Akumulatory w rowerach z Chin - na co uważać przy kupnie, ewentualne poprawki po niedoróbkach fabrycznych

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Akumulatory w rowerach z Chin - na co uważać przy kupnie, ewentualne poprawki po niedoróbkach fabrycznych

Post autor: T_polowy »

Witam.

Jestem nowy w temacie ebików a chcciałbym się rozeznać na czym klękają aku "made in China" jakie wykazują defekty?

Na przykład czy warto rozebrać taki akumulator i dajmy na to sprawdzić zgrzewy i ewentualnie poprawić?

Na co zwracać uwagę przy zakupie?

Czego pilnować przy eksploatacji?
gość
Forumowicz
Posty: 433
Rejestracja: 20 maja 2019, 22:28

Re: Akumulatory w rowerach z Chin - na co uważać przy kupnie, ewentualne poprawki po niedoróbkach fabrycznych

Post autor: gość »

Kupując w Chinach bierzemy kota w worku.
Nic nie musi się zgadzać.
Nawet ilość ogniw.

Normą jest zawyżanie pojemności.
Stosowanie słabej jakości taśmy do zgrzewania ogniw.
Jeśli ktoś ma możliwości żeby sprawdzić rzetelność opisu i udowodnić ewentualne rozbierzości a później negocjować to może kupić w Chinach.
Awatar użytkownika
T_polowy
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 27 mar 2023, 22:12

Re: Akumulatory w rowerach z Chin - na co uważać przy kupnie, ewentualne poprawki po niedoróbkach fabrycznych

Post autor: T_polowy »

Raczej przymierzam się do zakupu ale nie aku w Chinach jako tako, tylko rower u Chińczyka z Allegro w firmie (uwaga...) : shen zhen shi fu yue ke ji you xian gong si shen zhen shi long gang ... bla bla bla ... :)

Więc poważnie liczę się z tym że trzeba będzie rozebrać pakiet i zobaczyć z czym mam do czynienia i zrobić poprawki.

BTW
Ciągle widzę motyw z tą taśmą, jakie wady masz na myśli przez taśmę słabej jakości, no i jak wygląda jakościowo sprawa ze zgrzewami ?
matti5353
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2023, 22:55

Re: Akumulatory w rowerach z Chin - na co uważać przy kupnie, ewentualne poprawki po niedoróbkach fabrycznych

Post autor: matti5353 »

Mam foty baterii z Fatbike Bezior. Wg. mnie bateria jest lepiej wykonana niż nie jeden pakiet Rodzimych producentów z olx. Słaby tylko bms bez balansowania wsadzili, ale to raczej kwestia miejsca a nie oszczędność. Ogniwa nie najgorsze, średnia półka. Dodam że bateria cały czas dobrze się trzyma, po roku i ok. 2000km.
MD1971
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2023, 15:55
Kontakt:

Re: Akumulatory w rowerach z Chin - na co uważać przy kupnie, ewentualne poprawki po niedoróbkach fabrycznych

Post autor: MD1971 »

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na pojemność akumulatora i zasięg, który można osiągnąć na jednym ładowaniu. Warto upewnić się, że pojemność akumulatora jest wystarczająca dla twoich potrzeb, a zasięg jest wystarczający dla Twojego typu jazdy.

Po drugie, zwróć uwagę na jakość wykonania i zastosowane materiały. Wiele chińskich producentów oferuje tanie rowery elektryczne, ale czasem kosztem jakości materiałów, takich jak słaba jakość aluminiowych ram czy słabe ogniwa w akumulatorze. Warto sprawdzić opinie innych użytkowników, aby upewnić się, że dany model jest dobrze wykonany i posiada dobre parametry.

Po trzecie, warto upewnić się, że rower ma odpowiednie certyfikaty, takie jak CE czy RoHS, które potwierdzają zgodność z wymaganiami bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Należy również upewnić się, że rower ma gwarancję, aby uniknąć problemów w przypadku awarii.

Jeśli chcesz kupić rower z Chin, ważne jest również, aby wiedzieć, jak dokonać ewentualnych poprawek po niedoróbkach fabrycznych. W zależności od umiejętności i doświadczenia, możesz dokonać poprawek samodzielnie lub udać się do specjalisty. Najczęstszymi problemami są luźne połączenia, niedziałające hamulce, słabe oświetlenie czy niewłaściwe ustawienie akumulatora.
Awatar użytkownika
DumBum
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: 03 cze 2022, 1:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Akumulatory w rowerach z Chin - na co uważać przy kupnie, ewentualne poprawki po niedoróbkach fabrycznych

Post autor: DumBum »

Czasami da się trafić, kiedys kupiłem aku w bidonie hailong z ali w zestawie z bafangiem 500W, jezdziłem bez problemu 5 lat ( 3 intensywne), a potem aku zdechł po zimie. Już nie pamietam ile kosztowało ale mało :lol: wiec czasem się uda. Zasięg też byl nie najgorszy.
Kona stinky 16s8p kls7218s mxus 3k-turbo 7kw :D
ODPOWIEDZ