Bateria z hoverboarda - dodanie gniazda ładowania

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
ZaQ_1
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:27

Bateria z hoverboarda - dodanie gniazda ładowania

Post autor: ZaQ_1 »

Rozbieram sobie hoverboarda trafionego ostatnio po taniości i chcę dodać gniazdo ładowania do pakietu.
Fabrycznie wyjście xt60 z pakietu jest przylutowane do pól C- (minus ładowania?) i plusa pakietu.
Pole P- (minus wyjścia?) zostaje puste.
Czy dobrze kombinuję żeby minus wyjścia przylutować na pole P-, minus gniazda ładowarki na C-, plus gniazda ładowarki na plus pakietu?
Czy lepiej zostawić jak jest i dorobić tylko przelotkę z xt60 na gniazdo ładowania?
bateria.jpg
Bateria będzie zasilać kosiarkę ale to raczej bez znaczenia
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Bateria z hoverboarda - dodanie gniazda ładowania

Post autor: Tooropek »

Dolutuj do + i C- cienkie przewody i zrób oddzielną wtyczkę do ładowarki. Bms jest ze wspólnym portem ład/rozład.

P- jest nie używane bo taką budowę ma bms choć za pewne to wyjście jest zrównoleglone z C-.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ZaQ_1
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 25 wrz 2019, 21:27

Re: Bateria z hoverboarda - dodanie gniazda ładowania

Post autor: ZaQ_1 »

Jako, że nie znalazłem żadnej sensownej obudowy w swoich zapasach to zdecydowałem się nie dolutowywać gniazda ładowania. Za duże ryzyko przypadkowego zwarcia, szczególnie że to nie ja będę tego używał. Zrobiłem przelotkę z xt60. Na pakiecie obkurczyłem dwie warstwy PET i doprawiłem taśmą klejącą.
Z kosiarki odkręciłem przegrodę z gniazdem na fabryczne aku i wydrukowałem w zamian zaślepkę. Dzięki temu zyskałem wystarczająco miejsca żeby zmieścić pakiet. Kosiarka działa.
bateria2.jpg
ODPOWIEDZ