BMS 10S 35A

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aditech.pl
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 11 mar 2022, 20:38
Lokalizacja: Zabrze

BMS 10S 35A

Post autor: aditech.pl »

Witam ostatnio miałem drobny problem z popularnym bms 10s 35A który jest oparty o DW01A jako układy ochronny oraz hy2213 jako balanser ,problem okazał się głupi bo jedna kuleczka cyny zwarła sterownaie bramki z masa ale przejrzałem schematy aby zrozumieć od czego zacząć diagnozę i jest jeden element którego nie mogę zrozumieć w tym bms do czego jest ten tranzystor zaznaczony na schemacie ,nie wiem nawet za co on opodpowiada ,może ktoś bardziej uczony mnie wyjaśni
Załączniki
do czego jest ten tranzystor jaką funkcję pełni bo ten obok gdy dostanie sygnał wysoki da masę na bramkę mosfetów mocy  i rozłączy odbiornik  a ten zakreślony  ?
do czego jest ten tranzystor jaką funkcję pełni bo ten obok gdy dostanie sygnał wysoki da masę na bramkę mosfetów mocy i rozłączy odbiornik a ten zakreślony ?
slow
Forumowicz
Posty: 522
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: BMS 10S 35A

Post autor: slow »

Na moje oko ograniczenie prądowe. Zwiera bramki mosfetów do masy jeśli napięcie na bocznikach oraz przewodzących mosfetach nadmiernie wzrośnie. Jak go wywalisz BMS będzie działał prawidłowo ale bez zabezpieczenia nadprądowego.

Masz cały schemat tego czy tylko ten fragment?
Awatar użytkownika
aditech.pl
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 11 mar 2022, 20:38
Lokalizacja: Zabrze

Re: BMS 10S 35A

Post autor: aditech.pl »

Mam cały schemat ale on potem tylko buduje sie szeregowo dalej nic więcej co tu widać nie ma ,hy2210 ,zabezpiecza przed zwarciem ,przeciążeniem przeładowaniem itp za pomoca Q7,Q9 .Q8 jak patrzyłem na różne bms czasem jest czasem nie dlatego mnie to dziwi ,ale możesz mieć rację to może być rodzaj dodatkowego zabezpieczenia w wersji takiej ala analogowej jeśli by coś poszło nie tak i hy2210 nie zadział to ostatecznie te wytworzone napięcie bocznikowe między b- a p- może wytworzyć kilka V na bramkę tranzystora q8 ,który przyblokuję mosfety
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: BMS 10S 35A

Post autor: WojtekErnest »

Przeladowanie NAPIECIOWE na pojedynczych ogniwach to jedno zabezpieczenie, a sprzężenie zwrotne dające sygnal przy nadmiernym PRĄDEM całości, to drugie zabezpieczenie typowego BMS-a
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ