Melex/mobitrax/rocket/porada

Dział zawiera tematy związane z akumulatorami, ładowarkami oraz BMSami
ODPOWIEDZ
Mathew9904
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2021, 17:06

Melex/mobitrax/rocket/porada

Post autor: Mathew9904 »

Witam wszystkich potrzebuje porady. Mianowicie posiadam melexa 986 48v bez aku i teraz wlasnie rozgladam sie za nimi wcześniej jezdzil na trojanach t125 jednak sa dosyć drogie a ja dopiero zaczynam moja przygode z melexami ale wpadły mi w oko 2 modele aku jednak nie moge znaleźć nigdzie o nich opinii co o nich sądzicie dadam ze melex bedzie jezdzil dlugie trasy od rana do wieczora wolnym tempem a te akumulatory to Rocket L105 vs Mobitrax 6v 225Ah GC2
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Melex/mobitrax/rocket/porada

Post autor: gienek333 »

Jak chcesz to mam aku Li-ion 160 Ah, 48V (14S), waga ok 54kg, cena 4000 pln.
Mathew9904
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: 25 lut 2021, 17:06

Re: Melex/mobitrax/rocket/porada

Post autor: Mathew9904 »

Dzieki ale wydaje mi sie ze to trochę za male aku melex bedzie dużo jezdzil z 8 osobami na pokladzie dlugie trasy i chcialbym się dowiedziec czy ktos moze wie cos na temat tych powyżej aku bo zależy mi również aby byly nowe
Patriko
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 30 kwie 2017, 9:20
Lokalizacja: Konin

Re: Melex/mobitrax/rocket/porada

Post autor: Patriko »

Nikt Ci nie powie czy te żele są coś warte bo 95% ludzi tutaj jeździ na li-lonie i każdy który staje przed wyborem lit vs żelowe kloce wybiera lit. Jakbyś miał jakieś dane ile Wh zużywasz w ciągu dnia łatwiej byłoby dobrać odpowiedni akumulator.
Awatar użytkownika
Mr.Freeman
Forumowicz
Posty: 67
Rejestracja: 16 maja 2019, 10:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Melex/mobitrax/rocket/porada

Post autor: Mr.Freeman »

Jeszcze się okaże , że na tych litowych 160Ah od kolegi zrobisz więcej jak na nowych żelach 225Ah. Do tego dochodzi możliwość ich szybkiego doładowania. Niższa masa melexa to też większy zasięg będzie. Większa żywotność akumulatora nawet kilkukrotnie.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Melex/mobitrax/rocket/porada

Post autor: gienek333 »

Jeżdżę melexami od 2003r. Na początku miałem kiepskie aku, to dołożyłem drugi zestaw (36V więc dodatkowo 180 kg) i już dobrze wiem, że większa pojemność to większy zasięg, a większa masa to mniejszy zasięg ;) :idea: . Co do aku Li -ion to co mam jest teoretycznie nie używane (ja zrobiłem jeden nie pełny cykl testowy), bez bms wszystkie sekcje równo trzymają. Możesz nabyć zestaw 240 Ah za 6000 zł. Aku miały iść na miasto, ale w Krakowie melexy stoją :( .
goliatek
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2021, 19:15

Re: Melex/mobitrax/rocket/porada

Post autor: goliatek »

cześć , znalazłeś akumulatory ? . Mam sprawdzone firmowe ogniwa LiFePO4 ,
to jedne z najwydolniejszych ogniw , każde z nich ma 20Ah i 3,2V ,waży ok
0,5kg , mozna z nich poskładać każdy akumulator i o każdej pojemności
,łaczymy je w szereg a potem równolegle , jedno ogniwo to koszt tylko ok
50zł . potrzebna jest do nich odpowiednia ładowarka , ale mysle warto z
nich poskładać lekki , mały i bardzo wydajny akumulator , mogę podesłac
kontakt
ODPOWIEDZ