Wyjście oświetlenia sterowane z LCD Sterownik KT36/48

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
dairox
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2018, 8:06
Lokalizacja: Poznań

Wyjście oświetlenia sterowane z LCD Sterownik KT36/48

Post autor: dairox »

Witam,

jako że rower już sprawnie jeździ pomyślałem że zadbam o bezpieczeństwo i widoczność wieczorami.
Nie lubię gdy na kierownicy jest masa przełączników a przewody plątają się wszędzie dookoła, dlatego stwierdziłem że muszę wyciągnąć zasilanie do oświetlenia z sterownika, załączenie będzie się odbywać przez przycisk na LCD-1 razem z podświetleniem LCD.

Posiadam 2 zestawy od kolegi Glebora, jeden to S500R 48V 20A, drugi MXUS 250W 36V 14A , oby dwa posiadają LCD-1, niestety nie miały wyprowadzenia na oświetlenie.
Rozebrałem sterowniki i za pomocą miernika znalazłem Pin nóżki procesora który odpowiada za sygnał oświetlenia, pin ten jest zabezpieczony rezystorkiem oraz diodą.
Wyprowadziłem sygnał ten poza sterownik do wtyczki 3pin wraz z masą oraz +baterii.
Sygnały są różne, sterownik mocniejszy ma 3,7V, słabszy 4,96V

Pozostaje tylko stworzyć układ załączający pełne napięcie po podaniu zasilania, i tutaj są schody.
Z dostępnych części zrobiłem prototypową płytkę, na której umieściłem tranzystor, rezystory, źródło 5V oraz 40V no i odbiornik czyli LED z przetwornicą ( pobór przy 40V to 0,16A). Niestety tranzystor szybko się grzał, był to tranzystor C2810, grzał się na tyle mocno że przerwałem test.
Ciężko jest znaleźć gotowy moduł wykonawczy na tak wysokie napięcia ~60V.

Znalazłem temat na zagranicznym forum, w którym to pokazany jest oryginalny moduł sterowania oświetleniem w podobnych sterownikach, myślę czy nie należało by sklonować tego układu.
https://www.endless-sphere.com/forums/v ... hp?t=79763

Jeśli ktoś z was zna się na elektronice proszę o wsparcie i podpowiedzi jakich podzespołów użyć do budowy takiego ustrojstwa.
Załączniki
Mocniejszy kontroler
Mocniejszy kontroler
Mocniejszy Kontroler
Mocniejszy Kontroler
Słabszy kontroler- żółte kółko wyjście na oświetlenie
Słabszy kontroler- żółte kółko wyjście na oświetlenie
E-bike:
Whistler 1000R :evil:
Northtec XS MTB Mxus 250W ;)
dairox
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 07 maja 2018, 8:06
Lokalizacja: Poznań

Re: Wyjście oświetlenia sterowane z LCD Sterownik KT36/48

Post autor: dairox »

Temat rozwiązany ;)

Zastosowałem mosfet IRL540n wraz z małym rezystorem na bramce oraz bezpiecznikiem na dojściu napięcia.
Całość zlutowana na małej płytce z wyprowadzeniem złącza zaciskowego i złącza 3pin do sterownika.
Zaizolowane dużą termokurczką i taśmą parcianą. Bezpiecznik wyprowadzony na zewnątrz.

Sterowanie odbywa się wprost z wyświetlacza. Mosfet załącza napięcie prosto z baterii, które steruje lampą LED
Załączniki
IMG_20180821_182553.jpg
IMG_20180821_182547.jpg
E-bike:
Whistler 1000R :evil:
Northtec XS MTB Mxus 250W ;)
ODPOWIEDZ