MPe - Mózg Pojazdu elektrycznego od Marka / bikel.pl

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
złoty

Re: MPe - Mózg Pojazdu elektrycznego od Marka / bikel.pl

Post autor: złoty » 08 paź 2019, 21:59

Będzie wersja na lewą stronę kierownicy?

Awatar użytkownika
muppett
Kontakt:

Post autor: muppett » 09 paź 2019, 8:06

Początkowo miałem w planach wdrożyć wersję lewą, ale zainteresowanie tą alternatywą jest bardzo małe, dlatego na razie jej nie realizuję. Zdecydowanie większe zapotrzebowanie jest na większy wyświetlacz i stąd sporą część czasu poświęcam nad dodaniem innego, większego, centralnego, kolorowego wyświetlacza do systemu MPe - być może na początku roku będę mógł powiedzieć coś więcej w tej sprawie :)

Awatar użytkownika
Iceman

Post autor: Iceman » 09 paź 2019, 18:02

muppett pisze:
09 paź 2019, 8:06
...większy wyświetlacz i stąd sporą część czasu poświęcam nad dodaniem innego, większego, centralnego, kolorowego wyświetlacza do systemu MPe - być może na początku roku będę mógł powiedzieć coś więcej w tej sprawie :)
Marek mam nadzieję, że planujesz to zrobić tak aby można go było dołożyć do obecnie sprzedawanych zestawów :?:

Awatar użytkownika
muppett
Kontakt:

Post autor: muppett » 09 paź 2019, 18:34

Marek mam nadzieję, że planujesz to zrobić tak aby można go było dołożyć do obecnie sprzedawanych zestawów :?:
Tak, na 95% będzie taka możliwość. Nie chcę narazie mówić za dużo bo jeszcze za wcześnie na to ;)

Awatar użytkownika
krzychu666

Post autor: krzychu666 » 09 paź 2019, 21:02

Cieszy to że pracujesz nad MPe z większym ekranem bo takich ślepaków jak ja jest sporo w PL i EU
chińskie dziadostwo QS 35H 18S 35ah 50 A, MAXIM /złom PL /MAXUS 500W 14S 20ah 25A

Awatar użytkownika
Iceman

Post autor: Iceman » 14 paź 2019, 13:00

Napisałem parę słów o tym komputerku w temacie mojego roweru, jednak nie wiem czy wszyscy tam dotrą więc wklejam również tutaj cześć z mojego postu, która dotyczy MPe.

Kupiłem go chyba jako jeden z pierwszych po oficjalnym wprowadzeniu na rynek. I to była trafna decyzja. Do tej pory zrobione na nim ok 360 km. Komputerek spełnia praktycznie wszystkie z moich oczekiwań jakie stawiałem przed takim urządzeniem. Używam i porównuję z EV computerem jaki mam w drugim rowerze (swoją drogą też fajny komputerek). Jednak mi przede wszystkim zależało na rozbudowanym systemie wspomagania PAS. W rowerze mam napęd na pasku zębatym i zastosowane przełożenie pozwala mi aktywnie wspomagać do ok 15km/h. Jednak właśnie dzięki zastosowaniu Mpe i odpowiednim ustawieniom parametrów PAS mam to tak ustawione, że przy spokojnym kręceniu korbą rower osiąga w bardzo płynny sposób żądane prędkości. Dla mnie to duży + tego urządzenia. Poza tym możliwość przełączania miedzy trybami wspomagania, aktywacja/dezaktywacja manetki, monitoring parametrów jazdy i temperatury, komunikacja bluetooth z telefonem, aplikacja wyświetlacza (z parametrami), ustawień wewnętrznych i super wsparcie autora projektu (wsparcie merytoryczne, rozwijanie produktu, aktualizacje softu itp.) to dodatkowe plusy. Zapowiada się również, że niedalekiej przyszłości pojawi się duży kolorowy wyświetlacz, wiec mimo nie najniższej ceny to bardzo fajne zbudowane urządzenie jakie można zastosować w elektryku. Małym minusem jest słaba czytelność wbudowanego wyświetlacza w słońcu (powinno się to zmienić po zastosowaniu dużego zewnętrznego wyświetlacza). Jeżeli ktoś zastanawia się nad jego kupnem i chce zastosować dodatkowo system PAS + manetka to ja mogę polecić we współpracy z Sabvotonem ML60 działa bardzo dobrze.

Awatar użytkownika
muppett
Kontakt:

Post autor: muppett » 15 paź 2019, 7:32

Dziękuję Iceman za opinię! Tobie gratuluję projektu, z którego jesteś zadowolony :)

Zachęcam kolejne osoby do opisania swoich wrażeń z użytkowania MPe.
Wszystkie opinie pozwalają na ciągłe doskonalenie produktu, a innym przybliżyć się lub oddalić od zakupu.
Wiem, że nasz naród mało wylewny, gdy dzieje się dobrze, a bardziej rozmowny, gdy dzieje się źle ;)
Mam nadzieję, że i w tym przypadku tak jest :)

złoty

Post autor: złoty » 3 godziny temu (wczoraj, 21:25)

Zdecydowanie lepsza opcja :) więc tylko czekać. Nie wiem jaki masz pomysł ale moim skromnym zdaniem by zachować minimalistyczny styl świetnie by pasował wyświetlacz w tym stylu Shimano STEPS E8000
Załączniki
shimano_steps.jpg

ODPOWIEDZ