Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
luk_luk
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:54

Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: luk_luk »

Czesc. Posiadam od dłuższego czasu baterie bidonową 13s5p i ostatnio jak jeżdżę to zaczęła mi się wyłączać przy ok 51 v tak że nie mogłem jej ponownie uruchomić. Dopiero jak wzbudziłem ją ładowarką to napiecie wracało. postanowiłem ja rozkerecic i woltomierzem sprawdziłem że z ogniw wychodzi do bms 51 v natomiast od bms 0 v. Prawdopodobnie uszkodzony jest bms. Czy znacie kogoś lub jakąś firmę która podjęła by się wymiany bms wysyłkowo lub w rejonie Trójmiasta?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: Eryk »

Nie koniecznie bms uszkodzony. Może być problem którejś z sekcji ogniw. Trzeba wszystko sprawdzić i się upewnić zanim wyrok padnie na bms
luk_luk
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:54

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: luk_luk »

A sprawdzić sekcje należy w taki sposób?.
1. naładować akumulator
2. odłączyć złącze balansera
3. zmierzyć napiecie w złączu b0 z b01, b01 z b02, bo2 z bo3 itd.
4. powinno wskazywać ok 4.15
Dobrze zrozumiałem z poradnika Tasa?
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: gość »

Tak, najważniejsze żeby napięcie na każdej sekcji było takie jak na pozostalych.
Uważaj żeby podczas pomiarów nie zrobić zwarcia.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: Goliath »

Zrób ten sam pomiar ogniw przy "wyłączeniu" przez bms kiedy napięcie będzie miało wartość tych 51V. Jak jakąś sekcja leży... to pewnie będziesz widział.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: Dede »

13S i wyłącza prąd przy 51V to prawie naładowany akumulator bo 100% jest 54,6V to przy 51V będzie koło 85%.
Polecam nie ładowanie akumulatora i nie używanie go bo akumulator ma takie rozjazdy że nie powinno go użytkować, sprawdzić pierwszej kolejności od razu jakie są napięcia na wszystkich celach.
Najlepiej od razu był napisał na forum jakie są napięcia na celach my ocenimy jak to się przestawia.
luk_luk
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:54

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: luk_luk »

Dzięki za pokierowanie właśnie sprawdziłem sekcje b0-1 ma 4.08 v , b1-b2 3,03 v a reszta rowno trzyma 4,08 lub 4,09 v . To chyba coś pomiędzy b1 a b2. Jak ja mogę to naprawić?
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: Eryk »

Z jakich ogniw złożony pakiet? Wygląda że sekcja umiera. Można ją doładować i wyrównać oraz obowiązkowo obserwować. Jak jest upływ to konieczne do wymiany
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: Dede »

Spróbować naładować sekcje b1 i b2 ładowarką modelarską i wyrównać do pozostałych ogniw do tych 4,09V.
Jak pakiet będzie wyrównany pojechać na jazdę próbną zobaczyć ile km robisz max i jak BMS wyłączy prąd sprawdzić ponownie sekcje napięcia czy na wyładowanym napięcia są podobne do pozostałych.
Jeśli będą podobne napięcia można ładować i użytkować akumulator i sprawdzać obserwować te dwie sekcje.
Jeśli na wyładowanym będzie za duża różnica napięcia i objawy mniejszej pojemności sekcji b1 i b2 to nie ładować i nie używać akumulatora bo się nadaje do naprawy wymiany sekcje które odbiegają od postach.
luk_luk
Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 17 maja 2020, 15:54

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: luk_luk »

Kurcze jesteście Super. Kupuje ładowarkę i będę się bawił. Jesteście mega skarbnicą wiedzy dzieki bardzo i pozdrawiam
m_turcza@op.pl
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 19 kwie 2022, 17:23

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: m_turcza@op.pl »

A jeżeli chodzi o wymianę sekcji to trzeba wszystko rozmątować? W bidonówce hailong koszyk jest 1 do wszystkich baterii . Jest jakiś patent żeby wyciągnąć tylko uszkodzone ogniwa?
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2028
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Bateria bidonowa 13s5p wymiana bms

Post autor: Tooropek »

Przy wymianie sekcji zrywasz blachy tylko z danych dwóch sąsiadujących sekcji po obu stronach i wyciągasz ogniwa przez wyłamanie zabezpieczeń w koszyku od strony MINUSA. Biegun ujemny ogniwa nie potrzebuje zabezpieczeń a po ponownym zgrzaniu ogniwa siedzą sztywno.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ