Ładowanie bidonu na stacjach bosh w trasie

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Maku
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 15 sie 2022, 22:39

Ładowanie bidonu na stacjach bosh w trasie

Post autor: Maku »

Cześć,

trochę mało czasu na przygotowania ewentualne, ale może nie zaszkodzi zapytać. Mam klasyczny bidon 48V na 3pin XLR. Bosh posiada darmowe (to w sumie mało ważne) stacje ładowania ebike: https://www.bosch-ebike.com/en/service/powerstations# Ale niestety tylko ładuje to aku Bosh, co jest w sumie zrozumiałe.

Jednak pomyślałem sobie, że jest możliwy taki myk: kupię uszkodzoną baterię bosh, wyjmę z niej gniazdo i zlutuję sobie przejściówkę. Pytanie czy to zadziała? Cwani są, pewnie zrobili jakąś linię komunikacji miedzy zasilaczem a bateria, ale może warto zapytać czy to jest w ogóle możliwe? Za równy miesiąc mykam na kilku-dniową traskę w Niemczech, gdzie co kawałek mam te stacje, przynajmniej wg ich mapki. No to by rozwiązało wszystko jakby zadziałało. Albo przerzucić cele z bidonu do obudowy bosh, pytanie zaś, czy zadziała sterownik Balanga (BBS02 750W) z takim źródłem zasilania. To znaczy pewnie może i zadziała jeżeli tylko sterownik baterii zapoda napięcie bez komunikacji. Nie mam pojęcia jak to jest zrobione tam.

Ewentualnie jest jeszcze https://chargemap.com/pass, ale nie korzystałem. Może ma ktoś z tym jakieś doświadczenia? Pokazuje niby, że niektóre stacje mają 230V w zwykłym typowym gniazdku.
Awatar użytkownika
Eryk
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:18
Lokalizacja: Wadowice

Re: Ładowanie bidonu na stacjach bosh w trasie

Post autor: Eryk »

Bosch to zamknięte środowisko. Nici z twoich planów. Nie pokombinujesz z bosch.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ładowanie bidonu na stacjach bosh w trasie

Post autor: WojtekErnest »

Mogą byc stacje z gniazdem zwyklym sieciowym 230V, ale dostep do niego, napięcie może byc związane z aplikacja, ktira po oplaceniu otworzy zamek l lub załączy napiecie.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ