Wymiana akumulatora na Li ion w autku dziecka 24V

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Kilbos
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 18 sie 2019, 17:08

Wymiana akumulatora na Li ion w autku dziecka 24V

Post autor: Kilbos »

Witam wszystkich pasjonatów,

Akumulator żelowy 24V padł po dwóch latach eksploatacji w autku dziecka i z racji że mam wykonaną zgrzewarkę do ogniw postanowiłem jej użyć i zbudować akumulator na bazie ogniw Li ion 18650.

Mam kilka pytań praktycznych do osób z większym doświadczeniem i prosiłbym o udzielenie kilku wskazówek.

Pakiet chciałbym wykonać 7s4p dla prądu maks. 25A, taki bezpieczenik automatyczny mam aktualnie przy akumulatorze żelowym i to jest moja pierwsza wątpliwość czy tak ma być. Czy lepiej wykonać pakiet na 30A a dołożyć ten bezpiecznik automatyczny 25A?

Za ogniwa niechciałbym przepłacać i znalazłem ofertę dla EVE 2900mah 10A nowe depakiety, rok 19, cena 7zł. Czy gdzieś indziej kupić coś innego kupić lepiej?

Gdzie najlepiej zakupić BMS, jakiej firmy, jaki typ?

Macie jakiegoś sprzedawcę na allegro gdzie kupię dodatkowe akcesoria (koszyczki, preszpan, końcówki, złączki XT itp.)

Dziękuję za wszystkie merytoryczne odpowiedzi.
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Wymiana akumulatora na Li ion w autku dziecka 24V

Post autor: gość »

Lepiej żeby pakiet miał większą wydajność prądową niż bezpiecznik.
Tanie ogniwa?
Na przykład tu.
https://e-foton.pl/
Kilbos
Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 18 sie 2019, 17:08

Re: Wymiana akumulatora na Li ion w autku dziecka 24V

Post autor: Kilbos »

Ogniwa kupiłem LG MH1 będę budował pakiet 7s4p. Tylko problem mam z BMSem 30A nigdzie go nie potrafię kupić, jedynie Chiny ale niechciałbym czekać 2 miesiące. Może ktoś polecić sklep w Polsce?

Pojedyncze ogniwo ma 10A prądu ciągłego a w pakiecie jaki przyjmuje się współczynnik?
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Wymiana akumulatora na Li ion w autku dziecka 24V

Post autor: Mr.Freeman »

Mam na zbyciu 4-13s symetryczny na 30A właśnie jak byś był zainteresowany. PW
ODPOWIEDZ