rozebraniu) ładować pojedyncze cele ładowarką do Liion. Czyli sprawdzic te pozycje z najnizszym napieciem.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Puklus
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 31 sie 2021, 21:41

Re: [Bosch] Powerpack 400 nie ładuje.

Post autor: Puklus »

WojtekErnest pisze:
24 kwie 2022, 8:02
Bosch ma blokujacy się BMS, więc jeśli JESZCZE sie trwale nie zablokowal, to może się uda (po rozebraniu) ładować pojedyncze cele ładowarką do Liion. Czyli sprawdzic te pozycje z najnizszym napieciem.
Jednego takiego powerpacka rozbierałem i jeżeli każda jest zrobiona tak samo to rozebranie i gmeranie w środku jest bardzo trudne, bo kable sa krótkie.

A słyszał ktoś może o emulatorach baterii do boscha ? Bo wiadomo silnik nie ruszy na lewej baterii, kupno nowej jest drogie, a nawet jeżeli padnie elektronika w dobrej pojemnościowo baterii to ona ciągle jest dobra. Na pewno jest prosty sposób na wsadzenie emulatora który by symulował odpowiednią baterię, tylko bardzo ciężko znaleźć info na ten temat.

W ostateczności można sobie zrobić z 10 powerbanków do telefonu :lol:
TerryFox
Forumowicz
Posty: 162
Rejestracja: 05 gru 2019, 12:10

Re: [Bosch] Powerpack 400 nie ładuje.

Post autor: TerryFox »

Bosch ma bardzo zamkniety i wredny system.. wiem bo tez mam :P Proba gmerania konczy sie czesto zbrickowaniem baterii z powodu umyslnego blokowania BMWu o ktorym wspomnial Wojtek. Emulatora niestety jeszcze nie widzialem, ktos kto cos takie wymysli, albo sposob na "unormalnienie" BMSa zostanie bogatym czlowiekiem ;)
sado151
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2019, 19:31

Re: [Bosch] Powerpack 400 nie ładuje.

Post autor: sado151 »

Witam,
Panowie a czy ktoś z Was wie co jest we wtyczce trzy pinowej w BMS w wyżej wymienionej baterii?
ODPOWIEDZ