Manetka kciukowa - wąska

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
Awatar użytkownika
michaS
Forumowicz

Re: Manetka kciukowa - wąska

Post autor: michaS »

cyklista pisze:
17 cze 2020, 8:46
kabel u dołu to kolizja albo z hamulcem albo z przerzutkami
nie każdy ma przerzutki :) i raczej montowałbym to na 3/4 zaciśniętego palca na gripie więc i z hamulcami bez problemu ... no ale jak nie będzie to szkoda :P
djmarco83
Nowicjusz

Post autor: djmarco83 »

Pisze się na jedną sztukę. Tylko ja poproszę o wersję do samodzielnego złożenia bo ja muszę inaczej czujnik przylutowac :) inna kolejność pinów. Pod ecobike
Zieliński
Nowicjusz

Post autor: Zieliński »

Potrzebuję 1 szt. - jaka cena z kosztami wysyłki i na kiedy możliwość dostarczenia
markkar
Forumowicz

Post autor: markkar »

Najnowsza wersja z gumka, od jutra rusza sprzedaż, wrzucę ogłoszenie w odpowiednim dziale, sukcesywnie będę się odzywał do osób zainteresowanych jeżeli same się nie odezwą:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz

Post autor: Tooropek »

Mi po jakimś roku użytkowania walnęła mi sprężynka i miałem małą przygodę w pobliskim lesie... 😁 Marrkar coś podpowiesz może jak ogarnąć temat nowej sprężynki? ObrazekObrazek
Bidony 13S5P 17Ah, 14Ah. Zapraszam na priv.
markkar
Forumowicz

To jest stara wersja manetki, od ok 6mc jest z innymi sprężynkami które mają większy zakres. Minusem jest mniejsza twardość nacisku. Wysyłam całą nową manetkę bo nie da się ich podmienić. Jeżeli miał ktoś podobny problem to proszę o kontakt na pw. I najlepiej po pęknięciu jednej sprężynki, proszę nie czekać aż 2 pękną.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz

markkar pisze:
21 lip 2020, 20:59
To jest stara wersja manetki, od ok 6mc jest z innymi sprężynkami które mają większy zakres. Minusem jest mniejsza twardość nacisku. Wysyłam całą nową manetkę bo nie da się ich podmienić. Jeżeli miał ktoś podobny problem to proszę o kontakt na pw. I najlepiej po pęknięciu jednej sprężynki, proszę nie czekać aż 2 pękną.
Wszystko jasne.
Zrób mi promocję na nową manetkę i piszemy dalej na priv. 😉
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz

Post autor: Hurczak »

Już od około dwóch tygodni jeżdżę z manetką typu trigger (na palec wskazujący). Z początku trzpień wydawał mi się za krótki, ale jednak jego długość jest dla mnie idealna. Nic nie przeszkadza, nie haczy o klamkę hamulcową, chodzi bardzo lekko, wszystko spasowane bardzo dobrze, jedynie skok mógłby być większy, bo jest bardzo czuła.
cola3d
Nowicjusz

Post autor: cola3d »

Apeluje do autora manetki o instalacje wytrzymalszych sprężynek. U mnie skończyło się to bardzo źle, w najmniej odpowiednim monecie jazdy mocnym rowerem w lesie sprężynki strzeliły, rower mnie nakrył i wystrzelił jak z procy przy dużej prędkości. Manetka ma może 2 miesiące, dodam że jeżdżę na chińskich monetkach kilak lat i nigdy nic się takiego nie stało.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/aWs ... j3EzDFDiy7
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz

Post autor: WojtekErnest »

pytanie do @markar : Bedziesz w Zyrardowie ? Bedziesz mial na miejscu swoje produkty ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
markkar
Forumowicz

cola3d pisze:
27 sie 2020, 13:30
Apeluje do autora manetki o instalacje wytrzymalszych sprężynek. U mnie skończyło się to bardzo źle, w najmniej odpowiednim monecie jazdy mocnym rowerem w lesie sprężynki strzeliły, rower mnie nakrył i wystrzelił jak z procy przy dużej prędkości. Manetka ma może 2 miesiące, dodam że jeżdżę na chińskich monetkach kilak lat i nigdy nic się takiego nie stało.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/aWs ... j3EzDFDiy7
To jest najnowsza wersja manetki i sprężynki o lżejszym nacisku i większym zakresie pracy (pełny zakres wciśnięcia wykorzystuje 80% możliwości sprężynki). Dlaczego pękły po tak krótkim czasie to już nie odpowiem. Zgłoszę to do producenta sprężynek.
Mam kilka manetek które na zmianę noszę ze sobą i robię cykle i jeszcze w żadnej nie pękła sprężynka, a tym bardziej 2 na raz.
I zlitujcie się, nie pakujcie tych manetek do monsterów, widać że użycie 2 sprężynek wcale nie jest podwójnym zabezpieczeniem, mogą pęknąć 2 na raz a wtedy leci gaz do dechy. I proszę zapoznajcie się z instrukcją.
WojtekErnest pisze:
27 sie 2020, 13:32
pytanie do @markar : Bedziesz w Zyrardowie ? Bedziesz mial na miejscu swoje produkty ?
Chciałem bardzo ale w tym roku nie mam jak.
Piotrek7231
Nowicjusz

Post autor: Piotrek7231 »

Osoby co jeżdza z jednym palcem na klamce hamulcowej takiej manetki nie ogarną, jednak wybieram hamulec niż manetke..
Paweł Potarzycki
Nowicjusz

Post autor: Paweł Potarzycki »

Witam
Szukam manetki kciukowej do mojego regulatora 24v 100A
Kupiłem taką jak na foto i nie chodzi poprawnie ,jak włączę jazdę np. do przodu ,silnik pracuje już w 20% ,A chciałbym żeby stał .Nie jestem elektronik , dlatego szukam porady. ?
Załączniki
Screenshot_20201015-180318_Allegro.jpg
Screenshot_20201016-222617_Gallery.jpg
tkoko
Forumowicz

Post autor: tkoko »

Spróbuj wpiąć diodę lub nawet dwie na zasilanie manetki by zbić napięcie na manetce.
lukk
Forumowicz

Post autor: lukk »

nawet na obrazku widać, że sterownik ma pracować z potencjometrem, jak dajesz manetkę na hallu to w pozycji 0 już dostaje prawie 1V i traktuje to jako lekkie odkręcenie potencjometru. Spróbuj z jedną diodą, jak dalej będzie się kręcił przy 0 to 2 diody. Jeśli przy 2 diodach będzie za duża "martwa strefa" to może zener 1V. Trzeba pokombinować :)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz

Wydaje mi się, że nic nie stoi na przeszkodzie aby podpiąć się manetką szeregowo do potencjometru i nim wyregulować start, a jeśli będzie obcinać górną granicę czyli prędkość maxymalną to wtedy dać bezpośrednio do manetki diodę prostowniczą lub dwie. Pokombinujesz to będziesz wiedział na czym stoisz.
ODPOWIEDZ