Bateria Greencell dm1591708 bms nie podaje napięcia i nie przyjmuje ładowania

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
mateusz726642
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2023, 23:53

Bateria Greencell dm1591708 bms nie podaje napięcia i nie przyjmuje ładowania

Post autor: mateusz726642 »

Mam baterie ze skutera Junak.
Pracowała normalnie ale miała słabe zasięgi i rozładowałem ja na maxa po czym nie wstała.
Nie ładuje się i nie oddaje napięcia.
Naładowałem zestaw poza bmsem ale nic to nie zmieniło. Ogniwa nie odbiegają napięciowo poza 0.10V
Po podłączeniu multimetru na wyjście z bmsa napięcie jest kilka V niższe niż na ogniwach i spada podczas pomiaru o kilka V jeszcze.
Pytanie czy da się to ożywić i czy jest sens lub czym to zastąpić?

W takich bateria nie czuję się pewnie.
Wiem że mosfet według katalogu ma max natężenie 140A ponad tak więc chcieć zamienić n ainny to trzeba szukać jakiegoś 150A, dobrze myślę?
Załączniki
IMG_20230511_235516.jpg
slow
Forumowicz
Posty: 525
Rejestracja: 16 mar 2018, 14:41
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Bateria Greencell dm1591708 bms nie podaje napięcia i nie przyjmuje ładowania

Post autor: slow »

Siedziałem kiedyś długo nad podobną.
Odczytywałem nawet dane z układów nadzorujących BQ....
Niestety blokada była w procesorze zapamiętana.

Spróbuj zewrzeć P z B i zobacz czy zacznie ładować i czy motor będzie działał. Sprawdź czy jest jakiś kabel do komunikacji baterii z motorem.
Jeśli bateria z motorem lub ładowarką dogaduje się jakoś to zmiana BMS'a na uniwersalny nic ci nie da bo motor i tak się nie włączy.
mateusz726642
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 18 kwie 2023, 23:53

Re: Bateria Greencell dm1591708 bms nie podaje napięcia i nie przyjmuje ładowania

Post autor: mateusz726642 »

Nie ładuje po zwarciu PB. Już próbowałem jakiś czas temu. W Moto nic nie ma do połączenia z baterią. Jest tylko obwodem zasilania i nic więcej.
ODPOWIEDZ