Oświetlenie LedByLite

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
art
Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 20 cze 2018, 17:56

Oświetlenie LedByLite

Post autor: art »

Jako że parę osób już mnie pytało o oświetlenie w moim rowerze to poniżej zamieszczam informacje co i gdzie kupić. Opisywałem to już kiedyś we własnych konstrukcjach, ale to na drugim - umierającym :) - forum.

LedByLite.jpg

Co będzie potrzebne:
- czerwone paski LED od LedByLite: http://www.ledbylite.com/order/red-led-replacement (1szt = 2 paski LED)
- białe paski LED od LedByLite: http://www.ledbylite.com/order/white-leds-replacement (1szt = 2 paski LED)
- dowolna przetwornica na 12V (całe oświetlenie pobiera 6W)
- dowolny włącznik bistabilny ON/OFF oświetlenia lub przetwornicy

Paski LED można zamówić z USA z wysyłką do Polski (24 USD całość) i przychodzi to listem poleconym po około 3 tygodniach. Jak ktoś znajdzie podobne rozwiązanie dostępne w Polsce albo taniej na Ali to niech się podzieli taką informacją - ja szukałem i niestety nie znalazłem.

Zalety:
- jesteś widoczny nie tylko przód/tyl (jak w zwykłych paskach LED czy tradycyjnych lampkach), ale również z boku - co jest bardzo przydatne np. w każdym miejscu gdzie przecinacie jakąś drogę, np. rowerówka/droga wjazdowa, przejazd przez jezdnię itd. Kierowcy wcześniej was zauważą.
- robią większy efekt "wow" :-) to oświetlenie gwarantuje Wam, że będziecie widoczni.
- już nigdy nie zapomnicie ze sobą oświetlenia - po mieście w zupełności wystarcza i nie oślepiacie innych tak jak to ma miejsce w niektórych lampkach

Wady:
- przednie paski nie służą do oświetlenia Wam drogi, tylko żebyście Wy byli widoczni. Nadal potrzebujecie dodatkowej lampki na kierownicy. Aczkolwiek w zupełnej ciemności awaryjnie dadzą radę, a po mieście nie ma potrzeby odpalać dodatkowej lampki,
- małym problemem jest fakt, że są one przeznaczone do całego zestawu oświetlenia (ze sterownikiem, baterią itd.) - my rzecz jasna potrzebujemy same paski więc złącza trzeba odcinać, a przewody lutować. Przewody są bardzo cienkie (jak w słuchawkach) więc jest trochę z tym zabawy aby zrobić to trwale. Ja użytkuje je już kilka miesięcy i na razie jest bezawaryjnie.
- dla niektórych wadą może być brak światła STOP - trzeba by zamontować z tyłu 4 paski zamiast 2, i dwa z nich podłączyć pod STOP.

Ogólnie polecam to rozwiązanie 8-)

LedByLite2.jpg
LedByLite3.jpg
Kariwa Lite 21s15p 12kW
Trek 13s9p 50A barmal x4
ODPOWIEDZ